• 1
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 138
Ел. инструментите. Консумативи.
djogobg - специалист
пон апр 08, 2019 5:26 pmnikolson написа:
пон апр 08, 2019 12:37 pmdjogobg написа:
Привет,
доставя резервни части на Bosch? Трябва ми вентилатор от комплекта "2 606 610 097 - ротор с вентилатор" на зеге PST650
Тръпкови имат сервиз на Цар Борис . Сигурен ли си, че № не си го гледал от чужбински сайт?
ДИССТРИБУТОРИ И СЕРВИЗИ
Мерси много. Даже няколко сайта гледах, но очевидно са били с превод, а не български.
Chefo77 - майстор
Момчета, малко работа за врачки :)
Преди година си взех един хубав компресор - Stanley Fatmax D 251/10/24S - 24 литра, 10 бара, 2.5 коня. Машинката е страхотна - много бързо пълни, неособено шумна...
Проблемът обаче е, че когато започне да работи, се появяват зверски вибрации - целият се тресе. Дори се движи. Когато хвана дръжката, вибрациите в тялото намаляват, като я натисна спират, като я повдигна - също. Но се предават на ръцете ми. А и не ми допада да трябва да го държа всеки път, когато допълва бутилката.
Та - някой идеи от какво може да са тези вибрации? Всички връзки са затегнати, аз лично го сглобявах - той е нов, но без гаранция. Маслото е сменено, в норми е нивото - не е от него.
jekasus - майстор
Нещо по ел.двигателя - перка, тампони или тая гумирана връзка между двигателя и компресора, не знам как се казва, ако я има изобщо.
zz_stefanov - майстор
Купих си един по евтин смъртник https://www.onlinemashini.bg/karta4-hec ... eka4/40519 . Чета му инструкцията с моя беден английски, и там пише, че преди работа трябва да се проверява нивото на маслото в кутията и да се долива при нужда. Това добре, но не пише с какво масло.
Пише, че е чехски, но съм го виждал и под други брандове, та си е сигурно китаец.
Бихте ли посочили какъв тип масло да доливам. Благодаря :)
cat - специалист
Би трябвало да се гресира , горе има капачка развива се и се слага по малко грес .
fore - майстор
Бе и аз се зачудих, какво е това масло което се сипвало в тия къртачи, но тука вече.......
lov - майстор
съб апр 13, 2019 5:34 pmChefo77 написа:
Момчета, малко работа за врачки :)
Преди година си взех един хубав компресор - Stanley Fatmax D 251/10/24S - 24 литра, 10 бара, 2.5 коня. Машинката е страхотна - много бързо пълни, неособено шумна...
Проблемът обаче е, че когато започне да работи, се появяват зверски вибрации - целият се тресе. Дори се движи. Когато хвана дръжката, вибрациите в тялото намаляват, като я натисна спират, като я повдигна - също. Но се предават на ръцете ми. А и не ми допада да трябва да го държа всеки път, когато допълва бутилката.
Та - някой идеи от какво може да са тези вибрации? Всички връзки са затегнати, аз лично го сглобявах - той е нов, но без гаранция. Маслото е сменено, в норми е нивото - не е от него.
Той Джеки ти е казал ама и аз да повторя. Огледай основно карето между двигателя и компресорната глава. Щото то няма друго което да се скапе и да се получи някакъв дисбаланс по въртящите се части за да се получат тези вибрации. Там е същото като при небалансирана автомобилна гума и нищо че са някакви грамчета при тези обороти се усеща още повече. А и като се уцели някой резонанс на конструкцията става още по зле.
zz_stefanov - майстор
чет апр 18, 2019 9:42 amcat написа:
Би трябвало да се гресира , горе има капачка развива се и се слага по малко грес .
Още не съм го отварял, но пише че частите трябва да са потопени в масло, а нивото да до някакъв белег, не ще да е грес.
Здравейте! Имам перфоратор Steinhaus 5.5 j.SDS+ Появи се един проблем ако ползвам бургия за бетон или бъркалка за разтвори най вече хоросан.И двете се въртят на хлабаво с вибрации,мисля че проблема е в металните части които влизат в правите канали на SDS опашката гледам все едно са се износили и патронника също се клати.Въприсът ми е как се казват тези две метални части!

Перфоратора е в гаранция и ще го пращам да го отремонтират При къртене няма проблем
cat - специалист
чет апр 18, 2019 8:00 pmzz_stefanov написа:
чет апр 18, 2019 9:42 amcat написа:
Би трябвало да се гресира , горе има капачка развива се и се слага по малко грес .
Още не съм го отварял, но пише че частите трябва да са потопени в масло, а нивото да до някакъв белег, не ще да е грес.
Преода на инструкциите май го прави гугъл преводач и е отврат , с онзи ключ който е като ключ за ъглошлайф развий капачката която се намира отгоре на перфоратора и виж с какво е смазано обикновено е грес .
  • 1
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 138

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: