Ел. инструментите. Консумативи.
1st0r1k - специалист
нед сеп 09, 2018 4:53 pmdragozow написа:
Сложи 15 инча от същата стъпка с която е сега и ще усетиш как имаш друга машина. Оригинални шина и верига ще ти струват около 80 лв, Орегон около 55 лв, разни други... за колкото намериш.
Би ли ме насочил към модел и марка и каква е разликата между орегонска и хусгварна шина?
Viali70 - специалист
нед сеп 09, 2018 6:17 pm1st0r1k написа:
нед сеп 09, 2018 4:53 pmdragozow написа:
Сложи 15 инча от същата стъпка с която е сега и ще усетиш как имаш друга машина. Оригинални шина и верига ще ти струват около 80 лв, Орегон около 55 лв, разни други... за колкото намериш.
Би ли ме насочил към модел и марка и каква е разликата между орегонска и хусгварна шина?
Не 40 см а 30 см шина и верига сложи. Не знам каква стъпка е веригата. Но ако не е 3/8 и сложи ринг на 3/8 вземи верига и шина 3/8 на 30 см. Най добре на Щил 56 лв. Казвам ти от опит дългогодишен.. С тая малка дъска резачката полудява няма опир.. Гарантирам, че това е най добрия вариянт.
iivanov - майстор
Щилските шини не стават без някои допълнителни фокуси . Иначе пък тия от Агроланд вкарват 'ба си зверските цени .
Viali70 - специалист
пон сеп 10, 2018 8:35 amiivanov написа:
Щилските шини не стават без някои допълнителни фокуси . Иначе пък тия от Агроланд вкарват 'ба си зверските цени .
Сменяш само водещото колело. А шина и верига на щил 30 см са 56 лв. Най добре виж каква стъпка е водещото колело и вземи шина и верига същата стъпка. Мисля че има и на орегон на 30 см.
Бачо Кольо - напреднал
Възможно ли е някой да обясни разликата между веригите за твърда дървесина и обикновенните. Без да съм наясно бях възхитен от една верига за твърда дървесина при рязането на един стар боров пън, за който не разбрах повече ли е сух, или повече смолист! :?
iivanov - майстор
пон сеп 10, 2018 12:15 pmViali70 написа:

Сменяш само водещото колело. А шина и верига на щил 30 см са 56 лв. Най добре виж каква стъпка е водещото колело и вземи шина и верига същата стъпка. Мисля че има и на орегон на 30 см.
Освен това правиш втулки , които нанизваш на шпилките , тъй като хусковите са по тънки . Освен това мисля има доработка на масления отвор , но за това не съм сигурен . Просто не ми се е налагало .
dragozow - майстор
нед сеп 09, 2018 6:17 pm1st0r1k написа:
нед сеп 09, 2018 4:53 pmdragozow написа:
Сложи 15 инча от същата стъпка с която е сега и ще усетиш как имаш друга машина. Оригинални шина и верига ще ти струват около 80 лв, Орегон около 55 лв, разни други... за колкото намериш.
Би ли ме насочил към модел и марка и каква е разликата между орегонска и хусгварна шина?
Ако питаш коя комбинация е по-качествена, Husqvarna. Последните партиди Oregon шини ако са от китайския завод са трагедия, евтини са, но само толкова, имам доста цъфнали нови шини. Husqvarna от друга страна смениха шините заради разни проблеми последните години и сега са ок. X-Cut верига е 27 лв, шината е 51 лв.
Здравейте,
От една година имам моторен трион Mcculloch CS 42S. Ползвал съм го 15-20 пъти, но не за нарязване на кубици дърва, а за санитарни цели в градината. Напоследък почна да пали трудно и тъй като е в гаранция от Практикер го дадох за ремонт. След 3 седмици получих SMS, че гаранцията ми е отказана, поради неправилна експлоатация - нямало никакво масло в горивото. Карал съм 14 г. Вартбург и знам какво е двутактов двигател и че не трябва да се пропуска маслото в горивото. Винаги съм слагал предписаното количество масло, че и малко отгоре и съм ползвал масла за двигател и верига, закупени от същия магазин. Казаха ми, че е задрало буталото.
Въпросът ми е може ли това да се случи при правилна експлоатация, а понеже смятам, че нямам шанс да се преборя със сервиза бихте ли ме ориентирали горе-долу колко би струвал ремонта и по-важното - ако знаете читав сервиз за тази машинка в Бургас.

Благодаря предварително!

Радев, Бургас
Viali70 - специалист
ср сеп 19, 2018 2:25 pmbs44 написа:
Здравейте,
От една година имам моторен трион Mcculloch CS 42S. Ползвал съм го 15-20 пъти, но не за нарязване на кубици дърва, а за санитарни цели в градината. Напоследък почна да пали трудно и тъй като е в гаранция от Практикер го дадох за ремонт. След 3 седмици получих SMS, че гаранцията ми е отказана, поради неправилна експлоатация - нямало никакво масло в горивото. Карал съм 14 г. Вартбург и знам какво е двутактов двигател и че не трябва да се пропуска маслото в горивото. Винаги съм слагал предписаното количество масло, че и малко отгоре и съм ползвал масла за двигател и верига, закупени от същия магазин. Казаха ми, че е задрало буталото.
Въпросът ми е може ли това да се случи при правилна експлоатация, а понеже смятам, че нямам шанс да се преборя със сервиза бихте ли ме ориентирали горе-долу колко би струвал ремонта и по-важното - ако знаете читав сервиз за тази машинка в Бургас.

Благодаря предварително!

Радев, Бургас
Най добре купи една щилка.MS 181 няма смисъл да правиж строшената. Взимаш щил и забравяш за сервизите.
dim_dimov - напреднал
Няма смисъл да купува нова машина ако ще е ползва отново без да добавя масло :) Има смисъл вместо да дава над 500 лв. за нова Щил-ка да си ремонтира неговата за около 120-30 лв. и да следи за маслко в бензина. Ако дълго време не ползва машината и се наложи да я ползва, излива какъвто бензин е останал в машината и си прави нова двутактова смес :)

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: