• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 138
Ел. инструментите. Консумативи.
MamaMy - майстор
Добре, видяхме платката. Дай схемата и обясни какво е станало и кой каза, че е изгоряла
На другата снимка съм го оградил
torbalan написа:
изпуши двигателя на зегето ми...
върти, но няма мощност и пече, като котлон...

как да разбера ротор, статор или и двете са изгорели?
Трябва да се замерят с уред за да разбереш но ако беше изгорял ротора или статора то нямаше да работи въобще наи ветоятно имаш разбити лагели и ротора опира в статора
torbalan - Дървен философ
лагерите са екстра - гледах ги...
ако опираше - щеше да има следа по ротора - и за това гледах, няма...

ако е пробила намотка (да е окъсила частично, а не цялата) какъв ще е ефекта?
torbalan написа:
лагерите са екстра - гледах ги...
ако опираше - щеше да има следа по ротора - и за това гледах, няма...

ако е пробила намотка (да е окъсила частично, а не цялата) какъв ще е ефекта?
Това което ти се случва но за да разбереш трябва да се замерят с уред това може да стане в някои сервиз за електро инструменти.
статора можеш да си го замериш и сам с мултицет или пробна лампа
torbalan - Дървен философ
окс
като ходя на плевен - ще видя в сервиза какво ще кажат :-)
дали ново или ще се ремонтира това...
....Изрониха ми се зъбите на зъбното колело на ръчен циркуляр "Блек анд Декер " модел KS 850 - 1100W, някой има ли идея каде да го търся. пробвах в някакъв сервиз но ми казаха че, го нямали.
Kasper - специалист
Официален вносител на Бляк енд Декер (за съжаление ...) е Еуротулс! http://www.eurotools.bg/
Пробвай на телефоните им в сайта ако изобщо те ориентират ще почерпиш - те ще си първия успял за последните 3 години!!! По зле от тях са само НОВИТЕ вносители на Perlles - поръчка на ротор за фреза - 1година и два месеца ... няма такива срокове ама машинат струва 500 лв. и не ми се хвърляше ...
Здравейте , имам проблем с перфоратор ще се радвам някой да помогне. Та за какво става въпрос .Купих преди време макита от познат и след известно време изгоря ротора.Сега се чудя от къде да намеря при условие че майстора ми каза че е менте.Иначе съвсем като макита само дето серийния номер е някакво малко число.Модела е HR2450.Доста работа свърших с нея пък е и запазена така че ако някой може да помогне... =D>
petkomz - специалист
Някой да знае от къде мога да намеря ремък за ел.ренде FARTOOLS EP 900, взех го от приятел да скъся една врата и взе че се скъса при мен :sad: ! Не знам от къде е купено, на него пише произведено за FAR GROUP EUROPE-TOURS-FRANCE. Помагайте че ще има да срамувам :ops: , тия дни ще кача и снимки! Предварително благодаря!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 138

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: