• 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 138
Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
чет апр 18, 2019 5:47 pmlov написа:
съб апр 13, 2019 5:34 pmChefo77 написа:
Момчета, малко работа за врачки :)
Преди година си взех един хубав компресор - Stanley Fatmax D 251/10/24S - 24 литра, 10 бара, 2.5 коня. Машинката е страхотна - много бързо пълни, неособено шумна...
Проблемът обаче е, че когато започне да работи, се появяват зверски вибрации - целият се тресе. Дори се движи. Когато хвана дръжката, вибрациите в тялото намаляват, като я натисна спират, като я повдигна - също. Но се предават на ръцете ми. А и не ми допада да трябва да го държа всеки път, когато допълва бутилката.
Та - някой идеи от какво може да са тези вибрации? Всички връзки са затегнати, аз лично го сглобявах - той е нов, но без гаранция. Маслото е сменено, в норми е нивото - не е от него.
Той Джеки ти е казал ама и аз да повторя. Огледай основно карето между двигателя и компресорната глава. Щото то няма друго което да се скапе и да се получи някакъв дисбаланс по въртящите се части за да се получат тези вибрации. Там е същото като при небалансирана автомобилна гума и нищо че са някакви грамчета при тези обороти се усеща още повече. А и като се уцели някой резонанс на конструкцията става още по зле.
Благодаря и на теб, и на Евгени!
А дали няма да е по-добре да го замъкна на някакъв сервиз, или не подлежи на ремонт?
lov - майстор
Мисля че по грамотно ще се справиш от колкото да ти разтягат локуми. По принцип гадая какво каре /мека връзка/ са му сложили. Но те това се получава когато е разбито или прокъснато. Отваряй и гледай.
fore - майстор
пет апр 19, 2019 12:30 amlov написа:
Мисля че по грамотно ще се справиш от колкото да ти разтягат локуми. По принцип гадая какво каре /мека връзка/ са му сложили. Но те това се получава когато е разбито или прокъснато. Отваряй и гледай.
Точно така. И аз с последният двуцилиндров компресор Енхел го установих че в тия сервизи има само некадърници и не поръчват нови части.
Предпазният клапан явно не е за 10 бара и като стигне 9 започва да изпуска. Натягах го, но так и не може да задържа над 9,5 бара. Та от варненският сервиз пратили в нашият пак 8 баров и то втора употреба :prayer: :lol:. Обаче надписите му в Мегапаскали. Поиграх си да го разчета и им пратих че 0,8 Мра е 8 баров и се подиграват. Та сега ще ми пратели на адрес 10 баров за да не се разкарвам.

Ето защо Лидл не осигурява по-Българен сервиз със стари части и то каквито има. Шефа на сервиза потвърди че преди Енхел е правел Лидлските компресори. А сега аз разбирам защо Лидл е прекратил работата си с Енхел. Машините са добри, но поддръжката никаква.

И естествено ще ми пратят чисто-нов клапан - развит от "нова" машина- мазен и мръсен като предишният. :prayer:

Лидл е магазина !!!
dragozow - майстор
Веднъж имах контакт с този "сервиз", бяхме закъсали за едни специфични филтри. Викам дай ми 50 филтъра, имал само два ;)
Масово са така, вкарват само машини без части. Аз имам над 15 вида пресостати в склада... Такива баланс вентили внасям от Bamax, те са регулируеми и можеш да го врътнеш кога да избива, струва десетина лева.
lz1mak - специалист
Здравейте,

Имам акумулаторен винтоверт Парксайд от Лидл. Ползвам го за дребни домашни задачки, предимно пробивам в алуминий с фи 3мм. Завивал съм и нека има 50-на рапидки. Доста облекчен режи на ползване. Обаче се появи осезаем луфт в оста. Свалих патронника, но не е в него белята. Цялата ос дава радиално отклонение и като сложа свредло - на върха му вече биенето надминава 5мм. Дали е поправимо? Не съм разглобявал такава машина, но ако има надежда ще я отворя.

Благодаря
Марин
Изображение

http://prikachi.com/images.php?images/452/9550452X.jpg
kr1100 - майстор
@ "Имам акумулаторен винтоверт Парксайд от Лидл."
Ако е в гарнция го връщай в магазина.
Andri01 - майстор
До един месец - в магазина. След това в "Бушона" - София. Но там са едни"играчи"....:(
koveslav - майстор
съб апр 13, 2019 5:34 pmChefo77 написа:
Момчета, малко работа за врачки :)

Проблемът обаче е, че когато започне да работи, се появяват зверски вибрации - целият се тресе.
Мощен и тежък моноблок върху малка бутилка.Центъра на тежестта е високо горе.Колелата са на малко разстояние помежду си,а и третата опора е много близо до тях заради малката на диаметър и къса бутилка.При 50л балон вибрацийте са доста по-малко,също така по-малко вибрират и по-малките мощности.Лечение в този случай няма. Аз имам същия като твоя компресор,ползвам го като помощен и го купих от същото място :D .Моя просто го паркирам на равно и не му обръщам внимание.По отношение производство и вид на главата,дебит и налягане е един от най-добрите сред малките и в моя случай това оправдава останалото.Освен че си върши своите задачи,тази зима за около месец и половина по-големия ми компресор беше на гаранционен ремонт и този го замести напълно достойно.
koveslav - майстор
пет апр 19, 2019 12:30 amlov написа:
Мисля че по грамотно ще се справиш от колкото да ти разтягат локуми. По принцип гадая какво каре /мека връзка/ са му сложили. Но те това се получава когато е разбито или прокъснато. Отваряй и гледай.
Няма каре.Или оста на ротора е изработена цяла с "кривошипа" и се вади комплект от разглобяемия в случая ротор,или при другата възможна конструкция кривошипа е набит на шийката на ротора с шпонка(или двуграм) и е стегнат челно с болт.Проверката за разхлабване не я изключвам като полезна,но и моя компресор(същия модел) прави същото.Главата би трябвало да е с ето това устройство:
Прикачен файл:
PUMP.png
lov - майстор
Аз за това написах, че гадая с конкретния модел не съм си имал работа. Но дето се казва смърт без причина няма и трябва да се огледа. Може да е нещо много тъпо но е факт че се е появило след време.

Щом и твоя е така събирайте се двамата и си бийте главите. :lol:
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 138

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: