Ел. инструментите. Консумативи.
пишман_майстор - майстор
Стават ли успешни пренавитите ротори ( и статори ) ? Понеже ротора е необходимо да се прекара и през баланс , затова.
Бях чул за Сливен, че има човек занимаваш се с такава дейност.
Имам две ( или три) машинки с прецакани ротори и една за статор , та се замислих за тях.
Гледам има и едни обяви за ротори в олх за бош шлайфчета . На цена са около 50% + - на оригиналните . Ясно е какви са, но има ли колеги купили от тях и мнение?
shotik - майстор
нед окт 10, 2021 6:00 pmпишман_майстор написа:
Стават ли успешни пренавитите ротори ( и статори ) ? Понеже ротора е необходимо да се прекара и през баланс , затова.
Бях чул за Сливен, че има човек занимаваш се с такава дейност.
Имам две ( или три) машинки с прецакани ротори и една за статор , та се замислих за тях.
Гледам има и едни обяви за ротори в олх за бош шлайфчета . На цена са около 50% + - на оригиналните . Ясно е какви са, но има ли колеги купили от тях и мнение?
Отговорът ми за ротора на бормашината е положителен, работи добре.
Тъй като роторът е като оборотен и замени моя/ на брат ми е машината/, нямам поглед какъв е бил и какъв са ми го дали, видях на ламелите вдлъбнатини от изчъгъртване на метал, но дали са фабрични или допълнително е балансиран, не знам.
пишман_майстор - майстор
Преди два - три дни отворих една батерия на 12в парксиде . Причината бе, че нещо почнаха едни чалъми със зареждането ( мигат зелен и червен диод през интервал ) и като се понатовари, пък вземе и изключи уреда. Причината се оказа много банална, отново студена спойка на плюсовия извод от аку-то , пластинката с кабелчето се откачи при разбутване. И така не отдава добър ток, не се зарежда правилно.
Неприятното е, че се случва на втора батерия това. Преди, по-миналата година още в гаранция пак една така се осра със същият проблем. На снимката я има и нея, просто не бях сигурен коя от двете беше с проблема, та отворих и двете.... Китайска му работа с извинение.
Днес се присетих за нея , запоих оластинката и си работи отново.
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (114.25 KиБ) Видяна 1525 пъти
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (108.29 KиБ) Видяна 1525 пъти
mikluho - специалист
Здравейте,
да ми препоръчате сервиз за един ъглошлайф BOSCH GWS7-115E

За територията на София или ще го пращам по куриер.
mikluho - специалист
пон окт 18, 2021 8:44 pmChefo77 написа:
Тръпкови
Чувал съм доста добри отзиви за тях.
Малко не ми се връзва сметката .
10 лева натам, 10 лева насам, 10 лева преглед и диагностика + евентуален ремонт.
Ако ще излиза ремонта над 50-60 лева , ще взимам нов. Около 130 лева е.
Оставих го в Ташев-Галвинг, взеха ми 9 лева и казаха да чакам обаждане :-D
Chefo77 - майстор
Е питаш за сервиз в София - казвам ти сервиз в София. Ти си знаеш сметките :)
Важното е накрая да си доволен от резултата. :)
kuger - майстор
mikluho, добре е да си допълниш профила с населеното място, където живееш. Така по-точно ще те насочат при поискана помощ.
Lisko - майстор
Лентов шлайф Рьоби с тамън изтекла гаранция: тръгва добре но само след секунда започва да ръмжи страшно и оборотите падат. Отворих го, но все още недокрай. Но ми стана ясно какво е - в единия край където оста на ротора влиза в лагерче, явно или нещо се е разбило или изпадало (около лагера). Самия лагер изглежда добре, но като набере скорост целия лагер започва да играе и да се блъска в стените на това което е останало.
Идеи ?

Прикачен файл

71bp9OyJK0L._AC_SL1500_[1].jpg
sian - специалист
вт ное 30, 2021 4:09 amLisko написа:
Лентов шлайф Рьоби с тамън изтекла гаранция: тръгва добре но само след секунда започва да ръмжи страшно и оборотите падат. Отворих го, но все още недокрай. Но ми стана ясно какво е - в единия край където оста на ротора влиза в лагерче, явно или нещо се е разбило или изпадало (около лагера). Самия лагер изглежда добре, но като набере скорост целия лагер започва да играе и да се блъска в стените на това което е останало.
Идеи ?
Счупен лагер(сепаратор) откъм ремъчната шайба. Възможно изпадане на сачми и повреда на намотките Ако е блокирал и е работено така е възможно разтапяне на латерното гнездо в пластмасата.

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: