Ел. инструментите. Консумативи.
kuger - майстор
нед окт 18, 2020 7:34 pmnautilus33 написа:
Здравейте,
имам проблем с перфоратор Makita HR3000C. Днес функцията удар изчезна. Има само въртене, на въртене с удар, има само въртене, само на удар- нищо. Моторът върти, но удар няма. Като повдигна машината, така че върха на шилото/бургията да сочи нагоре, ударът се появява. като че ли не е с тази честота и сила, но го има. Наклоняли настрани или надолу, и изчезва. Къде би могъл да е проблемът?
Като за начало капни няколко капки масло на опашката на бургията и я раздвижи в захвата на перфоратора. Пробвай удара срещу твърда повърхност.
nautilus33 - майстор
Всички опашки съм ги мазал с грес и все още има по тях. Но ще опитам. Пробва да подпра даже да ударя в стената, но без резултат. Моторът върти, но без удар.
Chefo77 - майстор
Преди няколко месеца на приятел в ръцете се появи същия дефект с един Бош 5-ица или 7-ица. Смениха целия захват и накрая се оказа, че е електрониката на ключа. Струваше му 300 пари.
kuger - майстор
нед окт 18, 2020 7:50 pmnautilus33 написа:
Всички опашки съм ги мазал с грес и все още има по тях. Но ще опитам. Пробва да подпра даже да ударя в стената, но без резултат. Моторът върти, но без удар.
Нямам опит с такава машина, нека знаещите да помагат. Моят съвет е на "доктор".
nautilus33 - майстор
Честно казано, преди седмица и малко повече ми правеше следния проблем- като натисна ключа, и нищо, натисна, разклатя малко и почне, но звука от начало беше точно като на мотор на автомобил, когато се мъчи да запали. Извадих четкита да ги погледна, но си бяха наред. като ги монтирах обратно и проблемът изчезна. Иначе, сега чета четох в един форум, че може да е от лоши о-пръстени, ама като гледам в тубата къде се намират, лошо ми става.
Ключ гледам има в ебай за 30-тина лева, втора ръка естествено. А те как са стигнали до това, че е ключа, знаеш ли? Т.е. какво са мерили?
Chefo77 - майстор
Беше в сервиза на Тръпкови, първо мислеха, че е от захвата, че бил много разбит. Като го смениха се оказа, че не е само там проблема. Всъщност машинката работеше на максималните си обороти и на празен ход се усещаше удар, като го допреш ... член. Май те подведох леко :(
ivo_binev - напреднал
Здравейте!Пуснах въпроса си в друга тема (за което се извинявам) , сега видях тази и ще по постна и тук:

Код: Избери всички

Здравейте!
Имам едно питане относно проблем с винтоверт dewalt dcd 788
Та проблема е с гривната със степените.От 1 до 15 се върти без никакви ядове , от 15 за да превключа в режим “пробиване” , става изключително трудно , а в режим “удар” въобще не става.
Искам да кажа само че винаги е почистван и не съм го напъвал кой знае колко.
Скоро бърках с него две три кофи сух разтвор за зидария , но едва ли може да става дума за претоварване , тъй като си бъркаше без никакъв проблем на първа скорост.
Та някой колега , дали може да ми даде вероятната причина за проблема?
Благодаря!
nautilus33 - майстор
А освен специалната грес на Макита за смазване отвътре, мога ли да ползвам друга? Имам една синя, която мисля е за автомобили. Не е толкова мазна като че ли, но е скъпичка.
Soviet_Soldier - специалист
ср окт 28, 2020 9:09 pmnautilus33 написа:
А освен специалната грес на Макита за смазване отвътре, мога ли да ползвам друга? Имам една синя, която мисля е за автомобили. Не е толкова мазна като че ли, но е скъпичка.
Не е обезателно да е на Макита, но е хубаво да съблюдавате, да е с едно и също приложение, ако примерно оригиналната е литиева да сложите същата, да държи на сходен температурен диапазон примерно от -40 до +120, да е със сходна гъстота. Автомобилна грес е много широко понятие. Има грес за карета, има грес за лагери, има медна грес издържаща високи температури подходяща за улеите, по които се движат накладките, има разни водоустойчиви смазки.
пишман_майстор - майстор
Свържи се с Алекси Николов от ЕЛКО ЕООД - Продажба и сервиз на електроинструменти, продава и сервизира Макита инструменти. Тел. 087 822 7254
https://www.elko.bg/?fbclid=IwAR2dLlH4G ... HSaHc_KAq8
Оттам съм си взимал грес за перфоратор ( не е на макита перфоратора , но не виждам проблем )

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: