Ел. инструментите. Консумативи.
sian - специалист
нед авг 29, 2021 9:55 amsian написа:
Здравейте. Трябва ми бутала и о пръстени за къртач Спарки, табелата не се чете. Идентичен е с Хитачи PH 65., и други марки на външен вид са еднакви...Благодаря.
Машината е Sparky K 1640
stomanata - специалист
Здравейте,
търся ротор за каналофреза на Парксайд 1350 вата.
dragozow - майстор
Пробвай сервиз Бушона, те са им гаранционен, но съм говорил два пъти с тях и нямат никакви части. Надеждата е ако машината съответства на друга марка и да търсиш частта от тях.
Chefo77 - майстор
С оглед това, че Парксайд са просто марка, тази машина е поръчана на някого да бъде произведена. Трябва да намери кой още поръчва на същия производител.
Ако беше циркуляр, да гледаш Шепах или Айнхел, ама канална фреза...
Индианец - специалист
И за тия боклуци има чак и отделна/и тема.
То с триста клизми гаранционен сервиз имат, пък за след гаранционен да не говорим!
Ама както и да е.
Колегата нека да потърси някоя машинка приличаща на неговата на вид по нета(много има с само с различни цветове, ама корубите са същите).
Вероятно ще са със същите чаркала и вътре.
kozl - майстор
На тази машина закупена от Лидл


Изображение


мога ли да и сменя патроника с такъв за по-тънки бургии и ако да от къде да търся и как става?
Този патронник не лови по-малко от Ф3 мм.

Прикачен файл

IMG_20210916_183203.jpg
ZEDYCUS - майстор
С дръжката сваляш патрона надолу и отстрани на пинолата би трябвало да има продълговат отвор. Там с клин избиваш конусната опашка. Те такъв ти трябваИзображение


може да одялаш някое желязо по твърдо, пак става. Това единия вариант, за другия с нещо като вилица за накрайници да набиеш между патрона и пинолата, ма с този вариант може си прецакаш изкривиш морзовата опашка.
geodan - напреднал
А не може ли да си сложиш на този патронник такъв с опашка за по малки бургии?
kozl - майстор
Е тази идея ми харесва, но ще трябва да намеря качествен патронник с цилиндрична или шестограмна опашка.
Освен да сваля патронника по съвета на ZEDYCUS и да търся едно от двете, което намеря първо.
Сега в Лидъл продават подобни бормашини с патронник от 1,5мм, но не ми се супува втора машина.
ZEDYCUS - майстор
Патронници бол навсякъде. По 30-до 50 лева има китайски безключови патронници, които биват. Трябва само да разбереш какъв ти е морзовия конус в пинолата и да си купиш патронник заедно с отделно конусна опашка и конус към патрона б16, има патронници б16 от 1до 13мм има и б16 1-16 мм, сменяш и забравяш проблема.
Примерно https://armen-tools.com/site/armentools ... ?cls=02527 и опашка https://armen-tools.com/site/armentools ... ?cls=01189
Така ще имаш лесна смяна на целия патрон с цялата опашка.
И на двете настолни машини съм ги направил с такива патрони, щото е много дразнещо да въртиш с ключа при честа смяна на бургиите.

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: