• 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 138
Ел. инструментите. Консумативи.
reingar-x - специалист
От това се опасявам,че ако допра до услугите им,ще ми излезе ремонта по-скъп от машината!Става въпрос ако реша да си купя машина втора ръка,която пак ще е от Румъния за около 1000-1200лв.
nikolson - майстор
Доколкото знам, Хилти продават само директно, чрез т.нар. Хилти центрове. Това е така от байтошово време още, когато представителството беше в Добрич. Съответно, в сервизите НЯМА резервни части. Ако пък ги отремонтират в Румъния, значи чакането е още повече. Но пък нищо не пречи да звъннеш в Хилти и да попиташ за извънгаранционния сервиз.
zz_stefanov - майстор
https://www.hilti.bg/hilti-tool-service ... e_foldout/ те твърдят че са бързи. за цени не се говори.
Очевидно тя ни е уплашила.
reingar-x - специалист
Така представени нещата не изглеждат,добре за мен.Машината дори да я купя запазена,това със сервиза след време при повреда ме разколебава.Все пак ще се престраша,да поговоря с родните представители!
nikolson - майстор
Три дни, ама да не се случват "изключения"
.....................
Прикачен файл:
hilti.PNG
hilti.PNG (98.08 KиБ) Видяна 2127 пъти
nautilus33 - майстор
Здравейте,
става дума за ексцентършлайф Metabo SXE425. Като се включи, на празен ход върти нормално, но упражни ли се натиск, главата започва да забавя или спира напълно. На какво се дължи проблема и може ли да се поправи.

ПП машината не е моя, а на друг човек.
plamen6703 - майстор
Най-добре отворете машината и огледайте в какво състояние са четките и колектора. Почистваш хубаво колектора, оглеждаш четките и пружините на четките в какво състояние са, ако четките са греели се сменят с нови...Почистваш машината и затваряш, ако имаш късмет може само с това да се разминеш :wink: ! :partyman:
nautilus33 - майстор
Ами тя машината не е моя, а на един познат, който е малко скаран с техниката, и се намира в друг град. Щях да го помоля да отвори и снима, но надали ще се справи :)
Ще му кажа да отвори и почисти както ме посъветва. Благодаря.
mavryt4o - майстор
пон юли 16, 2018 5:01 pmnautilus33 написа:
Здравейте,
става дума за ексцентършлайф Metabo SXE425. Като се включи, на празен ход върти нормално, но упражни ли се натиск, главата започва да забавя или спира напълно. На какво се дължи проблема и може ли да се поправи.

ПП машината не е моя, а на друг човек.
Не се здържах.Пък райдара на един приятел е чисто нов и така си прави като го натиснеш пада спира да се върти иначе си бръмчи де :lol:
themask - специалист
Привет,

Сдобих се с два перфоратора на старо - Makita HR2300 и Bosch GBH2-22 RE. Въртят и двата, но от Боша излизат яко искри, а Макитата започва да намирисва на изгоряло след малко въртене. Нямам опит с подобни машинки ще се радвам да споделите каква може да е причината за тези симптоми, дали мога да ги оправя сам и ако не, в кой сервиз ще им обърнат подобаващо внимание.
Прикачен файл:
20180725_132558.jpg
Прикачен файл:
20180725_134848.jpg
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 138

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: