• 1
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 138
Ел. инструментите. Консумативи.
lov - майстор
Човека си е професионалист само с това си изкрва хляба. Сменя колектоните пръстени ако трябва или се престъргваи фрезоват каналите на ново. Изводите се заваряват а не както повечето се опитват със спойка. И най важното динамичен баланс.
MamaMy - майстор
Винаги има с какво да го тествам. Ей сега ще разглобя една Елтос. И тя е за ротор отдавна, но чака, че не си заслужава 60 лв за нов. Скила го взех преди няма и година почти нов да заменя нея. Дадох 95 лв и си заслужава отвсякъде. Изгорих го на сила защото не го хванах на време , че прегрява. Само това му е проблема, че няма една термозащита. Аз го напънах да дупча 8 дупки 13мм в стомана 10мм. На всичкото отгоре точно през двете дупки минава една кръпка със заварка та и дебелината става 20мм. Кучето издържа почти до края като преди това разпробих всички дупки на 5,5 без почивка. Накрая запуши и замириса.
nautilus33 - майстор
Някой знае ли как се сваля частта оградена в червено, защото искам да сваля лагерите пред и зад ротора и да ги проверя.

Изображение
Virtex - майстор
Някаква възможност за намиране на следните части:

N266524 или N388150

на разумна цена ?
bat_danio - специалист
Koлега в <<ташевия>> е 100 лева . Първото в Англииския ибей е 63 паунда ,А второто 18 долара ама в САЩ.... + транспорта маи на ташевото е разумна цената друг е въпроса дали си заслужава.
Virtex - майстор
Гледах ги, но има(ше) и по-евтин вариант от някои от дистрибутор. В един UK магазин уж бяха налични за ~50лв с доставка, но изведнъж нямало. Та затова реших да попитам, може и тук да се намери на по-добра цена.
dvda - помощник
Здравейте!
Имам зеге Parkside в гаранция
Направи ми впечатление, че реже криво

Помислих че проблема е в мен, но за всеки случай му направих от ПДЧ улей по който да не мърда нито на ляво нито на дясно.
Това е резултата

Според вас къде е проблема?

Edit
Нещо не се получи със снимката.
Ще я кача утре
В общи линии ряза е много крив
bat_danio - специалист
Дайте да видим утре снимката на ряза.....Но на първо четене ти много повече ли очакваше от магазин - бакалия като си купи електроинструмен. И оточнете с какъв нож ( номер ако има) и какъв материал(вид, дебелина) режете със или без махаловидно движение, натискате ли машината към материала, а напред по посока ряза( не бива да го правите ако искате чист и прав срез). Има Зегета с крив супорт на ножа и са си така няма оправяне.. Освен с нов кулисен възел ама това не си заслужава за Лидълеца ако може да го върнеш/ смениш ще е ОК. може да изкривиш с 2 чивта клещи ножа ако ряза тегли на една страна също.... повече по Фото
ESPACE - майстор
bat_danio написа:
може да изкривиш с 2 чивта клещи ножа ако ряза тегли на една страна също.... повече по Фото
Това е решението. Рядко има бюджетно зеге да реже право.
bat_danio - специалист
А то и не е създадено за прецизност има си стационарни циркуляри за дълги и прави срезове. Зегето е за криви отвори и не отговорни неща спиред мен или неща които ще търпят допълнителна обработка. :?
  • 1
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 138

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: