Ел. инструментите. Консумативи.
пишман_майстор - майстор
Имам зор в намирането на ключ за стар модел шлайфче . Електрониката ми е в ред ( една платка отгоре, не е посочена на линка ) , трябва ми реално само ключа. . Имало ги е доста масово по много модели на Блек енд Декер, Елу , Девалт и други . Номер на частта : https://www.google.com/search?q=949822- ... s-wiz-serp
Ако някой има здрав ключ от машина с друг проблем , може да се разберем , нека ми пише.
Или идея за " тунинг" от друга машина ? Предпочитам оригинал, но...
bidjo - напреднал
Здравейте!
От известно време се опитвам да поправя един потапящ циркуляр - Einhell KGS 210 Profi. Успях да намеря редуктор и др. части, но на финала ударих на камък.
Не мога да открия едно зъбно колело.
Прикачен файл:
viber_изображение_2023-03-12_23-54-08-121.jpg
Прикачен файл:
viber_изображение_2023-03-12_23-54-08-352.jpg
Прикачен файл:
zABNO KOLELO.jpg
Прикачен файл:
viber_изображение_2023-03-12_23-54-08-574.jpg

Някой да има идея, откъде мога да намеря такова зъбно колело или някое съвместимо от друг модел.
Ще съм много признателен за всякакви идеи.
nikolson - майстор
Питал ли си в Айнхел? Предполагам, става дума за това.
niko_iotov - помощник
Здравейте. Не съм сигурен, че точно тук трябва да пиша, но малко ми е неподредено по теми!
Взех си компресор https://praktiker.bg/bg/Kompresori/KOMP ... V/p/112317
втора ръка. Вдигаше си налягане 6 бара както беше настроен от предишния собственик. Но спря да включва. Намерих копче за рестарт. Когато го ресетна започва да вдига, но отзад на мотора преди перката излизаха много искри. След обдухване и зачистваме с парцалче искрите изчезнаха и започна да си вдига налягане. Само че когато наближи до 6 бара, мотора започва да се тормози, намаля си оборотите и понякога изключва сам преди да е достигнал 6 бара.
Казаха ми, че това което искри е центробежен прекъсвач и от него ако не изключва намотката е и проблема с недостига на обороти на мотора.
Понеже аз съм от Ловеч и тук няма на кой да го дам ( ако искате вярвайте) ,възможно ли е целия проблем да е от тази част и подлежи ли на някаква профилактика на място преди да разбера дали наистина е за смяна ( питам понеже ми казаха, че ако се зачистят някакви пъпчици с шкурка, може и да се оправи)
Започнах да разглабям, но ме е страх да не счупя нещо. Благодаря за отзивите предварително!!!
bidjo - напреднал
пон мар 13, 2023 6:54 amnikolson написа:
Питал ли си в Айнхел? Предполагам, става дума за това.
Питах в сервиза във Варна и ми отговориха, че нямат тази част. Провериха и в склада в Германия за евентуална доставка и там нямало. Май нещо ме разиграват.
А от този сайт може ли да се поръчва за България, че не го разгледах много подробно?
kr1100 - майстор
чет мар 16, 2023 9:02 pmbidjo написа:
......А от този сайт може ли да се поръчва за България, че не го разгледах много подробно?
Долу в дясно червеното поле " add to cart"
nikolson - майстор
Понеже аз съм от Ловеч и тук няма на кой да го дам ( ако искате вярвайте)
И в Плевен ли няма? Все някой оправя компресорите в Ловеч.
niko_iotov - помощник
чет мар 16, 2023 10:59 pmnikolson написа:
Понеже аз съм от Ловеч и тук няма на кой да го дам ( ако искате вярвайте)
И в Плевен ли няма? Все някой оправя компресорите в Ловеч.
Няма. Насочиха ме към някой, който пренавива електромотори да търся.
А между другото ,от към резервни части за намиране, марка einhell са много зле. С Хидрофор имах проблеми. Нямат части!!! Беше още в гаранция и ми се счупи турбина и взеха от нов, че нямаха в наличност. Втори път замина вече след като изтече гаранцията и вече казаха само с поръчка и идвала до 3 месеца!!!
nikolson - майстор
kr1100 е посочил начина. Насочваш доставката към Габко, или друг куриер и той я доставя. 3лв/кг, значи до 25-30 евро ще седне с доставката.
imegogo - специалист
имам един перфоратор макита удъра спира, като го натисна може ли да ми препоръчате извънгаранцинен сервиз в София и въобще заслужава ли си ремонта според вас ? на машна която струва нова 260лв

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: