• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 50
Ел. инструментите. Консумативи.
andrej - помощник
Бормашинката я ползвам за завиване на рапидки/ много рядко/ и най-вече за малки дупки в дърво и пластмаса, но не професионално :)
lakosste - специалист
а някой да каже нещо за BP 540 CE.може да го видите тука:
http://www.devimax.com/Tools/Culture/bg ... Tools.aspx
Niky77 - специалист
Теглото не е 2,7кг а 5,8кг. Работят ама...
dragozow - майстор
Niky77 написа:
Теглото не е 2,7кг а 5,8кг. Работят ама...
Ако имаш ръце... :)

Аналогичен по джаули от някоя известна марка тежи към 4 килограма. Добрата машина отдавна не е задължително да тежи много. Още повече че този клас перфоратори се купуват не само за работа в пода.
lakosste - специалист
dragozow написа:
Niky77 написа:
Теглото не е 2,7кг а 5,8кг. Работят ама...
Ако имаш ръце... :)

Аналогичен по джаули от някоя известна марка тежи към 4 килограма. Добрата машина отдавна не е задължително да тежи много. Още повече че този клас перфоратори се купуват не само за работа в пода.
искаш да кажеш че е сполучлива машина но е по-тежка?Така ли да го разбирам?
dragozow - майстор
Искам да кажа че не е сполучлива машина и е по-тежка, казвам защото го продавам. Зависи и за какво ти е. Ако ще си правиш ремонт на нещо го взимай. Ако ти трябва да изкарваш пари не е това машината. Спарки копират машините от други марки, при това новите модели доста неуспешно. Даже и дърворезачките им са пълно копие на McCulloch FR отпреди 15 години, мога да го докажа и покажа на място.
Това:
Изображение
Прилича ли ти на това:
Изображение
Второто пак е машина която се прави от 15 години...от друга фирма.

За старите машини които са копирани от AEG няма да говорим, те работят по 20 години. Моят съвет е да се огледаш какво предлагат големите фирми. Не гледай само цената, гледай да ти е удобна машината, да има антивибрационни дръжки и т.н. Понякога за много малко пари повече може да си много доволен.
V1978 - специалист
Въпрос към Ники77 и другите експерти: Харесал сам си ъглошлайф SPARKY MB850CE. Спрях се на този модел основно заради ограничителя на пусковия ток - "плавен старт". Интересува ме дали машинката не е китайски боклук /писна ми вече от тези изнесени производства/ . Иначе ме смущава факта, че не открих MB850CE в Бриколаж, който се води официален дистрибутор на sparky. Няма я и в никой онлайн магазин. Всъщност съм я виждал само на официалния сайт на sparky.... Утре ще званя в КИРОВ. Моля, дайте съвет
П.С. Прочетох препоръките за MB1200CE+, но ми се иска по-малка машинка /всъщност търсех дори на 115мм/
Niky77 - специалист
МВ 850СЕ не се произвежда отдавна. Не уточняваш за каква работа ще го ползваш. Вземи М 1200Е, ако си се спрял на Спарки с намаляне на оборотите.115 мм диск не означава по-малка машина!Ако си купиш Спарки трябва да го носиш на профилактика на 6 месеца задължително.Може магазинерът да не ти го каже, но го пише в гаранционната карта и сервизите държат на това!

Успех!
dragozow - майстор
Ако търсиш нещо с регулиране на обороти което да не е много силно вземи М 850Е:
Ъглошлайф, 125мм, 850W, 2800-10000 об/мин, тегло 1.7 кг
* Електроника за предварителен избор на оборотите
* Застопоряване на вретеното за удобна смяна на абразивния диск
* Плоска редукторна кутия от магнезиева сплав
* Двупозиционно присъединяване на допълнителната ръкохватка
* Прекъсвач със застопоряване във включено положение
* Самоизключващи се четки
* Двойна изолация
http://hitachi.bg/ViewProduct.aspx?id=541
Струва ~130 лв. Конкретно във фирмата имаме един такъв служебен. Всички колеги си направиха ремонтите с него, ползва се във фирмата за какво ли не. Аз съм рязал и шлайфал преди боядисване 30 метра метална ограда. Не е мръднал. Не струва много пари. Няма плавен старт ама ако не държиш на това спокойно може да си го вземеш.
V1978 - специалист
Благодая за бързите отговори. Днес бях в КИРОВ. Разбира се, нямаха МВ850СЕ, но момчето каза нещо, което направо ме шокира: ВСИЧКИ машини на СПАРКИ вече били с китайски двигатели :shock: :shock: :shock: ... Не съм повярвал 100%, защото той веднага ми препоръча няколко модела БОШ, та може нарочно да ме е заблудил. Както и да е, не съм купил нищо още, моля Ви за още малко информация по следните въпроси:
1. Вярно ли е това за китайските двигатели ?
2. Колебая се вече между моделите М850Е и МВ1200СЕ+ /явно няма да намеря МВ850СЕ, макар че като параметри ме устройваше най-много/. Моля за съвет. Държа най-много машинката да НЕ Е С КИТАЙСКО УЧАСТИЕ.
3. Не ми се иска да купувам друга марка, държа на СПАРКИ. Може да Ви се струва наивно, но смятам че освен всичко друго /качества на машината, цена и т.н./, все пак трябва да подкрепяме малкото останала БЪЛГАРСКА индустрия. Ясно ми е че нашият принос ще е по-скоро символичен, но все пак... В тази връзка, моля не ми препоръчвайте модели на БОШ, Макита, Скил, Хитачи и т.н. Благодаря предварително.
4. Относно плавният старт - иска ми се да го има. Дори повече, отколкото регулирането на оборотите. Редуктора се натоварва по-малко, а и машинката може да се включва, като се държи само с една ръка - просто не подскача при старта. Имам голям ъглошлайф СПАРКИ МВА2001 с плавен старт и е направо песен работата с него.
5. Ако остане вариант МВ1200СЕ+, няма ли да грее доста тази малка машинка при 1200 вата?

П.С. Забравих да спомена - машинката ми трябва за любителски нужди, не работя професионално.

И още нещо: може би не е зле да се направи нова /важна/ тема, примерно Черен списък на модели на СПАРКИ, или по-скоро КИТАЙСКИ черен списък на модели на СПАРКИ, знам ли вече м..а им д..ба китайска...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 50

Тема "Инструментите на Sparky - Ловеч" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: