Ел. инструментите. Консумативи.
Димитър Димов - специалист
След като си ограничен с бюджета не го мисли,в днешно време само това че пише щил или хускварна ти качва цената.Попитай Dragozow за съвет,дори и на лично.Преди дни беше писал в темата за моторните коси ,ако не се лъжа.Доколкото имам спомени и Индианеца се беше допитвал до него но не помня за какво беше,май за някаква част.
flameelement - напреднал
Прав си, но накрая евтиното излиза скъпо. Доста прочетох от тази и други теми разглеждах различни модели. Ту се объркам, ту ми попросветне. Иска ми се една машина да купя и да е имам по-дълго време, отколкото да ги сменявам на 2-3 години и да ходя често по сервизи. Та ще помисля, как да набавя още толкова като за мак-а и май ще е 135-цата.
Индианец - специалист
вт мар 29, 2022 12:37 pmДимитър Димов написа:
....Доколкото имам спомени и Индианеца се беше допитвал до него но не помня за какво беше,май за някаква част.
Сегмент търсех, че един майстор ту едното, ту другото, то ако е на проба грешка да си я правех аз.
В крайна сметка като се ограмотих още разбрах, че е карбуратора, взех друг и я оправих.
Димитър Димов - специалист
вт мар 29, 2022 2:25 pmИндианец написа:
вт мар 29, 2022 12:37 pmДимитър Димов написа:
....Доколкото имам спомени и Индианеца се беше допитвал до него но не помня за какво беше,май за някаква част.
Сегмент търсех, че един майстор ту едното, ту другото, то ако е на проба грешка да си я правех аз.
В крайна сметка като се ограмотих още разбрах, че е карбуратора, взех друг и я оправих.
Тогава взимай на човека партнера и го оправяй,пък като навършиш 18 г.,ще черпи по една ракия. :partyman: :-D
Petar_6666 - помощник
съб мар 26, 2022 8:45 pmflameelement написа:
Здравейте,

Моля за съвет за избор на бензинов моторен трион. Ще се ползва из двора и за кастрене на дървета и клони около пътя, та за това си мисля, че няма да е лошо, ако е лек. От друга страна, вероятно ще се топлим на дърва следващата зима, та вероятно ще трябва и едни поне 10-ина кубика дърва да нарежа.

Благодаря предварително на отзовалите се!

По-здрави!
Имам 2 резачки Husqvarna , едната е старичка модел 372 купувана нова преди доста години до ден днешен работи идеално . Но тъй като ми трябваше по малка машина за кастрене на дръвчета, миналата година си взех husqvarna 120 mark 2 на много добра цена 300лв нова ! Останах много доволен , даже без проблем нарязах 6 куб дърва за огрев , та предпочитам нея пред 372-ката защото е доста лека . Единствения проблем е че за по дебелите дървета дъската идва къса 35 см е , но май може да се сложи 40см .
Soviet_Soldier - специалист
вт мар 29, 2022 5:28 pmPetar_6666 написа:

Имам 2 резачки Husqvarna , едната е старичка модел 372 купувана нова преди доста години до ден днешен работи идеално . Но тъй като ми трябваше по малка машина за кастрене на дръвчета, миналата година си взех husqvarna 120 mark 2 на много добра цена 300лв нова ! Останах много доволен , даже без проблем нарязах 6 куб дърва за огрев , та предпочитам нея пред 372-ката защото е доста лека . Единствения проблем е че за по дебелите дървета дъската идва къса 35 см е , но май може да се сложи 40см .
Преди година-две сигурно са били 300лв но сега като гледам по-евтини от 350 не виждам.

Ето едно предложение за Mcculloch cs-330 на 266лв. https://novil.bg/%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0% ... -7923.html
Индианец - специалист
Димитър Димов написа:
Тогава взимай на човека партнера и го оправяй,пък като навършиш 18 г.,ще черпи по една ракия. :partyman: :-D
Не е проблем, ама да не взема да му я довърша. :-D
Ремонтирам само мои и на познати( само олео мак още не съм пипал)
Друг въпрос е, че ако е към цилиндър и бутало проблема се губи смисъла, мака, за който споменах по-напред го взех за шината и веригата поне, пък то се оказа, че е идеален, една профилактика( разбирай всичко гумено смених и я разглобих до последния болт), маслена помпа и е оса, само донастроих карбуратора.
Но и Soviet Soldier ми помогна, намерим ръководството за модела със оборотите, за което съм благодарен!
flameelement - напреднал
А не е проблем, той Партнера вече е неработещ - със свален страничен капак, тъкмо се чудя какво да го правя.
пишман_майстор - майстор
Каквото и да вземеш, гледай сервизно да има части и консумативи. Хускварна и дериватите ѝ ( освен изброените вкл. и йонсеред/джонсеред ) , са едни от предпочитаните. Има и други марки които са много прилични , но като се почне някой консуматив и/или чарколяк по-специфичен, става малко усложнено.
Долмар прави също добри машинки ( има ги и под макита) , но не са така разпространени сервизи и частите са тях. Аз каквото съм потърсил има и го намирам на добра цена, но често извън Бг .
Заложи на нещо, което ще е лесна поддръжка, части , консумативи.
Здравейте,
Налага се отново да търся моторен трион след като мойта Husqvarna 135 се предаде внезапно за втори път. Сигурен съм че е задрало бутало клапани… не знам каква му беше точната диагноза, но платих прескъпо по-миналия сезон за такъв ремонт със същите симтоми и вече ме е страх от тази марка да взимам резачка. Прочетох че и на други модели им се случват същите гадости заради новите двигатели екс-торк и стандартите за намаляне на вредни емисии.
Мисля, че се грижех старателно за нея, не съм я товарил много, чистех я, бензина да не е престоял а маслото само оригинално и съм убеден, че този двигател толкова си може! Ако беше от бензина тогава що не ми се разваля косачката Husqvarna 535RXT като и правя същата смес? Много работа съм свършил с тая косачка 4-5 дка двор никакви повреди товаря си я периодично, взех я преди моторния трион и е перфектна след толко години, преживя и наводнение в мазето само свеща и смених и я почистих от калта.
Преди това пак такова премеждие имах с макълч CS330 повреден е със същата диагноза, също не успя да ми се отплати, като чух колко е ремонта го зарязах и си взех Husqvarna защото бях доволен от косачката.
Всичкото това го разказвам с молба разбиращите да ме ориантират към марка и модел моторен трион дето двигателя му да не изгаря като ефтина електрическа крушка.
Приготвил съм 1000 лева (+/-), трябва ми периодично за рязане и кастрене на малки и средни дървета чистене на двора от храсталаци дето никнат.
Работя с тази техника уикендите и гледам всичко да свърша в събота/неделя.
Също искам да не е по тежка от последната ми – 4,7кг защото понякога се налага кастрене нависоко.
Щил съм го изключил нека са си добри ама много дебели цени.
Гледам в (полу)професионалните щото с хоби клас добре препатих и съм се спрял на:
Hitachi CS40EA
Oleo-Mac GS 411
Моля препоръчайте коя от тях да бъде или нещо друго според горните ми изисквания.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: