Ел. инструментите. Консумативи.
Soviet_Soldier - специалист
пон май 16, 2022 3:13 pmstefanjor написа:

Както бях писал- според мен причината за блокирането е, че използвах гориво от миналия сезон.
Или маслото е паднало на дъното или си е изгубило от качеството за 1 г.
И за това от тук насетне- само фреш бензин :cool:
Имах предвид като го отворихте, какво видяхте? В разваленото покритие на цилиндъра ли сегментите се спираха и възпрепятстваха изваждането на цилиндъра?
А това, че не бива да се ползва старо гориво го пише всеки производител и има защо.
stefanjor - специалист
Въобще не можах да видя какво е покритието на цилиндъра.
Както се вижда на снимката- най- много толкова успях да отворя двигателя.
Това ми е първият подобен ремонт в живота и в момента в който буталото започна да се движи по- свободно сглобих всичко.
Преди това опитах да извадя буталото от цилиндъра, но не успях... защо обаче не знам :?

Прикачен файл

trim_blok.jpg
koveslav - майстор
Доста показателна част от картинката се вижда и през ауспуховия прозорец, но не си знаел какво да гледаш. Дано те поизкара машината, понякога се случва и да не пострада сериозно от такива затягания, зависи при каква температура на двигателя и при какви обороти се е случил инцидента....
stefanjor - специалист
ср май 18, 2022 8:29 amkoveslav написа:
Дано те поизкара машината...
Дано... ако издържи следващото косене има надежда :cool:
Ще пиша след време какво се случва.
koveslav - майстор
ср май 18, 2022 11:47 amstefanjor написа:
Дано... ако издържи следващото косене има надежда :cool:
Ще пиша след време какво се случва.
Слагай отначало при първите един два резервоара повечко масло в горивото, помага.
Jack52 - специалист
Една бормашина Спарки...
Както се вижда - вала е за смяна.
Стигнах с разглобяването дотук, и повече не ще :?:
Не се измъква. Някакви съвети?
Прикачен файл:
IMG_20220909_123035.jpg
IMG_20220909_123035.jpg (79.75 KиБ) Видяна 1603 пъти
mitko64 - майстор
Това май е за смяна на ротор, като гледам зъбите му са се размазали. Само където вече не се намират части, в Ташев погледнах, нямат котва за този модел. Имаше двама със срегия на битака, при тях може да е останало нещо. Имат и магазинче до стадион Локомотив в Надежда. Иначе да извадиш ротора, сигурно има една пластмасова гривна под турбината, пази от прах статора, сигурно е запекла нещо в тялото. Може и четките нещо да са заклещили колектора, не дават на роторът да се придвижи напред.
mavryt4o - майстор
Привет имам проблем с винтоверт макита XPH01 някаква американска версия. Спусъка ми е за смяна и четите. В Томика не успяха да намерят еквивалентния модел за Европа и съответно резервни части. Ще ударите ли едно рамо да се ориентирам от къде какви части да поръчам. Благодаря!

Прикачен файл

IMG_20220930_162048_copy_1178x1571.jpg

Прикачен файл

IMG_20220930_162215_copy_1509x1132.jpg

Прикачен файл

IMG_20220930_162232_copy_1068x1424_1.jpg

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: