Ел. инструментите. Консумативи.
koveslav - майстор
iivanov написа:
А щила на една година май ще му цепят карба . :-D
keymaker написа:
Гадните горива водят до това, кофтито е, че гаранцията не го покрива. Затова спрях да пресушавам карбуратора през неактивното време.
Бре не оставяте човек да се изкефи,че има проблеми.Веднага намирате оправдание.Щила е виновен,то е ясно... :partyman: Не разбрах само производителите на резачки и разни други бръмчилки сами ли си правят карбураторите или някой им помага.....Па и дали за различните марки не ги правят и в едни и същи заводи..... =D> =D> =D>
iivanov - майстор
:? Абе то не е толкова до карбовете , колкото до някои конструктивни решения в по-новите генерации Щил . И с риск да ти скъсам сърцето ше ги споделя . :-D Става въпрос за супер-дупер интегрираните капачки на резервоарите . Се'а , много е яко да правиш щрак-щрак при отваряне и затваряне , обаче натрупаната гняс посмъртно не можеш я изчисти добре преди отваряне . И попада къде - в резервоараа. С всичките последици от това .
Днес имах възможност да разтрия хубаво машинката - карб няма да се цепи . Но пък стигнах до извода , че горивният филтър трябва да се сменя по-често , в сравнение с хускварна . Успокоителното е , че е с 1/3 по-евтин .
koveslav - майстор
Имаше една поговорка "Хвали старо,а карай ново!".Хвали Хуск и работи с Щил е при резачките.Ми сложи си какъвто искаш горивен филтър,шина,верига и т.н.,кой ти пречи?!Премълчавам,защото всички тези неща вече ги дъвкахме.Показах как се заменят и шини и вериги и какво ли не.Когато се смятам за капацитет по някаква тема,то вземам и самостоятелни решения по нея.И нещата ми работят.Четете,дерзайте,мислете.А като ви интересува нещо не подмятайте като в кварталната кръчма,а попитайте като хората.Мисля,че всеки попитал коректно е получил коректен отговор.Или не е така?
ssiderov - специалист
iivanov написа:
Ц , ц , ц ... Виж ти , в какво заблуждение съм се намирал досега ! :? А аз си мислех , че синтетиката е по-добра , заради еднородноста на молекулите и по-голямата устойчивост на топлинен разпад . Добре че в " направи сам " се навъртат такива корифеи на техническата мисъл , че ще си умра непросветен .
Иво,попадна ми една графика за характеристиките на щиловите масла.Та по повод обсъжданата тема да споделя за интересуващите се.Тя си е публикация на Щил и някой може да се усъмни в достоверността и.Но мен не ме притеснява това.Всеки робува на себе си.Класификацията е по показател мазителна способност на двигателя и чистота от нагари и отлагания по буталото и сегментите.
Приемат червеното масло HP с 100 % стойност за двата показателя.
При полусинтетичното зелено HP Super показателя за мазане е същият 100%,но чистотата и бездимността на мотора са вече 150%!
При пълната синтетика зелено HP Ultra мазането вече е 120%,а показателя за чистота на двигателя е 190 %!
Наш човек от село е гурбетчия в дърводобива в Испания от доста време.Споделя,че си карат хускварните само с XP синтетичното на Хускварна.Нямат проблеми и двигателите са им винаги чисти.
1st0r1k - специалист
Бихте ли ми препоръчали верига за 18" шина. Модела е Husgvarna 445. Досега карах с тази,която вървеше с резачката като я купих,но дойде време за нова и нямам познания каква трябва да бъде - марка,модел,характеристики ...
Няма да ми е излишна малко информация за веригите.
Благодаря!
keymaker - специалист
По принцип ти трябва верига със стъпка .325 и със 72 пети. Дебелината би трябвало да е 1.5мм.
Може да вземеш и щилска верига.
Най добре със старата верига и в магазина за нова, хората там знаят какво да гледат и мерят и ще ти направят подходящата ако я няма готова.
По въпроса с марката на веригата има доста изписано, поразгледай форума и е доста вероятно да ти се избистри картинката.
1st0r1k - специалист
keymaker написа:
По принцип ти трябва верига със стъпка .325 и със 72 пети. Дебелината би трябвало да е 1.5мм.
Може да вземеш и щилска верига.
Най добре със старата верига и в магазина за нова, хората там знаят какво да гледат и мерят и ще ти направят подходящата ако я няма готова.
По въпроса с марката на веригата има доста изписано, поразгледай форума и е доста вероятно да ти се избистри картинката.
Би ли обяснил на кратко? От четеното разбрах,че имало твърди и меки вериги ама коя за какво се използва и коя е по-добра не успях да разбера.

От тук ще пазарувам ето ги и вариантите
http://niksi.eu/categories/%D0%9F%D1%80 ... %B3%D0%B8/
keymaker - специалист
На посочените цени не бих купил нещо от този сайт. Няма ли около теб някой по-редовен магазин в щил тази верига ще е около 27-29 лв. Орегонската ще е малко по ефтина. Имай впредвид, че веригите на хуск са производство на орегон.
По начина на питане преценявам, че ще имаш нужда от по твърда верига.
1st0r1k - специалист
keymaker написа:
На посочените цени не бих купил нещо от този сайт. Няма ли около теб някой по-редовен магазин в щил тази верига ще е около 27-29 лв. Орегонската ще е малко по ефтина. Имай впредвид, че веригите на хуск са производство на орегон.
По начина на питане преценявам, че ще имаш нужда от по твърда верига.
Каква е разликата от меката и твърдата верига?
keymaker - специалист
Твърдата по трудно се затъпява, а меката по бързо. Почти всички китайски вериги са доста меки и затова не ги харесват хората.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: