Ел. инструментите. Консумативи.
iivanov - майстор
нед окт 06, 2019 11:16 pmplamen6703 написа:
Благодаря Калояне, клиент съм на Бахко за брадви и ножове, но пили не бях поглеждал, сега ги видях и поръчах няколко, при теб видях промоция на дърворезачки, при Бахко няма промоция на брадви, а сега е времето на брадвите за цепене :) ! :partyman:
В Мина партс има промо на брадви .
npace - специалист
А тия дали са яки?
https://www.tksl.eu/index.php?route=pro ... ry&path=90
Има ги по нашенските хипермаркети и не са кой знае колко по-скъпи от китайските.
plamen6703 - майстор
вт окт 08, 2019 9:58 amiivanov написа:
нед окт 06, 2019 11:16 pmplamen6703 написа:
Благодаря Калояне, клиент съм на Бахко за брадви и ножове, но пили не бях поглеждал, сега ги видях и поръчах няколко, при теб видях промоция на дърворезачки, при Бахко няма промоция на брадви, а сега е времето на брадвите за цепене :) ! :partyman:
В Мина партс има промо на брадви .
Благодаря, сега погледнах какво предлагат и те просто са си изравнили цените на брадвите с Бахко.
Тази брадва я бива http://mina-parts.com/product/775/bradv ... 2-5fg.html , но без да е на промоция в Бахко е на същата цена https://www.bahcoshop-bg.com/catalog/br ... erlin-2-5/
Имам една такава брадва https://www.bahcoshop-bg.com/catalog/br ... lin-2-5fg/ и съм много доволен от нея, но не я намаляват от около година, ако е с около кило по-лека ще е идеална за моя кръст :)
npace - специалист
вт окт 08, 2019 6:50 pmplamen6703 написа:
ако е с около кило по-лека
Такива чукове под 3 кила мисля че няма, не само Бако, всички марки.
Най-близкото като ъгли на острието 2-2.5 кг е това:
https://www.bahcoshop-bg.com/catalog/br ... s-2-0-800/
В Мина са 15 лева по-малко.
borchoyor - специалист
Здравейте, скъса ми се свеща, вътре, дали с шпилковадач мога да я извадя? Спешно е, благодаря за отговорите предварително.
plamen6703 - майстор
С обратен метчик /шпилковадач/ би трябвало да стане, но напръскай обилно поне с WD-40, иначе това е много добро за целта https://maslata.bg/shop/%D0%B4%D0%BE%D0 ... ock-400ml/ и дано си късметлия! :partyman:
koveslav - майстор
пет окт 04, 2019 10:34 amпишман_майстор написа:
koveslav написа:
но за сметка на това ще имате редовен проблем с конусната зъбна предавка.Това не само при Хитачито,а по принцип с надлъжния мотор,включително и Макита.Машините с напречен мотор са само с цилиндрични зъбни колела и по принцип са по-дуракоустойчиви
Това мнение ме изненада, ъгловите предавки се ползват в много сектори в машиностроенето. И няма драми излишни. Вкл. и при електроинструменти . Вече отделен е въпроса дали е изпълнено качествено. Нямам досег с цитираното Хитачи и не знам как стоят там нещата.
Тук не говорим за ъглошлайф,а за резачка с голям въртящ момент,с постоянно голямо натоварване и чести заклинвания,ударни натоварвания при зацепване и т.н.При ъгловите предавки възникват не само радиални а и сериозни аксиални натоварвания.Големите зъбни колела във въпросните ъглови редуктори са неметални,служат за предпазител при претоварвания,но при описаните особености на ъгловия редуктор това предполага сравнително по-чести проблеми в сравнение със същия редуктор с успоредни валове и цилиндрични колела.При ремонт на ъгловите редуктори трябва да се регулира и луфта между зъбите,обикновено е необходим набор регулировъчни подложни шайби и т.н..Намирането и цената на въпросните резервни части е основен критерий при този тип машини.Също така само тук във форума познавам поне няколко човека с ел.триони макита с напречен мотор,всички без проблеми,включително и аз съм сред тях.Моята машина прибра още 10 куб. бук за финал на есента и изтича още една от вече немалкото години на експлоатация без каквито и да било дефекти и проблеми до момента.Буталната,безпроблемна и на всичкото отгоре възможно най-евтина на пазара маслена помпа на тази машина досега при мен не е виждала друго освен отработило масло.Машината отдавна е изплатена в пъти,без да съм вложил сед покупката и лев в нея.Отнесе много работа през годините,включително и на няколко покрива и тази зима ще я отворя съвсем превантивно за контрол на четки и лагери,за да продължа да съм сигурен в нея.

Прикачен файл

IMG_20191004_181619.jpg
IMG_20191004_181619.jpg (42.25 KиБ) Видяна 142 пъти

Прикачен файл

IMG_20191005_132742.jpg
IMG_20191005_132742.jpg (45.79 KиБ) Видяна 142 пъти

Прикачен файл

IMG_20191006_122121.jpg

Прикачен файл

IMG_20191006_165221.jpg
IMG_20191006_165221.jpg (37.47 KиБ) Видяна 142 пъти
ZEDYCUS - майстор
Моята с напречен мотор я смених с такава с надлъжен от същата марка. Засега съм я ползвал на черешата на комшийката, но ме чака и моята череша и да нарежа стари кофражни дъски и греди, впечатленията ми в момента са малко, но много положителни. Много по мощна и с регулируема маслена помпа. Много по икономична се оказа от стария трион за маслото. При рязане на магаре, не пречи мотора. От любопитство ще взема да отворя капака да и видя карантията, че ми стана интересно какви са колелата на предавката.
За части не се притеснявам, марката не ограничава подръжката.
пишман_майстор - специалист
Да, реглажа е по-специфичен и изисква добра техническа грамотност при ъглови предавки. Но нещо не мога се съглася за по-специфичната разлика спрямо ъглошлайф . Важен е принципа в края на краищата, а вече предавателни отношения и т.н. че са вероятно други , спор няма .
koveslav написа:
Големите зъбни колела във въпросните ъглови редуктори са неметални,служат за предпазител при претоварвания
Това което ми направи впечатление с поста ти @koveslav, че зъбните колелета са неметални . Как неметални?! От какво са изпълнени ? Просто не мога да приема, че е така, това все пак е резачка за дърва, не кухненски миксер.
ZEDYCUS - майстор
Поне на макита са метални. Преди малко разглобих резачката, добре че го направих , имаше малка изненада с механизма на предпазната ръчка на съединителя. Беше се разнитила, та я оправих. Сложих и едно уплътнение на стоманената пластина, която спира съединителя. Че от там бяха влезнали стърготини в грестта на конусните колела. Като гледам предпазни механизъм на колелетата е в капачката на съединителя над зъбчатката, като sjs системата на ъглошлайфите е. С нимах карантията, довечера ще пробвам през лаптопа да намаля резолюцията и ще ги кача.

Прикачен файл

IMG_20191012_113431.jpg

Прикачен файл

IMG_20191012_113255.jpg

Прикачен файл

IMG_20191012_105150.jpg

Прикачен файл

IMG_20191012_105127.jpg

Прикачен файл

IMG_20191012_105101.jpg
Последна промяна от ZEDYCUS на съб окт 12, 2019 10:03 pm, променено общо 1 път.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: