• 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 138
Ел. инструментите. Консумативи.
ESPACE - майстор
Първото което те интересува е каква е мощността на скарата.После дали е с един или два нагревателя. И какви са тези 10-12 м? Реално е 50-60см и си го разпъваш колкото ти е нужно.
Вземи я отвори, може реотана да е прекъснал до връзките и да я оправиш без да купуваш.
petkov_75 - специалист
ESPACE написа:
Първото което те интересува е каква е мощността на скарата.После дали е с един или два нагревателя. И какви са тези 10-12 м? Реално е 50-60см и си го разпъваш колкото ти е нужно.
Вземи я отвори, може реотана да е прекъснал до връзките и да я оправиш без да купуваш.
Добро утро и благодаря за отговора.Скарата е разгобена, реотана е един цял, прекъснат на две места вътре. Мощността е 1600 W.Тук не съм виждал да продават навит реотан, затова мисля да взема кантал и да си го навия сам.Реално са 50-60 см, но 12бр * 0,6м = 7,2м при навит реотан :yawinkle: Май ще поръчвам друга.В България имам същата,която работи безотказно три години, а тази я взех лятото и е ползвана двайсетина пъти.Не съм случил този път с покупката.
cvetankirilov - специалист
Здравейте. Имам един малко шантав проблем с герунг циркуляра. Та- наваля го преди един месец един дъжд, аз го зарязах уж да съхне, не съм го барвал от тогава и му блокираха линейните лагери(предполагам, че на паралелите има точно линейни лагери). Няма мръдване ви казвам ни напред ни назад. С хиляди зорове го раздвижих,пръсках смазки, наливах масло, но не е както преди. Има ли начин да ги извадя тези паралели и как става това? искам да почистя абсолютно всяка ръжда и ако се налага да ги сменя тези лагери. Ей на тази снимка се вижда машината
Прикачен файл:
DSCI2103.JPG
DSCI2103.JPG (97.36 KиБ) Видяна 1918 пъти
mitko64 - майстор
Не знам, дали да разглобяваш, сипвай нафта(мажи с четка) и раздвижвай. Аз имах същия проблем с лидълска пендула. Имах пожар в работилницата, машината обгоря, пожарникарите я заляли с вода и се получи едно перфектно ръждясване със запичане на линейните лагери. Намазах я с нафта и се раздвижи. Прибрах я в кашона за резервни части(мотора е обгорял безвръзвратно), но иначе се раздвижи след третиране с нафта.
cvetankirilov - специалист
И така да споделя какво направих.Обръщах циркуляра навсякъде, и сипвах какво ли не масло- хидравлично, машинно, спирачна течност, и разни други. Влизането на маслото в лагерите е много трудно, защото има по две семерини на лагерите и те обират всичко, но моят инат излезе по- голям. Ако някой друг има подобен проблем да послуша митко и да маже яко паралелите с нафта и много , ама много движения напред назад и полека полека ръждата започва да излиза. бяха ми необходими около 5-6 часа да го раздвижа и яко блъскане напред назад, но сега е часовник.За напред ще смазвам много по-често и се надявам да нямам такъв проблем повече. :)
mitko64 - майстор
Предварително се извинявам за тъпия въпрос, но не съм най- наясно с материята! Каква роля изпълнява така наречения дросел и може ли да свържа пусковия бутон без него? Става въпрос за нещо такова http://www.tashev-galving.com/ETS612402 ... 0%B5%D0%BB .
griffin - майстор
По спомен изпълнява ролята на ресьор като има голям пусков ток :)
kozl - майстор
Или може би и на филтър при колекторните ел.двигатели :?
fore - майстор
Най вероятно е искрогасител на колекторно/четковото искрене- мисля че има и кондензатор в схемата- LC,

Вторият вариант е пак като LC четириполюсник да го играе като филтър да не смущава радио-точката мотора :-D
При влакчетата също слагат такива филтри.
mitko64 - майстор
Не вързано към кондензатора. Включени са два такива към четките и пусковия бутон на Спарки бур 2- 350е. Питам, защото имам една отрезна пендула за метал, която пострада от обгаряне, та и монтирах ръкохватка от ловешки ъглошлайф, но до пусковикя ключ имаше обгорял подобен дросел, който изхвърлих. Сега машината си работи и без въпросния дросел, но да не стане някоя беля.
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 138

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: