• 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 50
Ел. инструментите. Консумативи.
mitko64 - майстор
Ровя се при върховите производители, повече от 2j, не намирам. Това явно е, както викат рашаните, без аналог в света :-D .
nikolson - майстор
mitko64 написа:
Ровя се при върховите производители, повече от 2j, не намирам. Това явно е, както викат рашаните, без аналог в света :-D .
Имат, и Макита, и Милуоки и ДиУолт имат. Но това по показатели е като двата първи с най-голям удар. Кой знае с каква цена ще изскочат?
Celeborn - специалист
Здравейте, имам ударна бормашина Eltos BUR2 161E с ключов патронник Jacobs 1/2х20 S2 (до 13мм). Искам да го сменя с нещо по-бързо и лесно за ползване (безключов с единична грива), тъй като затягането му вече стана доста трудно. Някой може ли да ми препоръча нещо подходящо? Благодаря!
nikolson - майстор
Celeborn написа:
Здравейте, имам ударна бормашина Eltos BUR2 161E с ключов патронник Jacobs 1/2х20 S2 (до 13мм). Искам да го сменя с нещо по-бързо и лесно за ползване (безключов с единична грива), тъй като затягането му вече стана доста трудно. Някой може ли да ми препоръча нещо подходящо? Благодаря!
RÖHM евентуално, ама защо? Старият правил ли си му профилактика, смазка...
mitko64 - майстор
С единична гривна едновтулков ли да разбирам? Имах навремето този модел и знам, че няма моторна спирачка, така че търси двувтулков- с едната ръка държиш контра а с другата стягаш.
Celeborn - специалист
Благодаря ви за отговорите, не знаех това за спирачката, а иначе никога не е водена на профилактика (не че е имало нужда, ползва се 3-4 пъти годишно), но си мислих, че специално за патрона щом започне да изпуска и да затяга трудно е дотам... ще потърся някой сервиз из София, за да я погледнат и обслужат :)
koveslav - майстор
Достатъчно е да пробиеш няколко вертикални отвора в таван без предпазител,за да ти затегне патронника и да започне да се движи трудно.Ако пък го намокриш при работа на открито,това става още на другия ден.Продухване със сгъстен въздух и смазване помагат на ранен етап.
Здравейте, имам фреза SPARKY x205ce и бих искал да разбера дали е добър избор, имайки в предвид, че се занимавам с дърворезба, но ми се налага понякога да правя рамки за картини и тн. Ако не е добър избор моля да ми обясните защо за да не повтарям грешката си. Също така има ли маси за тази фреза или трябва да си изработя сам. И като за финал :D ако може да ми препоръчате някакъв настолен циркуляр (като марка или точен модел) с възможност за рязане под 45 градуса. Бюджета не мога да определя, тъй като не знам как вървят, но искам нещо качествено за добри пари. Благодаря предварително.
velinsl - специалист
Snickers написа:
Здравейте, имам фреза SPARKY x205ce и бих искал да разбера дали е добър избор, имайки в предвид, че се занимавам с дърворезба, но ми се налага понякога да правя рамки за картини и тн. Ако не е добър избор моля да ми обясните защо за да не повтарям грешката си.
Пълен боклук са. Дай 50лв и да те отърва от нея! Пък ще почерпиш. Това в сферата на майтапа.
Така и така си си я купил... Излишо се вкарваш във филми - хубава, лоша, каквато е такава. Вече и да я продадеш си поне 150лв назад. Не са малко пари за много българи.
Важно е да ти върши работа. Какво от това, че не е върхът на сладоледа?

Ползвай си я със здраве и като констатираш нещо нередно пиши впечатленията си.
sean-john - специалист
Здравейте,някой може ли да даде мнение за Sparky bu2 350,ще го използвам сравнително рядко тук таме за бъркане на някоя кофа лепило,за някоя дупка и т.н. В къща съм и все ще се наложи по силна машина,а за по малките неща ще си взема някоя 500ватова както и винтовер имам,та няма да ми трябва за нищо повече от изоброеното по горе.Също ме интересува гледам в сайтовете за продажби го има за по 120лв нова,без гаранция,а по магазините е двойно,къде е разковничето.Благодаря!
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 50

Тема "Инструментите на Sparky - Ловеч" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: