Ел. инструментите. Консумативи.
fore - майстор
Глеах един мебледжия работеше с най обикновен 24 л. компресор на Райдер или нещо подобно на 8 бара. Незнам защо е необходимо за един такер примерно да се взима супер мощен едноцилиндров дето скача върху бутилката и играе танго. И кой произвежда такава простотия изобщо.......
V образният е много по балансиран, но тежи повече и за пренос не е рентабилен.
Последна промяна от fore на ср апр 24, 2019 9:37 pm, променено общо 1 път.
Chefo77 - майстор
Форка, на мен и Райдъра ще ми върши работа - просто така съм си решил :)
Ковеслав - такъв изпадна, такъв взех :)
Между другото, някой беше споделил, че на Райдърите буталата били от цам ...
lov - майстор
ср апр 24, 2019 6:01 pmfore написа:
ср апр 24, 2019 2:30 pmlov написа:
Форка ти май не правиш разлика от двуцилиндрова глава с директно нагнетяване и такава пак двуцилиндрова с двустепенно компресиране.

Ами разясни де. Аз ги ползвам основно. Но видях че по мощният и повече бутален пълни леко по бавно.

Та наистина не ми става ясно от къде идва този по голям входен и изходен дебит.
То в самия ми въпрос е написано достатъчно само дето трябва да ровнеш и прочетеш. Даскал не мисля да ставам.
А щом ти трябва много вятър купи си винтов какво се разправяш с тези играчки. :lol:
iivanov - майстор
ср апр 24, 2019 9:55 pmlov написа:

А щом ти трябва много вятър купи си винтов какво се разправяш с тези играчки. :lol:
Като пуснат в лидъла . :-D
koveslav - майстор
ср апр 24, 2019 9:24 pmfore написа:
Незнам защо е необходимо за един такер примерно да се взима супер мощен едноцилиндров дето скача върху бутилката и играе танго. И кой произвежда такава простотия изобщо.......
V образният е много по балансиран, но тежи повече и за пренос не е рентабилен.
Не е никаква простотия,машинката е яка и като параметри,ама като изпълнени параметри слага в малкия си джоб повечето подобни машинки на пазара.За 18-20сек. пълни от 8 до 10атм. в 24л бутилка,значи в 50л ще го направи за около 40сек....В магазините този моноблок често е над 400лв,но се продава основно по-слабата 1,5kW версия на 8 бара.1,8kW са по принцип на 50л бутилки,а нашите са хибриди-големия мотор с малката 24л бутилка.Вибрацийте ги вижда само Чефо(казвам го с уважение) и въобще хора,които разбират и прецизно си гледат техниката.Другите 99% въобще не се впечатляват и по-скоро въобще не забелязват кое е нормално и кое не,важното е да работи и да има дизайн.Да сте чули някой друг да се впечатлява от такива неща,като колегата? Моноблока като машина по принцип е по-шумен и с повече вибрации.Обаче като сваля количката с куфарите с инструмети и компресора от колата(и куфарите DEWALT и моноблока FATMAX са лачени и в черно-жълто и изглеждат като доста атрактивен комплект) всички пъшкат по дизайна и никой на нищо друго не обръща внимание. Поне няколко човека след като съм работил нещо около тях,без нищо да съм им казвал или обсъждал, после ми се хвалят че си купили като моя моноблок и били много,ама мнооого доволни.Но иначе дори и не знаят коя мощност са купили. Те толкова е разбирането на народа от машини,брат.....

Прикачен файл

IMG_20180307_181833.jpg

Прикачен файл

res_46e226e89426d58b9e0a15ea878f190a_full.jpg
res_46e226e89426d58b9e0a15ea878f190a_full.jpg (35.36 KиБ) Видяна 1221 пъти
fore - майстор
koveslav ако забеляза по горе написах че двете машини тук пълнят за по 45 сек средно от 7,5 до 10атм - 50 литра. Единият е 1,8, а другият е 2,4 кв. :) По мощният е с огромна перка за охлаждане- старият модел и прави вакуум отпред и вятър като работи отзад. Новите модели са на 2,2 квата и перката е смалена. Аз за това и взех по мощният с 400 л/м.
Цвета е ферари...... :lol:
Този на вилата е 24 литра Парксайт и той е 1,8 квата. И пълни по бързо естествено. Сигурно са пак около 20 сек.
Цвета е горски. :wink:

Така че и Енхелските изпълнения са доста мощни като параметри, но не тресат и не скачат грам.

На този последният 2,4 квата имаше едно нещо. Като стигне до 10 атм и предпазният клапан леко се чува при заслушване как цвърка. Като стигне до 9,7 бара и спира. Това за 5-10минути. После тия от сервиза във Варна пратиха 8 бара клапан щото са разбирачи и аз видях по надписите в Мегапаскали че са сбъркали. Пробвах го и при 8,5 бара изпусна- напънах го до 9. Толкова можеше. Развих го и видях че и пружинката вътре е по къса от на оргиналният с 2 витки. Нормално. След спорове ми пратиха 10 баров като на едноцилиндровият - с червена капачка и пише в барове. Оригиналният е с черна и е на друга фирма.
Като завих него и той държи около 9,8 бара нормално. Явно поради по големият изходен дебит клапана който ползват леко му е на предела. Има бленда сигурно. Незнам. Но е факт че и двата клапан които са 10 барови леко изпускат до 9,8.
Незма как напънах 24 литровият на 10 бара без да изпуска, но той е с видимо малак дебит и за това сигурно.

Та този Стенли цвят Стършел не е някакво чудо на пазара. :)
И аз се втилясвам на почти не долувими проблеми.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


https://www.praktiker.bg/bg/Air-compres ... 0/p/489157
https://www.praktiker.bg/bg/Air-compres ... V/p/112317

Така и неразбрах също защо новият модел 2,2 квата- смуче 420 л/м и дава 150 при 7 бара.
А старият 2,4 квата смуче 400 л/м и дава 175 л/м при 7 бара. :? иначе е по тежък с 44 кила почти

https://www.lidl-service.com/cps/rde/SI ... 20270%20A1
koveslav - майстор
Ами основната разлика няма как да е в параметрите,а в това как и колко време ще поддържа тези параметри,каво е ПВ-то при непрекъсната работа и т.н. Но пропускаш най-вече факта,че се обсъжда професионална работа и че нищо не изпуска и нищо не се налага да се регулира.Обикновено нашите компресори за година навъртат работа,колкото в частния гараж ще навъртят за поне 3-4 години,ако не и повече.Разликата е като пробега на такситата и частните автомобили.И като чета как най-малкия ти е 250лв,то вече си дал повече пари отколкото аз за моите компресори,а на среща имаш Айнхел и Парксайд.Но това си е твое виждане,моите уважения към всеки.
fore - майстор
Е то твоят 24 литров скачач е 400 лева както си писал. Което ми се струва повече от 250. А и другите със сигурност са по евтини от твоите профи, ако са 50 литрови.

На двуцилиндровия също нищо не трябваше да му се пипа, но аз не исках да изпуска леко и да пада до 9,8 бара. Така че проблема си е в мене и в това че се заслушвам. Нещо като вашето вибриране и скачане, ама почти незабележимо.

Не виждам защо Енхела да не издържа и по голямо натоварване от любителското. Пак е маслен и ако бутало/цилиндрите не са от евтин ЦАМ би следвало да кара дълго. Поне аз не съм чул лоши отзиви за тях.
koveslav - майстор
чет апр 25, 2019 4:13 pmfore написа:
Е то твоят 24 литров скачач е 400 лева както си писал. ...
Ами май не четеш."Скачача",за който ясно написах,че ако човек не е маниак по техника няма и да разбере че скача, го взех на неустоимата цена от 150лв чисто нов запечатан в кашон.Естествено веднага му свалих предпазния капак от любопитство-корпуса на мотора и лагерните му тела са чугун,намотките са медни,има вграден термодатчик в намотките,цилиндъра е чугун и т.н.Цялата глава с мотора е мощна и масивна,но е качена върху прекалено компактна бутилка в случая.Продаваше ги един във фейсбук,беше внесъл нови машини с нарушен търговски вид на опаковките от Германия.Тоя не знаеше какво всъщност продава,определяше цената само според литража на бутилките и повечето компресори бяха маркови.Просто не устоях на цената,иначе не бих взел моноблок.
fore - майстор
Бе аз чета, но ти какво ли не написа. То си насаждал на един друг червен по голямо цилиндър с бутало и охладител, то си купувал за 150 лева, пък струвал 400 и незнам си какво.

Щом казваш че не тресе и е марков, значи ок. Той Chefo77 може пък да има Паркинсон. :lol:

Аз пък ползвам скапани Енхели за една торба с пари и правя настройки като за изстрелване в НАСА. Явно пак съм се прее...цакак. Надувам ги с уста даже. Намотките са от алумин или алпака, другото е Китайски ЦАМ като на чешмите им- Интер Керамика. Има една голяма перка като за хиликоптер само, но тя е за изстрелването за НАСА като направя тия настройки накрая. :lachtot:

Ама аз не купувам нищо от далаверите във Фйса и за това. Залагам на по скапани магазини като Практикер и Лидл. Те за известни мошеници в търговията с техника. Даже на Практикер управителя ми е съсед и го дават понякога по новините и по рекламите на Технополис. И той е голям мошеник.

И в крайна сметка на всеки покупката е най Убава......... :partyman:

Едит:
Моноблоци има на Видима и са добри :toimonster: Океан Скандинавията я препоръчвам. Но е цифра и не е на далавера от фейса !

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: