Ел. инструментите. Консумативи.
kuger - майстор
пет апр 23, 2021 9:05 amkozl написа:
Никога не съм се ровил в този клапан, но той как се отнаря и затваря :?
Според мен електрически при пускане на тока за компресора трябва да затваря и при спиране да отваря, а след него в посока ресивера да има обратна клапа. Така сомпресора ще стартира при атмосферно налягане, което е нула манометрично.
Клапана се управлява с въздух от пресостата. Целта е, както си писал, да освободи главата от налягане, като
същевременно затваря към ресивъра.
koveslav - майстор
Разтоварващия клапан е в самия пресостат.Когато пресостата изключи този клапан се отваря,чува се характерното изпускане на въздуха от тръбата за високо наляген и остава постоянно отворен до момента в който пресостата пак включи.Ако някога след спиране на компресора от този клапан на пресостата започне да се чува постоянно изпускане на въздух,това означава,че големия възвратен клапан на входа на ресивера е започнал да пропуска в обратна посока и въздуха излиза през този разтоварващ клапан-ето за това възвратния клапан не може "тайно" да товари компресора преди старт.Ще се чуе..
imegogo - специалист
здравейте имам ъглошлайф марка ferm,който е на 20 години ратоше безотказно до онзи ден не поиска да се включи, оказа се че ключето е заминало потърсих на няколко места,но никъде не поддържат части за тази марка вносителя ми отговори ,че обслужвали само гаранционни ,моля ако някой знае откъде мога закупя да пише

Прикачен файл

IMG_20210507_172124.jpg
ESPACE - майстор
Oтвори го и го почисти.
пишман_майстор - майстор
Имам проблем с разпилян лагер. Останала е външната гривна от лагера в стоманената чашка и в момента се замислям как да я избия без да повредя чашката. Масово съм вадил остатъци от лагери, но все в доста по-масивни елементи и не ми е било проблем. Но тук малко... мисля да го капна с електрожена отвътре и да се надявам, че ще се "свие" малко гривната, после нататък ясно. Имам и разни дремелчета, уж и едни "диамантени" дискчета ( китайски ) чудя се да пробвам ли или ще си загубя времето . Някой с читава идея как да стане лесно :-D
П.п. чашките са две , на едната го изкарах лагера , щото беше още цял. Ползвах анкер за бетон , менгеме , чук и дорник. Смятах с електрожена и една арматура да го цвъкна , ама мързел да опъвам кабел за дреболия.. За втората чашка е проблема.
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (67.56 KиБ) Видяна 1010 пъти
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (66.91 KиБ) Видяна 1010 пъти
wanderer - специалист
Имах подобен проблем но с по-голям лагер на мотоциклет на главина. Бях подготвил един фланец на вътрешния размер на черупката за да мога като го заваря за нея да ударя през главината. След като заварих, още като обърнах каплата и черупката сама се изсули, беше се свила от заварката. Така, че оптимист съм.
пишман_майстор - майстор
Да, варианти има. Последно мислех да прикапя една гайка и с един винт да го навия до упор и да изкарам парчето. Чашката е дебелостенна и няма поддаде от болта
koveslav - майстор
Заваряваш в гривната парче шина,а върху шината заваряваш болт или парче арматура.Хващаш болта(парчето) в менгемето и с тъп пробой с удари по периферията избиваш капачката от гривната.
sian - специалист
Здравейте. Трябва ми бутала и о пръстени за къртач Спарки, табелата не се чете. Идентичен е с Хитачи PH 65., и други марки на външен вид са еднакви...Благодаря.
dragozow - майстор
Питай в Ташев или тези на бул. Витоша. Тя фирмата е фалирала, но те им бяха сервизи. Тези също имат части и ремонтират, на мен ми бяха гаранционен сервиз на спаркито дълги години:
https://g.co/kgs/nv6jSP

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: