• 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 138
Ел. инструментите. Консумативи.
Баш Майсторо - специалист
Пакета вътре е САМСУНГ между другото.
Колега имаш ли идея зъбните колела в редуктора как са подредени защото са 6 метални и 3 пластмасови ?
fore написа:
Зъбни колела Правят до Машинният институт (ТУ) в София. Брат ми прави за старото Ауди В4 колело от полиамид за моторче на клапа на климатроника. Обаче цената беше 60 лева за 4 колела. Настройка на машина, материал, брак. Ако се поръчват хиляди бройки цената пада но ......
Колега имате ли възможност да попитате там дали ще ми направят и колко ще струва , по принцип ми трябват 3 бр., но ако няма голямо значение в цената може и повече бройки? Звънях на няколко места дето изработват но повечето отказват заради размера или цената е :проба: . Размера е: външен диаметър -10,07мм., централен отвор - 3мм., широко е 3мм. и 15 бр. зъби, това е ориентировъчно за сега ако имате възможност да запитате.
Поздрави и честит Никулден на всички, които обичате рибата и бирата! :prost:
fore - майстор
Аз няма как да питам, защото съм далече в другият край на София. А и Брат ми ходи лично и му ги нарязаха. Човека иска оригиналното колело-Мостра и по него настройва ! Така е сигурен че прави точна реплика.

Потърси из Нета за контакти. Беше доста одавна, когато Брато учеше в МИ и незнам къде записах телефона. Може той ми да го има :?
EDI - майстор
Ако въпроса за подредбата е към мен, нямам представа, понеже не съм го отварял никога вертчето.
zdravcho - специалист
kozl написа:
Макитата замени ветерана. Лидълската е за услуга на комшии, щот като са разбрали, че имам и дай - е на ама лидълска :-D
Аз избягвам да давам, предпочитам евентуално да отида да свърша аз работата с моите инструменти :partyman:

- Бай Иване, имаш ли ключ №10
- Имам! Ама имам щот не го давам....
stan73 - майстор
Баш Майсторо написа:
Пакета вътре е САМСУНГ между другото.
Колега имаш ли идея зъбните колела в редуктора как са подредени защото са 6 метални и 3 пластмасови ?
fore написа:
Зъбни колела Правят до Машинният институт (ТУ) в София. Брат ми прави за старото Ауди В4 колело от полиамид за моторче на клапа на климатроника. Обаче цената беше 60 лева за 4 колела. Настройка на машина, материал, брак. Ако се поръчват хиляди бройки цената пада но ......
Колега имате ли възможност да попитате там дали ще ми направят и колко ще струва , по принцип ми трябват 3 бр., но ако няма голямо значение в цената може и повече бройки? Звънях на няколко места дето изработват но повечето отказват заради размера или цената е :проба: . Размера е: външен диаметър -10,07мм., централен отвор - 3мм., широко е 3мм. и 15 бр. зъби, това е ориентировъчно за сега ако имате възможност да запитате.
Поздрави и честит Никулден на всички, които обичате рибата и бирата! :prost:
Виж тази фирма има доста видове зъбни колела от Полиоксиметилен (мноого сериозна пластмаса - Зъбни колела с малки модули, зъбци, тежко натоварени лагери и ролки, лагери и зъбни колела с малки луфтове, сложни детайли, всички видове дименсионални стабилни прецизни части, електроизолационни компоненти, детайли, които работят продължително под вода при t° 60-80°C.
Главни характеристики

- висока механична якост, твърдост и здравина;
- отлична еластичност;
- добра устойчивост на пълзене;
- висока ударна якост, дори при ниски температури;
- много добра дименсионална стабилност (ниска абсорбция на вода);
- добри плъзгащи свойства и износоустойчивост;
- отлична обработваемост;
- добри изолационни и диелектрични свойства;
- физиологично инертен (подходящ за контакт с храни и лекарства)
(с качества подобни на полиамида))

http://www.mdm-bg.eu/brand/product/bid/ ... 3/pid/313/
Доколкото виждам - бройката на зъбни колела с размери като твоите е цена около 4.20лв.
И да не те устройват - поне можеш да говориш с тях...
Баш Майсторо - специалист
Благодаря на всички! Колега даже много ме устройва цената, говорих с хората казаха, че не изработват, а от този каталог си избираш даден номер и трябва да се поръча миниум 10 броя, което пак ме устройва ще има за резерва , стига да ми пасне някой размер. Нямат в наличност и става със заявка. Искам да Ви попитам но ще опитам да приложа снимки за по-лесно. Дали ще стане това първото?
Прикачен файл:
Заснемане.PNG
Прикачен файл:
DSC_1871 (2).JPG
DSC_1871 (2).JPG (71.37 KиБ) Видяна 1423 пъти
Antonii - майстор
Мисля, че от една мелница за сол която след като блокира потроши част от колелетата имам такива.
За диаметъра 99% съм сигурен, че е същия. За броя на зъбите трябва да проверя.
Ако ви вършат работа следващата седмица ще съм в къщи и ще мога да кажа точно.
nautilus33 - майстор
И, така. Инструментът не е мой, а на познат. Става дума за зеге Хитачи. Та, като го пусне, роторът върти, н ножа не се движи. Н его е разглобявал още, понеже не му разбира много. От какво може да е?
EDI - майстор
Не знам техните зегета с каква конструкция са, но надали е различен от другите.Вероятно мотовилковия механизъм.Чопа и втулчицата може да са заминали.
nautilus33 - майстор
EDI написа:
Не знам техните зегета с каква конструкция са, но надали е различен от другите.Вероятно мотовилковия механизъм.Чопа и втулчицата може да са заминали.
Ами прилича на това:

Изображение

Ако причината е в това, което казваш, трудно ли е за ремонт, и най-вече заслужава ли си от финансова гледна точка :)
  • 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 138

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: