Ел. инструментите. Консумативи.
пишман_майстор - майстор
Рязал съм по принуда старо ПДЧ. Доста бързо се скапва веригата. По-бързо отколкото да режа цер примерно.
Имай в предвид , че ако се ползва за горене, е лоша идея. Лепилата съдържат формалдехид, ще се надишате с тия боклуци.
Индианец - специалист
Благодаря ви за отговорите, колеги!
Вчера пробвах и на старото и на някои плоскости наистина се затъпява бързо.
За това взех една верига Райдер и с нея ще ги режа.
kuger - майстор
Това, ако смяташ да го гориш, имай едно на ум, ще ти запуши комина насред зима. Друго, че е бъкано със смоли, при това отровни за вдишване.

пп: Имам доста плоскости от стари мебелиу оставям ги да се разпаднат на открито и после загробвам в един стар селски кенеф. Не бих си причинил "гимнастиката" да ги горя.
Особено като знам колко малко ще съм жив, и колко много умрял :sad:
npace - специалист
съб юли 25, 2020 10:01 amИндианец написа:
верига Райдер
Това не е ли на една цена с Щил?
Индианец - специалист
пон юли 27, 2020 2:47 amnpace написа:
съб юли 25, 2020 10:01 amИндианец написа:
верига Райдер
Това не е ли на една цена с Щил?
Не.
Щил май бяха 25 лева....
Райдера е 8 лева...
За пдч не ми се вземаше маркова, при условие, че имам две с машината, като я купих.
Малко са меки, ама изобщо не трябваше да има две вериги-само една....
То и модела са ми пратили с 20 по скъп на цената на тази която съм пуснал горе.
Обещах да я снимам но в момента, съм от компа.
npace - специалист
Аз миналата година купувах, за 40 см шина мярнах Райдер за 15-тина лева тогава, а Щил взех за по-малко от 20. Щил имат и твърдосплавни, които са доста по-скъпи - тоя размер 40-50 лева примерно. Имат няколко различни профила зъби, може и да има някой по-подходящ за талашит.
Консуматив от Райдер, Айнхел и т. н. според мен са пари на вятъра, това им е може би най-слабото място. И 8 лева са ѝ много. :-D
С китайска машина и истински консуматив можеш да свършиш някаква работа, обратното е мъчение.
Индианец - специалист
вт юли 28, 2020 3:12 amnpace написа:
Аз миналата година купувах, за 40 см шина мярнах Райдер за 15-тина лева тогава, а Щил взех за по-малко от 20. Щил имат и твърдосплавни, които са доста по-скъпи - тоя размер 40-50 лева примерно. Имат няколко различни профила зъби, може и да има някой по-подходящ за талашит.
Консуматив от Райдер, Айнхел и т. н. според мен са пари на вятъра, това им е може би най-слабото място. И 8 лева са ѝ много. :-D
С китайска машина и истински консуматив можеш да свършиш някаква работа, обратното е мъчение.
За талашит си свършиха работата.
Даже вчера намерих едни трупчета-горник май бяха, но със много чипове.
На 3/4 години...
Баща ми що сапове на брадви строши на тях..
Та след рязането на талашита я заточих с пиличката и ги разбичих за горене.
За това с консумативите си прав- ама много прав!
Индианец - специалист
Да напиша как се държи дружбата след нарязването на паднали дърва от бурята тея дни( над 3 кубика):
-Има мощност.
-Тежка е сравнение с Хускварната 200 и нещо си(не помня модела, после ще слеза до земника да видя как е точно) на баша ми .
-Оригиналната верига не е заточвана още.(до авариятя)
-Шината не затягя.
-Средноголям разход на гориво.
- Умрела спирачка- сега ще кажа защо:
Режа една акация и по една време нещо стърже за секунда и изгасна.
Спирачката се включи.
Дърпам да паля, законтрило, баща ми гледа пробва и той и каза"Е*а си мамата, задра" :-D :-D .
Гледаме и сваляме капака за всеки случай на шината и какво да видим- лентата на спирачкана закачила водещото колело.
Едвам свалихме докрай капака и пробвах да паля и ЗАПАЛИ.
Махнахме лентата и яко газ до вчера до 20:30 :-D
За сега е без спирачка.
Ми това е от мен.
Soviet_Soldier - специалист
вт авг 18, 2020 6:42 pmИндианец написа:
Да напиша как се държи дружбата след нарязването на паднали дърва от бурята тея дни( над 3 кубика):
-Има мощност.
-Тежка е сравнение с Хускварната 200 и нещо си(не помня модела, после ще слеза до земника да видя как е точно) на баша ми .
-Оригиналната верига не е заточвана още.(до авариятя)
-Шината не затягя.
-Средноголям разход на гориво.
- Умрела спирачка- сега ще кажа защо:
Режа една акация и по една време нещо стърже за секунда и изгасна.
Спирачката се включи.
Дърпам да паля, законтрило, баща ми гледа пробва и той и каза"Е*а си мамата, задра" :-D :-D .
Гледаме и сваляме капака за всеки случай на шината и какво да видим- лентата на спирачкана закачила водещото колело.
Едвам свалихме докрай капака и пробвах да паля и ЗАПАЛИ.
Махнахме лентата и яко газ до вчера до 20:30 :-D
За сега е без спирачка.
Ми това е от мен.
За първи път чувам, че "Дружба" имала спирачка. Май става дума за ребрандирано китайче . . . .
bigdragon - майстор
вт авг 18, 2020 11:27 pmSoviet_Soldier написа:
................

За първи път чувам, че "Дружба" имала спирачка. Май става дума за ребрандирано китайче . . . .
А така...
Руснаците са завладяли Китай, или е обратното?
Изображение

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: