Ел. инструментите. Консумативи.
пишман_майстор - майстор
Благодаря за идеята, мина ми през ума такъв вариант, но се замислих после за баланса. Какво излиза, че няма нужда ли? Малко нещо не ми се вярва, доста обороти развиват..
Жалко, че преди това резнах част от вала със зъбчатката и избих на менгемето зъбното колело . Можеше и да си поиграя ...
Ако го изгоря и новото моторче, може и да се пробвам :-D
П.п. в момента чакам моторчето ( новото ) да дойде. Ще мине малко време.
kozl - майстор
Ето шлайфер за 149 пари много подобен на ryobi-то:


Изображение
kozl - майстор
Да попитам има ли по-специални кабели за машини и от къде може да се закупи такъв кабел.
Примерно гъвкав с изолация, която в студ не се одървя и жилата на проводника да са с повече на брой телове с по-малък диаметър.
Аз от някъде съм ползвал подобен двужилин кабел, за да подменя прастмасарския на бормашината, но изобщо не помня откъде съм го придобил.
plamen6703 - майстор
Виж това като вариант https://www.cablecommerce.bg/h05rr-f-shkpl.html удължители си правя от такъв кабел. :partyman:
пишман_майстор - майстор
Има да. Със силиконова изолация са . Двойно по-скъпи са , но си заслужава. Подменил съм на много от шлайфовете и перфораторите вкъщи с такъв тип. На цвят кабела е от жълто-оранжев до червеникав. Може да има и с други цветове, не знам.
kabel96 - специалист
съб сеп 14, 2019 10:27 amпишман_майстор написа:
Има да. Със силиконова изолация са . Двойно по-скъпи са , но си заслужава. Подменил съм на много от шлайфовете и перфораторите вкъщи с такъв тип. На цвят кабела е от жълто-оранжев до червеникав. Може да има и с други цветове, не знам.
Не ти ли се цепи кабела след време.Аз купувах 3 различни марки и всичките след повечко огъване се цепи оранжевата обвивка.
пишман_майстор - майстор
Засега-не. Но ми направи впечатление, че много лесно след срязване, се забелва изолацията му. Това когато подвързвах към машините.
Предполагам при теб се случва това, наранява се при употреба и там става чувствително местото
wanderer - специалист
  • малко встрани от темата, но не се сещам къде другаде да питам. знае ли някой колко милиметра "шийка" лови тази ръкохватка, и евентуално от къде, че нещо онлайн не я намирам?
http://sparky.eu/bg/accessories/other-a ... andle.html
nautilus33 - майстор
И аз да питам нещо- взех си едно малко ъглошлайфче, но пусковия бутон не работи. За местка на това са му монтирали ключ директно на самия захранващ кабел. Пусковият ключ си е на място и се плъзга напред-назад. Ако разглобя, за какво да погледна в случай, че може да се поправи или тези ключове не подлежат на ремонт и трябва да търся нов?
Andri01 - майстор
90% е за нов. Освен ако има поправимо нещо механично или прекъсване. Но щом са сложили друг,на кабела,значи е за нов.

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: