• 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 50
Ел. инструментите. Консумативи.
fore - майстор
paro24 написа:
Искам да си купя голям шлайф 230 мм - тези в OLX как са?
Някой по запознат да каже?

http://olx.bg/ad/160chisto-nov-golyam-a ... f;promoted

или този, интересува ме дали са оригинални?

http://olx.bg/ad/agloshlayf-agloshlifov ... 5WLji.html
Стоят като истински ! Куфара е на Спарки и стикерите по машините също.

Първата обява продавача леко се е олял- ръкохватката не е анти-вибрационна, а е обикновено ПВЦ !
Машината не е 2600 вата, а е 2400 !
Модела и е МВА 2400Р
Пислал е шлифовалка- не е вярно, особено ако няма реглаж на оборотите си е чист флекс и при 7000 об/м можеш само да изгориш боята на колата примерно. А дори да има реглаж на оборотите пак си е голям флекс. Шлифовалките са по леки -като среден размер флекс са.

Във втората обява модела е МА 2400 и е с анти вибрационна ръкохватка действително. По евтин е и изглежда по оригинален. Има и книжките и тнт. Продавача е от Ловеч ! :wink: Абе ако нямат други разлики - вторият е твоят !

Само не разбирам каква е разликата между двата флекса с тези различни абревиатури- провери в сайта на Спарки.

http://sparky.eu/bg/powertools/angle-gr ... nders.html
Последна промяна от fore на ср мар 30, 2016 3:15 pm, променено общо 1 път.
dragozow - майстор
Това са работници от завода, плащат им с машини. Гледайте обаче, защото има ментаци. По възможност избягвайте моделите с червени редукторни кутии. Частите на вносните инструменти не е задължително да са скъпи, наблюденията ми при Hitachi са че стават все по-евтини, при Karcher например е обратно, маркуч за водоструйка от 100 лева струва 95 лв.
fore - майстор
Цвета на редукторната кутия е без значение. Обикновено това са новите серии на Спарки- пак е с алумин + магнезий. Водят ги НД серия- уж били по издръжливи на прах, топлина и претоварване, но повечето е реклама. Единствено шумът и е по висок. :wink:

Какво не ти харесва Драгозов в червените Спаркита ?
dragozow написа:
Това са работници от завода, плащат им с машини. Гледайте обаче, защото има ментаци. По възможност избягвайте моделите с червени редукторни кутии. Частите на вносните инструменти не е задължително да са скъпи, наблюденията ми при Hitachi са че стават все по-евтини, при Karcher например е обратно, маркуч за водоструйка от 100 лева струва 95 лв.
Колега каква е разликата със сива и червена редукторна кутия ? Гледам че новите всичка са червени . Около 150 лв. гледам че има 4 модела М750 , М850 , М1050 , М1200 някакви разлики освен мощностите ?
fore - майстор
Колега над тебе написах каква е разликата- цвета единствено ! НД серията претендира за по голяма износоустойчивост, издръжливост на прах и топлина. Можеби за това е и този агресивен червен цвят.
Магнезия в рдукторната кутия е запазен. За какво го слагат този магнезий не ми е ясно. Аз спукана или износена редукторна кутия не съм виждал до сега на машина. Явно практиката е такава - да се смесват алумин и магнезии не само в моторните глави и блокове, ами и при инструментите.

Явно на мене не вярваш колега. Аз лък повече вярвам на мене си отколкото на продавачи и търговци. :wink:

Ако питаш бащата на Жена ми -НД серията на Спарки не държи на прах, единствено Макитата и Синият Бош били добри за такива условия. Човека има голяма фирма за покривни конструкции. Знам че има фреза за канали на Спарки, макар че и тя работи като вдига доста прах.
Неговата практика е да купува директно от вносителят на Бош и представителите тези машини. Скоро купува разни скъпи машини от Бош и като го питах колко е дал за акумулаторният флекс на Бош- каза че не знае щото взема много неща и не може да ми каже цената за тази машина само.
После сам я изрових колко струва- около 900 лева била. :prayer:
fore написа:
Колега над тебе написах каква е разликата- цвета единствено ! НД серията претендира за по голяма износоустойчивост, издръжливост на прах и топлина. Можеби за това е и този агресивен червен цвят.
Магнезия в рдукторната кутия е запазен. За какво го слагат този магнезий не ми е ясно. Аз спукана или износена редукторна кутия не съм виждал до сега на машина. Явно практиката е такава - да се смесват алумин и магнезии не само в моторните глави и блокове, ами и при инструментите.

Явно на мене не вярваш колега. Аз лък повече вярвам на мене си отколкото на продавачи и търговци. :wink:

Ако питаш бащата на Жена ми -НД серията на Спарки не държи на прах, единствено Макитата и Синият Бош били добри за такива условия. Човека има голяма фирма за покривни конструкции.
Но неговата практика е да купува директно от вносителят на Бош и представителите машините. Скоро купува разни скъпи машини от Бош и като го питах колко е дал за акумулаторният флекс на Бош- каза че не знае щото взема много неща и не може да ми каже цената за тази машина само.
После сам я изрових колко струва- около 900 лева била. :prayer:
Колега естествено ти вярвам просто не видях твоя пост , нещо нета ми се преебава :partyman: За ХД сериите съм чел , че се уж така .
Някъде бях чел че имало разлика м/у 750 , 1050 и 850 , 1200 моделите 850 и 1200 са били с удължени ротори били по-стабилни спрямо другите два :?
fore - майстор
За мене са по шумни единствено. Ако това че са по шумни ги прави и по стабилни-така да е. :?

Спарки си е Спарки ! Но и те имат простотии. Ако вземем ел резачката им за дърва и изхвърчащият им предпазител тип пирон, който трябва да го търсиш в тревата или да приспособяваш други пирони при всяко заклинване. :prayer:
Аз лично предпочитам Флора-Беста с калпавият и стягащ механизъм.
Просто истината е в Хускварна- хората са с традиции в тази техника и така.

Обаче за флексове и Райдера се справя що годе, та Спаркито ли няма.
fore - майстор
Спарки - менте серията ! Виноооооовертът ! :lol:

Изображение

https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... 1%82%D0%B0

Има и други ел инструменти в тази серия.

Изображение

Изображение

Забележете логото- като кръгче червено и лилаво и в средата е името на фирмата. Оригиналните са с триъгълничета в това лого.

Изображение :mrgreen:

Изображение

Изображение

Изображение
mitko64 - майстор
Teзи са са триъгълничета в логото http://olx.bg/ad/nov-agloshlayf-sparki- ... 1;promoted , но са си най върлите ментета. :-D
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 50

Тема "Инструментите на Sparky - Ловеч" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: