Ел. инструментите. Консумативи.
ZEDYCUS - майстор
Май не четеш латиницата :rolleyes: На патрона ти си пише Б16, търси такъв патрон.
kozl - майстор
Намерих това
след малко потеглям.
Някои неща чак сега ми се изясниха.
kozl - майстор
Патрона стана, даже направих малко дупки в стоманена планка 2 мм за проба.
Ф2 мм и нагоре ме задоволява.
Ф1,5 не може да хване бургията в центъра и бие, на за толко пари - трая си :-D
Моля за ваш съвет за по-качествен патронник и ако може да е от 1 мм до 11 мм. Вече стана ясно, че трябва да В16.
пишман_майстор - майстор
Моята стационарка има отвор за избиване на опашката, става за секунди . Така ползвам два патронника с монтирани опашки, един който лови от 2 до 16мм и втори който хваща от 1 до 13мм.
mkocev - специалист
Я да питам и аз. Преди няколко месеца презорих Dremel 3000 в опит да разширя отвор в метал. Спря както работеше и не тръгна повече. Без миризми, светлинни или звукови ефекти. Отварях го два пъти да гледам, но без резултат. Ротора изглежда здрав, четки има достатъчно. Някой има ли идея какво обикновено сдава багажа от зор в тия машинки или поне къде да го занеса на ремонт, без да ме пускат по пързалката, както обикновено се случва :)
dragozow - майстор
Някоя термичка има ли?
shotik - майстор
На българска електрическа дрела УПМ 2-16 има повреден ротор- прекъснати четири секции една до друга. може ли да се пренавие този ротор или по- лесно е да се купи, за сега не намирам магазин .

За София е предимство.
shotik - майстор
В София, ул Петър Панайотов, при базар Илиянци от към стадион Локомотив е магазинче/ отворената врата и мъж ,който е в магазинчето/, където ми смениха моя ротор и ми дадоха друг и вече е монтиран и бормашината работи

https://www.google.com/maps/@42.739109, ... 384!8i8192
mitko64 - майстор
чет окт 07, 2021 6:44 pmshotik написа:
В София, ул Петър Панайотов, при базар Илиянци от към стадион Локомотив е магазинче/ отворената врата и мъж ,който е в магазинчето/, където ми смениха моя ротор и ми дадоха друг и вече е монтиран и бормашината работи

https://www.google.com/maps/@42.739109, ... 384!8i8192
Те бяха двама майсторите, държаха Sparky сергия и на битака. За съжаление им затрих телефоните и заабравих имената. Имах пожар в работилницата и ми изгоряха един куп Спаркита, та при тези двамата доста машини си въстанових- ротори, статори, тела,ръкохватки, пускови бутони,кабели. Само един ротор от ренде Р382 го нямаха(било китаец) та го пренавиваха.Сега след като закриха завода не знам как са с частите, а търся електронен блок за ъглошлайф Sparky M1200E, а не ми се разкарва до Илиенци. В Ташев и във фирмения магазин в Иван Вазов мямат.
shotik - майстор
Все още ходят на битака, ще потърся телефоните им, Пламен и Вальо са им имената.
Дават за пренавиване ня бобиньор роторите, вероятно и статори, но аз имах нужда само от ротор.

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: