• 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 138
Ел. инструментите. Консумативи.
fore - майстор
Явно и колектора е износен също.
Stefan2000 - специалист
Здравейте,
Въпрос относно перфоратор. В случая Ейнхел, от жълтите.
Проблема е че ударите му отслабнаха, или поне така ми се струва, след като ми го върнаха познати.
Разглобих го. Уж всичко си е здраво.
Въпроса ми е свързан главно около пневматичния цилиндър, и това въобще пневматичен цилиндър ли е?
Възможно ли е да се износи и да загуби компресия?
Смазах го, но не мисля че има голяма разлика.
По-специална грес ли се използва?
До каква степен трябва да е смазан, пълен с грес?
Ако е препълнен, няма ли опастност от хидравлични удари?
Предполагам този клас перфоратори са с идентична конструкция, така че моля за съвет, за подобряване на работата му, ако е възможно.
fore - майстор
Със сигурност в цилиндъра не трябва да има много смазка. Само по стените. Ако о-пръстена е спекъл или се е разпаднал ще губи налягане. Смажи и буталото, о-пръстена и цилиндъра. а при коляно/мотовилката можеш да сложиш повече бяла високооборотна грес. Буталото можеш да го намажеш с вазелин или пак с такава бяла грес.
Stefan2000 - специалист
Благодаря!
Обаче. Къде да гледам за този О-пръстен? От какъв материал е? #-o
Не направих снимки, но конструктовно нещата стоят така.
Има 2 тънкостенни цилиндъра, които се движат един в друг.
На дъното на по-големия, има буталце, което влиза във вътрешния цилиндър.
Движението се осъществява от един "пиян" лагер, който изглежда здрав.
fore - майстор
Би следвало о-пръстена да е нанизан на буталото в предварително заработен канал, като сегмент.
jekasus - майстор
Обикновено след смазването на буталата си проработва, ако не, о-пръстени са за смяна.
koveslav - майстор
В студа моя перфоратор иска развъртане на свободен ход,понякога по над 10-15 секунди,докато поотпусне греста и дойде удара.Ако някой не го познава,преди да е започнал да удря ще го отвори.Прави го само ако е стоял/нощувал някъде на студено.
estorm - специалист
От Ейнхел и подобни какво да очакваш. Веднъж напънеш ли ги и удара отслабва. И да го оправиш в което се съмнявам едва ли ще е за дълго. Просто конструктивно са направени да изкарат поне до гаранцията като производителя разчита да ги ползват хора дето им трябват два пъти в годината.
Аз като хвърлих два се сетих, че е по евтино да си взема един истински макар и втора ръка.
themask - специалист
Привет,

Търся ето такъв щифт за снегорин - слага се на перките, за да се счупи той, а не те, когато по невнимание удариш нещо твърдо. Някаква идея как се зове на български и къде мога да намеря подобно нещо? :partyman:

Изображение
nikolson - майстор
Само за шплента ли говориш, или за всичко от снимката?
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 138

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: