• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
Ел. инструментите. Консумативи.
Avas_co - майстор
redbox написа:
Макита HR2470 категорично!
Три основни ремонта на апартаменти, десетки метри канали за инсталация без да я зоря, 1000+ отвора за окачени тавани, первази, рафтове, корнизи, шкафове и т.н. И на всичкото това сервиз още не е посещавала. Превъзходна машина.
То оставаше и да е ходила в сервиза.
И от мен глас за 2470, много добра машина, не ми се смята за под година колко отвора е направила, но не са малко, днес ей така по между другото отнесе към 40 отвора от 12 до 6 мм. , но си я ползвам про, за в къщи, сигурно ще е доживот.
Опит с Девалта нямам, та ...
Chefo77 - майстор
Ааа, що - моята ходи в сервиза миналата година. Вкарах я за профилактика, сервизния пита за какво съм му я занесъл, била като нова вътре :lol: Набор 2007 е.
Колеги малко се говори за Dewalt .Аз се колебах между макитата и девалта.Тази 2470 е много стар модел слаб удар нищо пълен ташак.Само като барнах деволта и за миг не се замислих.Много по добро за много малко повече пари.
Avas_co - майстор
И кой точно DeWalt си барвал, че те имат не малко модели.
И аз съм барал един с вертикален мотор,страшен,модел не помня, ама нещо не ми допадна цената, в дадения момент може и друго да бях решил, но мен субективно и това жълто не ме кефи.
Виж за 2470, ми ... какво като е стар модел, сигурно не е без значение, защо е така популярен, ташак, хм, едва ли , удъра бил слаб, да така изглежда, че не боботи яко и не рита, но действителноста е, че дупчи превъзходно.
Chefo77 - майстор
tilian написа:
Колеги малко се говори за Dewalt .Аз се колебах между макитата и девалта.Тази 2470 е много стар модел слаб удар нищо пълен ташак.Само като барнах деволта и за миг не се замислих.Много по добро за много малко повече пари.
Сам ли ще се сетиш, че каза голяма простотия, или аз да ти го кажа?
Най-продаваният модел в класа си, вече повече от 10 години, но иначе за нищо не ставал :lol: :lol:
bat_danio - специалист
За мен с 2-26 са в една лига но макитата е по лека и по евтина... а пък бяла серия 2470 ми пълни душицата с радост.. поне на вид да ми харесва така или иначе не става за работа явно :-D :-D :-D
ПС моята бяла 2470 е подарих на приятел и още си работи машината без дефект има няма 7-8 години сумарно при мен по скоро епизодично при колегата профи... еми несатва... [-X
toshetozaz - специалист
Chefo77 написа:
tilian написа:
Сам ли ще се сетиш, че каза голяма простотия, или аз да ти го кажа?
Няма да се сети сам. :lol:
Chefo77 - майстор
Бат'Даньо, за мен 2-26 е по-високо от 2470. Реалният конкурент от Бош е 2-24. На 2-26 скоро му свалиха цената, иначе беше 400+ дори и в акция.
bat_danio - специалист
Най-вероятно си прав аз не съм имал 2-24... имал съм за лична(служебна) 2-26, 2-18(който си е бръмбазак) моята бяла 2470, която харизах когато се здобих с Спарки 280CE(заради металния редуктор които го напъван докато не мога да държа с ръка- после слагам дръжката отстрани и пак гас....). За вкъщи го ползвам ама не отстъпва по ритник на 2-26 който използвам професионално (изкърти сумати Соц бетон Спаркито, ако да не е направен за това) . Нямал съм проблеми с изброените машини . 2-18 е около 500 вата само ама е дупчила с 16мм/45см бургии бетон (бавен и мачителен за мен и машинатапроцес) многократно 25-30 см и не е проявила накакви дефекти въпреки вандализма - 9 години от как е примен. 2-26 ми е по нова и тя безпроблемна, а да на малката и се отлепи гумата на ръкохватката. Имах и Спарки 241 маи се водеше, но за кратко... подпалих колектора на ротора... мина с презтъргване на стугче и комплект лагери + четки.. сега гледам си работи при колега е след ремонта...Определено Макита обяче не лигава и слаба независимо дали е направена за конкурент на 24 или 26.

ПС машината си зависи и как се ползва аз като бош фен(мразя фенштини ама) мога да кажа, че и боша(да се чете оригинален СИН БОШ) в ръцете на идиот може да се окаже не толкова яка играчка било то перф. или друга машина.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

Тема "Какъв перфоратор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: