Ел. инструментите. Консумативи.
RiddleBG - напреднал
Прикачен файл:
IMG_20210923_170738-1.jpg
Този малък красавец е четвъртият акумулаторен верт в къщи и въпреки че имам по-мощен Daewoo за борба с бетонните стени и уникален жироскопичен DeWALT с чупеща дръжка за сглобяване на мебели малкият симпатяга ми е любимец и наистина му давах доста зор. Парадоксално ме предаде на една обикновенна дупка на алуминиев профил - изведнъж оборотите намаляха, сакаш съм го претоварил, но си останаха така и след като го освободих от напрежение. Има искрене отзад и разбира се неповторимият аромат на изгоряла изолация. Вероятно не е нужно да казвам, че всичко това се случва точно шест месеца след изтичане на удължената гаранция! :-D
Та логичните въпроси са:
1. Някой има ли идея какво може да му се е случило на малчугана?
2. Струва ли си да се ремонтира?
3. И дали в този невероятен областен град Пазарджик има читав сервиз за подобна техника?

:partyman:
zz_stefanov - майстор
Около 30 лева беше двигателя при ташев. Ако нямаш забележки по редуктор и патроник, смени го.
Първо провери дали е от него.
RiddleBG - напреднал
чет сеп 23, 2021 6:02 pmzz_stefanov написа:
Около 30 лева беше двигателя при ташев. Ако нямаш забележки по редуктор и патроник, смени го.
Първо провери дали е от него.
Благодаря за бъррзия отговор! Някакви координати на този Ташев да ти се намират?
dragozow - майстор
Ако сложиш патронник в патронник ще бие и особено с малки бургии ще е трудно за прецизна работа.
kozl - майстор
пет сеп 24, 2021 10:18 amdragozow написа:
Ако сложиш патронник в патронник ще бие и особено с малки бургии ще е трудно за прецизна работа.
Мерси, приемам съвета.
То имам некъв боклук с опашка - шестограм, пробвах го - бие и нещо го няма в стягането, щото е направен за "зор заман".
Проблема е, че за сега нямам идея как да извадя патронника без да потроша червената пластмасова основа.

Прикачен файл:
IMG_20210924_113547.jpg
Lutchezar - майстор
А да измислиш някаква цанга, тръбичка с процеп?
koveslav - майстор
Според това което се виждам на схемите на този тип машини(макар че колегата не е дал точен модел), вретеното е плътно и в края си завършва с мъжки конус или резба - не става ясно кое от двете .Не мога да намеря и резервен патронник по оригинален номер, за да се види той от кой вид е и от там да се предвиди типа монтаж-демонтаж. Но и в двата случая или се избива или се развива самия патронник, вретеното не е кухо и патронника не се монтира с преход, като на по-големите машини.

Прикачен файл

sheepach.jpg
sheepach.jpg (116.15 KиБ) Видяна 578 пъти
kozl - майстор
Благодаря за схемите, но аз в тях конус не виждам, нито на позиция 71 (първа схема koveslav) нито на поз.23 по втората схема nikolson.
Това отгоре на вретеното си мисля, че са шлици. И не доумявам какво го държи вретеното към подаващия цилиндър 22, може би 19 е зегерка.
И ако е тъй както си мисля значи замяната отпада и остава вариант с патронник в патронника или бургии с дебел "задник" (стебло в задната част).

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: