Ел. инструментите. Консумативи.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
имам следния въпрос- взех нови четки за ексцентършлайфа, но оригиналните са без меден проводник, за индикация за износване, а само с пружинка. Новите са с проводник, защото в магазина нямаше същите. Та, ако отрежа проводника и ги поставя така, в момента, в които новите четки се износят до толкова, че ламелите на ротора да трият в проводника, ще се надраскат ли ламелите?
Друго- новите ми се виждат доста по-твърди, защото като ги трия в ръката си, почти не оставят черна следа. Та, ще износят ли ламелите?
fore - майстор
чет май 30, 2019 12:48 pmnautilus33 написа:
Здравейте,
имам следния въпрос- взех нови четки за ексцентършлайфа, но оригиналните са без меден проводник, за индикация за износване, а само с пружинка. Новите са с проводник, защото в магазина нямаше същите. Та, ако отрежа проводника и ги поставя така, в момента, в които новите четки се износят до толкова, че ламелите на ротора да трият в проводника, ще се надраскат ли ламелите?
Друго- новите ми се виждат доста по-твърди, защото като ги трия в ръката си, почти не оставят черна следа. Та, ще износят ли ламелите?
Ако четките влизат точно и се движат добре в канала и стига хода да им е достатъчен за да се износят почти докрая, недей да режеш проводника. Той само ще помага и за по добър контакт и за изключване на четките при износване. Макар че това се постига от размера на самите четки и от размера на пружината.

Естествено че по твърдите ще износват повече колектора.
nautilus33 - майстор
Ами по принцип четките са ето това, заедно с четкодържателите:

Изображение

и трябваше да купя ето такива

Изображение

а купих това

Изображение

Та, предполагам, че няма как да влезе без да отрежа проводника. Поне така си мисля.
ESPACE - майстор
Ако снимките са коректни, по-големия проблем е че вместо графитни(въгленови) четки си купил медно-графитни. Проблема не е в медното кабелче, а че новите са по твърди. Не ги слагай, търси си като твоите.
nautilus33 - майстор
Снимките са от нета, но първите две, са тези за модела. А тези, които купих са подобни на третата снимка. ЩЕ ги снимам и кача, но и аз мисля, че са твърди. Проблемът е, че не намирам като за модела, а тези ги взех, за да видя дали е от тях проблема, защото шлайфа губи мощност щом го сложа на детайла. на празен ход си е ок. Като махнах четките, ми се струват доста износени. Ако новите наистина са по-твърди, ще навреди ли да ги сложа само за проба, за 1 минута, за да съм сигурен, че проблемът е от тях, и да търся евентуално по интернет, макар, че в България не ми излизат нещо.

Ето снимките. Малкото парче е оригиналната четка. Кутийката е на новите четки. Явно са китайски :)

Изображение

Изображение

Ето отблизо новите, ако може да се прецени нещо.

Изображение
Последна промяна от nautilus33 на чет май 30, 2019 4:37 pm, променено общо 1 път.
ESPACE - майстор
За 1 минута нищо няма да и стане на машината. Дай размер на четките.
nautilus33 - майстор
Обнових предното мнение с реални снимки
Иначе размерите са 5х8х17. В няколко сайта проверих, български де, но не успявам да намеря точно такива без извод.
ESPACE - майстор
Нищо им няма на новите, режи жицата, слагай оригиналните пружини и газ!
nautilus33 - майстор
:supz:
Сега пак погледнах оригиналната, и май са еднакво твърди. Значи да не се притеснявам, че парчето от извода, което ще остане в четката, ще надере ламелите един ден, като се износят четките.
lov - майстор
Ако е правилната четка точно това парче проводник служи за ограничител и четката няма как да се износи повече и да ти надере колектора. Просто като се изпъне и четката няма да стига до него. Така че ако са еднаква твърдост слагай и ако няма по голямо искрене са твоите четки.
Иначе се слага ограничител от към гърба едно парче пластмаса и като се износи до там четката спира да контактува. А ако едната снимка която гледам е твоя то старите са си били пълен ментак. :)

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: