• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
Ел. инструментите. Консумативи.
Милен - майстор
Стигнах до въпроса за покупка на перфоратор. Машината ми трябва за доста голям домашен ремонт - две нови бани и евентуално ремонт на една съществуваща, нова кухня и ремонт на стара, смяна на цялата ВиК и електро инсталация на двуетажна къща. С една дума ще пада голямо дупчене и къртене на бетон, тухла и камък. :wallbash:
Машината ми трябва не само да изкара ремонта, който няма да е много интензивен - в рамките на година, но и после да имам машина когато ми потрябва. :)
Склонен съм да инвестирам за подобна техника до около 300лв, което автоматически ме насочва към марките Sparky и Skil.

За сега съм се спрял на следните варианти:

http://www.proshop.bg/rw/items/1111301- ... 58-ag.html
http://www.proshop.bg/rw/items/1111302- ... 65-ac.html
http://www.devimax.com/Tools/Culture/bg ... Tools.aspx

Имам няколко конкретни въпроса.
Кои перфоратори са по-надеждни при нормална експлоатация?
Скъпо ли е сервизното им обслужване? В малкия ми провинциален град има оторизиран дистрибутор на Спарки, който има и сервиз на място за тях. Същите продават и Скил.
Означава ли това, че гаранцията на Скил е 2 години а на Спарки 1, че едните са по-надеждни от другите. :?

Ще съм благодарен за мненията на хора използващи подобна техника.
velsi - Почетен майстор
При така поставения въпрос по-правилния избор е Спарки.
al-import ltd - специалист
Най-добре си вземи под наем щото никои от двата няма да издържи на натоварването и само ще дадеш пари на вятъра.....
gorgidanchev - специалист
От две години имам спарки и дъм много доволен.Горката машинка ако знае да говори.
Pooh - майстор
Щом си склонен да инвестираш ПОНЕ 300 лева, защо направо не си вземеш един читав Бош ... или Макита - качествата и на двете марки са доказани и за тях е изписано достатъчно. Идеята за Хитачи също не ми се вижда лоша, но за марката не мога да се изказвам - не съм я ползвал, въпреки че от доста време ми е мерак ;)
masterval - майстор
Аз бих си взел евтиния Скил и един 100 левов тежък перфоратор, на които им викат "къртач" със сила около 5 джаула.
Много хора са писали, че леките перфоратори стават за пробиване, но не и за къртене на бетон.
Spokoiniq - майстор
Makita 2450 или 2470 от колегата evdoki
Вече моя отнесе бая работа, лек, удобен, мощен.Не му правя реклама, просто е най-добрия избор за 300 кинта
housedoktor - майстор
Вземи макита или бош (но не зелен -разликата е огромна:)),забрави за скил ,освен ако не приемеш варианта на mastereval.Спаркито не е лошо,а относно хитачи имам известни резерви на база , личен опит.Ще имаш чудесен перфоратор,а относно къртенето по добре си вземи машина под наем за целта или един евтинджос-смъртник от най евтините само за тази цел.Перфоратор от споменатите по горе с опция за къртене е само за лека работа.И нещо много важно не вземай перфоратор без защитен съединител при заклинване на свредлото.Повярвай ми травмите са изклю4ително неприятни ако няма такъв
Последна промяна от housedoktor на нед дек 21, 2008 6:50 pm, променено общо 1 път.
Милен - майстор
masterval написа:
Аз бих си взел евтиния Скил и един 100 левов тежък перфоратор...
Да си призная и този вариант ми се въртеше в главата. Първо мислех за тежка машина например тази http://www.thispay.com/catalog/index.ph ... uctId=5586. Къртача мислех да го използвам за първоначалните по-груби работи :wallbash: След което за довършителните ако ми потрябва по-фин инструмент евтиния Скил.
Знам че повечето хора тук имат лошо отношение към подобни машини, но си мисля че щом дават 2год. гаранция няма да са толкова зле. Обаче го има варианта да ме остави точно когато ми трябва и при законното сервизно обслужване от еднн месец ще ми се объркат плановете.

Машина под наем направо ще ми излезе като купена, работата я планувам за през свободното си време с ниска интензивност. Ако тръгна да взимам инструмент под наем за един-два дена седмично :-D къде ще му излезне края.

За сега съм се спрял на Спаркито, но пак трябва да търся друго решение за грубо къртене :sad:
Милен - майстор
housedoktor написа:
Вземи макита или бош (но не зелен -разликата е огромна:)),забрави за скил .Спаркито не е лошо,а относно хитачи имам известни резерви на база личен опитЩе имаш чудесен перфоратор,а относно къртенето по добре си вземи машина под наем за целта или един евтинджос-смъртник от най евтините само за тази цел.Перфоратор от споменатите по горе с опция за къртене е само за лека работа.И нещо много важно не вземай перфоратор без защитен съединител при заклинване на свредлото.Повярвай ми травмите са изклю4ително неприятни ако няма такъв
За споменатите от мен Спарки и Скил пише че имат защитен съединител но на т.нар. смъртник - Райдъра не пише да ли има :sad:.

Работил съм инцидентно с перфоратор на Бош (син) и някакъв двойно по-голям жълт на цвят китайски купен от Холандия. Боша не можа да пробие един доста стар бетон, докато китаеца направо го сдъвка. Е разбира се от различен клас бяха. :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

Тема "Какъв перфоратор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: