• 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 50
Ел. инструментите. Консумативи.
dragozow - майстор
Повечето им "разработки" всъщност са крадени от AEG и други навремето. Иначе старите са много здрави, в Русия им викат Болгарки.
fore - майстор
Нали за това се чудя как 2000 ватов Елтос беше с избит колектор. Вярно че няма самоизключващи се четки, но преди да износи четката на 0 трябва да е искрял здраво и дори да е прекъсвал на моменти.
Вкрайна сметка самоизключването на четките е въпрос на проста сметка и правилна геометрия.

Имам съмнение че е работил и на пружина няколко минути. За това говоря- Аборигенът и техниката. :)
cakev79 - специалист
Искам да си купя среден шлайф 150мм.Някакви отзиви за M1300 във всичките му разновидности.
koveslav - майстор
fore написа:
Нали за това се чудя как 2000 ватов Елтос беше с избит колектор. Вярно че няма самоизключващи се четки, но преди да износи четката на 0 трябва да е искрял здраво и дори да е прекъсвал на моменти.
Вкрайна сметка самоизключването на четките е въпрос на проста сметка и правилна геометрия.

Имам съмнение че е работил и на пружина няколко минути. За това говоря- Аборигенът и техниката. :)
При къси четки натиска на пружините намалява,а освен това късите четки се "кълчат" и заклинват в гнездата си.Искренето и греенето от влошения контакт на четките с ламелите силно нараства.В резултат медната сплав на ламелите омеква от греенето и се проточват власинки от ламела до ламела и ротора почти окъсява...Следва това което си видял.
imegogo - специалист
аз пък съм харесал този https://www.olx.bg/ad/malak-agloshlayf- ... b4231dbf1d дали е оригинален
vbwooddesign - напреднал
нед дек 20, 2009 2:57 pmmitkolubo написа:
Наблуденията ми са в частта консрукция и ремонт, но като експлоатация не се наемам да дам мнение.
Според мен за парите си струва. Трабва да си наясно обаче, че е 100% Китайче и няма нищо общо с проиводството на Ловеч. ( не че Makita не е Китайска де :). финното позициониране е прилично. Лагеруването също. Недостатък споед мен е не добра ремонтнопригодност. Втулката за цангата е залепена за ротора и практически няма сваляне. Хваща ценги 123мм което е добре. Моя съвет - срува си вземи я.
Здравей, колега. Понеже ми се наложи да сменя ротора на една оберфреза Спарки x 72 ce, взех си нов ротор и с майстора, който ще го сменя се чудим как по д.....е се сваля стария ротор от втулката на цангата? Заварена ли е как е вътре? Мислим с нагряване да се разшири и свали и после пак така да се стегне с новия ротор. Моля те ако имаш някаква информация за свалянето и слагането на ротора, сподели. Всичко ще ми бъде полезно! :)
swissmad1 - специалист
чет ное 22, 2018 9:11 amvbwooddesign написа:
се чудим как по д.....е се сваля стария ротор от втулката на цангата? Заварена ли е как е вътре? Мислим с нагряване да се разшири и свали и после пак така да се стегне с новия ротор. Моля те ако имаш някаква информация за свалянето и слагането на ротора, сподели. Всичко ще ми бъде полезно! :)
Според тази схема :

Прикачен файл:
втулка цанга Елтос.png
втулка цанга Елтос.png (103.64 KиБ) Видяна 3231 пъти



ротора трябва да е на резба спрямо втулката която държи цангата. :-D
EDI - майстор
72 СЕ, по спомени не е на резба.
swissmad1 - специалист
чет ное 22, 2018 6:17 pmEDI написа:
72 СЕ, по спомени не е на резба.

Прав си Еди схемата е била за 75СЕ.

А за 72СЕ е тази.


Прикачен файл:
sparky x72ce.jpg
sparky x72ce.jpg (37.55 KиБ) Видяна 3198 пъти


От където се вижда ,че не е на резба и въпроса остава - как се избива втулката ?
EDI - майстор
С нагряване може да се пробва, някаква набивка може да е.
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 50

Тема "Инструментите на Sparky - Ловеч" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: