• 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 138
Ел. инструментите. Консумативи.
nautilus33 - майстор
Опитах с WD-40, понеже само такова имах. Но болта не помръдва. Патронникът пък вече се отваря до край. Явно му е трябвало малко смазване :) Но и почистване няма да е зле, ако успея да го сваля.
И един друг въпрос- понеже се опитвам да сменя лагерите пред и зад ротора, тъй като имам проблем с четките( ощърбени са по крайщата където имат контакт с ротора), и ми казаха, че може да е от лагерите, макар че не усещам луфт, всъщност съвсем минимален отпред на човката на патронника. Та, не мога да махна част от алуминиевия корпус, за да извадя ротора и лагерите. Прилагам схемата, за да се види за кое става дума. Частта оградена с квадрат.

https://www.partshopdirect.co.uk/black- ... rts-s6441/

А ето е снимка на релна бормашина, същия модел с частта на нея, която не знам как да махна. Като гледам и при тази има същия или подобен проблем, защото и при мен четките са очернили ламелите по същия начин.
Изображение
volf - специалист
Развивай на дясно болта е с лява резба. :partyman:
nautilus33 - майстор
На ляво развивам, по часовниковата стрелка, но не ще. Предполагам или се е самозатегнал, или по-вероятното е да има много мърсотия. Но ме е страх, че ще прецакам резбата на болта.
bat_danio - специалист
volf написа:
Развивай на дясно болта е с лява резба. :partyman:
lov - майстор
И да го свалиш патронника няма да можеш да го разглобиш. От към отвора за резбата и задната част няма да видиш нищо а и няма никакъв достъп до чарколите вътре. Не че не може да се разглоби но е запресован и си има чалъм да се отвори а по вероятното е да го прецакаш още повече. :)
Обърни го с главата на долу и с някаква спринцовка Пръскай вътре за да се отмият боклуците като развърташ гривната от време на време. Ако имаш въздух да го продухваш още по добре. А за миене каквото имаш под ръка нафта бензин разтворител. После му пръсни някакво силиконово масълце но не и WD. Не ми се обяснява защо, но това не е смазка а е точно за миене та може да го ползваш за това. Даже и за развиване на клеясали болтове не става. :lol:
А болта вътре се развива по посока на часовниковата стрелка. Ако не тръгва се центрова с чука но с накрайник за същия размер така че да не се прецака главата.
MamaMy - майстор
Някой да знае къде мога да поръчам ротор за бормашина Скил 6565?
lov - майстор
Ако не намериш нов обади се тука при мен ги пренавиват и цена около 25лв.
ValBo - специалист
Здравейте, къде може да се открие притскателната шапка на ножчето на зеге с У захват?
Става въпрос за джаджата където се слага ножчето и се затяга с две болчета. Моята се сцепи на две.
Благодаря преваритено!
bat_danio - специалист
Купувал съм за приятел от райдер ,но за райдер за другите не е лошо да кажеш какво е зегето. Има ги по сервизите. На безбожните 5 лв го купих цялото зеге е 35.....
MamaMy - майстор
lov написа:
Ако не намериш нов обади се тука при мен ги пренавиват и цена около 25лв.
Те и при мен пренавиват, но е заминал и колектора. Ще се наложи да се смени и той. На Сайта на Скил сервиз дават цена за ротора около 57 лв. с ДДС Най-добре да си поръчам нов, но там мога само да му намеря парт номера. Няма фирма от която да поръчам, а ме пращат при търговеца от който съм купил. Къде да го диря из Интернет, то беше отдавна.

ПП Поръчах от Ташев Галвинг. Той сайта им все едно е писан от дете идиотче. Добре, че повечето онлайн магазини не са такива #-o
  • 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 138

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: