Ел. инструментите. Консумативи.
1st0r1k - специалист
keymaker написа:
Твърдата по трудно се затъпява, а меката по бързо. Почти всички китайски вериги са доста меки и затова не ги харесват хората.
Ок. Би ли ми предложил някоя твърда,която е добра? Марката не е от значение.
keymaker - специалист
Бягай до щил и си вземи RM или RMC верига. Но задължително носи старата за мостра, че днес ми докараха една 55- ца с верига на 1.3 мм. така са си я купили, момчетата правят покриви, а защо са взели голяма и излишно мощна машина пък са се опитали да спестят тегло с такава верига неможаха да ми отговорят.
iivanov - майстор
545 цата ми , оригинално си беше с 1,3 . Впоследствие минах на 1,5 . Явно е някаква защита против претоварване при приучаване към машината .
Наскоро , при преглеждане на сайта на щил забелязах , че за щил 261 , за бързо рязане , се предлагат комплект три вериги , шина и ринг пико супер на 3/8 . Но е за иглолистна дървесина . Ефективноста е + 20 % .
dragozow - майстор
28 - 35 лв е цената на тази верига. Аз имам PowerCut™ на Oregon от този размер за 33 лв, кода е 21LPX072E. Този размер не е много разпространен и продаваем, повечето триони със 72 прешлена са на 3/8 на 1,5 мм. Същата в Инстра е 28 лв в момента, разликата е че моята е от официалния вносител и за това е с "официалната" цена, но ще се корегирам.
1st0r1k - специалист
keymaker написа:
Бягай до щил и си вземи RM или RMC верига. Но задължително носи старата за мостра, че днес ми докараха една 55- ца с верига на 1.3 мм. така са си я купили, момчетата правят покриви, а защо са взели голяма и излишно мощна машина пък са се опитали да спестят тегло с такава верига неможаха да ми отговорят.
Коя е по-добра от двете?
keymaker - специалист
RMC би трябвало да е с по малко вибрации, но при по слаба употреба разликата е недоловима. Която от двете да вземеш няма да сбъркаш. Зъбите са им еднакви, разликата е в допълнителни гърбици.
КИМИ - специалист
Kупих си бенз. резачка RTR с 50 см дъска и имам ПРОБЛЕМ!:

Като отрежа 3-4 пъти и веригата се отхлабва- провисва 1 см., пак притягам и пак провисва, а затягам с лула яко- от какво може да е? :?
gnt69 - майстор
КИМИ написа:
Kупих си бенз. резачка RTR с 50 см дъска и имам ПРОБЛЕМ!:

Като отрежа 3-4 пъти и веригата се отхлабва- провисва 1 см., пак притягам и пак провисва, а затягам с лула яко- от какво може да е? :?
Ама да питам с отвертката стягаш ли или само с лулата.
КИМИ - специалист
Разхлабвам 2- те гайки, после с отверката навивам в посоката на затягане- има си лепенка за посоката и после пак яко затягам гайките. Или нещо не съм сложил дъската както трябва- незнам може ли да се обърка нещо.

Прави ми впечатление, че преди за съм затегнал гайките, дъската мърда нагоре надолу 1 см.
iivanov - майстор
Новата верига по принцип се разтяга . Но чак пък такова разтягане. :-k Веригата орегон ли е или ноу нейм ?
Хлопането на шината е нормално . Като притягаш шината , надигни я от предния край .

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: