Ел. инструментите. Консумативи.
пишман_майстор - майстор
Самото цк/ключе на масата шлайфчета е отзад . А бутона отпред, задействането му става чрез пластмасова щангичка/лента която накрая завършва с един вид чоп или вилка. В моите случаи след честа употреба ключето просто от праха почва да заяжда, задействането му се затормозява. В резултат се чупи нещо по веригата до самото ключе. То почти винаги е в ред, но другото..
Лично усетя ли, че там нещо почва да става проблем, разглобявам, почиствам и продължавам да ползвам . Не чакам да се повреди /счупи там.
plamen6703 - майстор
пон окт 14, 2019 7:56 pmnautilus33 написа:
И аз да питам нещо- взех си едно малко ъглошлайфче, но пусковия бутон не работи. За местка на това са му монтирали ключ директно на самия захранващ кабел. Пусковият ключ си е на място и се плъзга напред-назад. Ако разглобя, за какво да погледна в случай, че може да се поправи или тези ключове не подлежат на ремонт и трябва да търся нов?
Може да се окаже, че това не е пусков ключ, а плъзгач, който натиска "бутон" вътре в кожуха на ъглошлайфа. Ако отвориш и провериш може да се окаже, че проблема е, че плъзгача не натиска добре "бутона" и да го оправиш без особени усилия, може да се окаже, че е прекъснала едната половина от контактите на "бутона", да я "шунтираш" и да работи без проблеми. Това са най-честите проблеми. :partyman:
nautilus33 - майстор
Да, точно такъв се оказа. Днес отворих, и едно от кабелчетата излизащи от ключето ми се видя мръсно точно при връзката/клемата. Отвъртрях почистих и поставих. Сега си работи.
nautilus33 - майстор
Да питам- с ампер клещи ли мога да открия къде точно е скъсан медния проводник под изолацията на гумиран кабел? Става дума за едно зеге, което прекъсва. Външната гумирана изолация няма наранявания, но при разместване на кабела се оправя. Не съм сигурен къде точно е прекъснат, а не ми се реже голямо парче?
iliya_i - майстор
пон окт 28, 2019 5:45 pmnautilus33 написа:
Да питам- с ампер клещи ли мога да открия къде точно е скъсан медния проводник под изолацията на гумиран кабел? Става дума за едно зеге, което прекъсва. Външната гумирана изолация няма наранявания, но при разместване на кабела се оправя. Не съм сигурен къде точно е прекъснат, а не ми се реже голямо парче?
Точно с ампер-клещи не можеш да го откриеш.
В такъв случай си купуваш кабел, с каквато си искаш дължина, отваря се машината и се сменя целия.
nautilus33 - майстор
Ясно, защото не исках да я отварям. А по принцип има ли как да се открие точно място с нещо?
Andri01 - майстор
Проба-грешка. Включваш я и почваш да усукваш/прегъваш кабела и през 1-2см. Така ще локализираш прекъсването му с точност до към 1см.,може би.
plamen6703 - майстор
пон окт 28, 2019 5:45 pmnautilus33 написа:
Да питам- с ампер клещи ли мога да открия къде точно е скъсан медния проводник под изолацията на гумиран кабел? Става дума за едно зеге, което прекъсва. Външната гумирана изолация няма наранявания, но при разместване на кабела се оправя. Не съм сигурен къде точно е прекъснат, а не ми се реже голямо парче?
Обикновено се случва да прекъсва или около щепсела, или около мястото, където влиза в машината. Режеш на около 5 см. от щепсела и пробваш дали прекъсва, ако прекъсва купуваш нов кабел и го сменяш, ако работи продължаваш напред до следващият път :wink: ! :partyman:
nautilus33 - майстор
Благодаря и на двамата.
iliya_i - майстор
И края от към машината не е по-малко критичен. Шансове да не я отваряш 50/50. Там де се отваря за смяна на кабела няма да прецакаш механиката и.

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: