• 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 138
Ел. инструментите. Консумативи.
fore - майстор
Ами то по добре за 60 лева да отиде зад ТУ и да му нарежат на струг от полиамид няколко броя колела. Брат ми ряза така едни зъбни колела за моторчета за климатик на кола.
пон фев 04, 2019 3:22 pmfore написа:
Ами то по добре за 60 лева да отиде зад ТУ и да му нарежат на струг от полиамид няколко броя колела. Брат ми ряза така едни зъбни колела за моторчета за климатик на кола.
Не знам дали ще стане само от полиамид-в пластмасата на оригинала sparky 186595 има метална втулкаИзображение
dragozow - майстор
Тези машини са по един стар лиценз на McCulloch, съществуват и под други марки, като Royal. Части в MTD ще се учудя ако намерите.
fore - майстор
пон фев 04, 2019 5:44 pmlinuxuser написа:
пон фев 04, 2019 3:22 pmfore написа:
Ами то по добре за 60 лева да отиде зад ТУ и да му нарежат на струг от полиамид няколко броя колела. Брат ми ряза така едни зъбни колела за моторчета за климатик на кола.
Не знам дали ще стане само от полиамид-в пластмасата на оригинала sparky 186595 има метална втулкаИзображение
Ами значи ще ти стругова и тази втулка от метал в средата..........
Здравейте,
благодаря на всички които се отзоваха-съветите ви ми помогнаха много.За собствениците на резачка Sparky TV 2245, на които им се износи пластмасовото зъбно колело 186595 има алтернативно решение-подмяна с метални детайли от ъглошлайф Bosch 230 (с доработка) :finga:
nautilus33 - майстор
Здравейте,
на какво се дължи сплескването на леглото при опашката не свредло СДС+? Може ли да е от износена сачма? Защото забелязах, или поне така ми се струва, че при освобождаване на патроника, едната сачма се прибира, докато другата, дори и да не освободя патроника пак се прибира като наклоня на дадената страна машината.
fore - майстор
пет апр 05, 2019 5:33 pmnautilus33 написа:
Здравейте,
на какво се дължи сплескването на леглото при опашката не свредло СДС+? Може ли да е от износена сачма? Защото забелязах, или поне така ми се струва, че при освобождаване на патронника, едната сачма се прибира, докато другата, дори и да не освободя патронника пак се прибира като наклоня на дадената страна машината.
Съчмите са просто контра. Сплескването се дължи на естествената работа на машината. Все пак отзад ударника играе ролята на чук. А и ако сплавта е по мека на свредлото...........
Запилваш малко и си ти.
nautilus33 - майстор
Ясно. Ето защо не харесвам марката Райдер :)
Така сплесква опашката на боркорона за бетон, че трябв да пръскам с WD-40, за да я извадя. Последния път я избих с чук.
zz_stefanov - майстор
Вината е в опашката, не в къртача :)
jekasus - майстор
nautilus33 написа:
Ето защо не харесвам марката Райдер
Те са виновни, че я нарекоха боркорона за бетон и това е.
Тоя тип боркорони са за тухла, незнам дали опашките на по-качествени и по-скъпи боркорони ще издържат на блъскането в бетона, но с това не бих пробивал бетона...
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 138

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: