Ел. инструментите. Консумативи.
koveslav - майстор
Viali70 написа:

С една 170 -2 mix за 2 год...нарязах около 240-250 кубика дърва на трупчета само ,че с нея имах малко ядове с карбуратора един път се налага да нося резачката на сервиз да го чистят.. Там ми казаха ,че те си боледуват от тая болест.. За 170 става на въпрос..
Посочи конкурентна машина точно в този клас,която въобще ще доживее тези кубици.....А кое те принуждава да имаш толкова много машини все от ниски класове?
Viali70 - специалист
koveslav написа:
Viali70 написа:

С една 170 -2 mix за 2 год...нарязах около 240-250 кубика дърва на трупчета само ,че с нея имах малко ядове с карбуратора един път се налага да нося резачката на сервиз да го чистят.. Там ми казаха ,че те си боледуват от тая болест.. За 170 става на въпрос..
Посочи конкурентна машина точно в този клас,която въобще ще доживее тези кубици.....А кое те принуждава да имаш толкова много машини все от ниски класове?
Контузих си лявата ръка и 440 ми е тежка.
Имам и 290 но с нея не съм работил от доста време.. Вдигах щанги и от там ми остана контузията в лакъта.. И за това взех 170 малко ми помина лакъта и взех 180 после 123 сега 125.. Лоша контузия..
Фитилчо - майстор
250 е супер балансирана машина. Но не съм бачкал със 251 за да сравня.Това е средният клас (оранжеви дръжки)
Тия в ниският клас са пълни с компромиси машини.

За мен Щил с редки изключения се класифицира така:
Черни джръжки - боклук :-D
Оранжеви дръжки - среден клас- добра цена качество за не профита(като мен)
Бели дръжки- профи

Става въпрос за задните дръжки

Може би , щом искаш лека машина е хубаво да погледнеш и Ms240
iivanov - майстор
Бензинова резачка за дърва марка-Stiga.Донесена е от Германия, неразличима от нова.Веригата още не е заточвана и реже перфектно.Хоби клас машина ,но изключително добре конструирана с всички атрибути на машина от клас профи; -магнезиев картер от две части -регулируема маслена помпа -многоточкова анти-вибрационна система -устойчив найлонов филтър от две части -колянов вал от три части -карбуратор Wallbro с компенсатор и летен и зимен режим с
подгрев -стоп ключ който автоматично преминава в работен режим -праймер за подкачване на гориво и улесняване на стартирането -фиксирани гайки на капака на веригата които не може да загубите. Мощността на машината е 1.6 киловата.Качествена шина и верига на Oregon.Лично мое мнение- изклчително добра машинка,достоен конкурент на аналогичните марки на пазара, Stihl ms 211 и Husqvarna 435 . Лично предаване!
Това е обява в базар бг за стига сп 386 . Кове , карба е валбро .
ПП Не съм сигурен , но в този клас маслените помпи на щил и хуск са нерегулируеми .
Viali70 - специалист
Фитилчо написа:
250 е супер балансирана машина. Но не съм бачкал със 251 за да сравня.Това е средният клас (оранжеви дръжки)
Тия в ниският клас са пълни с компромиси машини.

За мен Щил с редки изключения се класифицира така:
Черни джръжки - боклук :-D
Оранжеви дръжки - среден клас- добра цена качество за не профита(като мен)
Бели дръжки- профи

Става въпрос за задните дръжки

Може би , щом искаш лека машина е хубаво да погледнеш и Ms240
На две години купувам нова резачка.
Тогава ще видя каква ще купя.. Ще продам всички резачки които не използвам оставям само 251.
offvt - специалист
Аз също не робувам на марки и затова след дълго четене по
форумите си взех Олео Мак GS520.
След повече от 6 месеца екплоатация(рязане и бичене) съм
доволен от машината.Лека,мощна,леко пали и с хубава
верига работата е песен.Не правя реклама на италианците ,но
имам опит от двете Големи марки и затова ги смених.
Фитилчо - майстор
А какво си ползвал от "големите марки" ?
offvt - специалист
Щил 260 и Хуск 51от половин година и Щил462.
Фитилчо - майстор
Какво си недоволен от 260?
Viali70 - специалист
Фитилчо написа:
Какво си недоволен от 260?
До сега не съм чул некой да е не доволен от 260.. За 462 не знам да се продава в България.. С 460 съм работил малко е тежичка и гори повечко.. Но работа та и е на ниво..

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: