• 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 138
Ел. инструментите. Консумативи.
stan73 - майстор
Ходил съм няколко пъти е сервиза на Аинхел. Цените са доста високи за съжаление (съпоставими с тези на солидна маркова техника)...
dragozow - майстор
Това е начина да те откажат и да не внасят части. Наскоро ми трябваха някакви части за китайски компресори, имали...като поисках 50 броя казаха че имат 3 :)
ulieliadi - специалист
Някой знае ли размера на о-пръстена на буталото на перфоратор Макита 2230 или 2470.
Преди време ги давах за ремонт, но изкараха много кратък период работейки правилно. Сега ги разглобих и ми се струва, че о-пръстена е по-тесен от колкото трябва да бъде :?
1115 - специалист
Да попитам и аз.
Някой знае ли какво е маслото в помпата на водоструйка и как да преценя колко да налея.
Някаква неизвестна с бензинов двигател е. Помпата е метална и когато я разглобих изтече някакво зеленикаво масло. Не е диференциално - няма мирис или поне аз не усещам. Определено е зеленикаво, но не като диференциално, което сякаш е с променлив жълто, кафяво зелен цвят.
mavryt4o - майстор
И аз имам проблем с акумулаторен перфоратор хилти те-6а.Удърът му доста намаля по сила.В тухла и нов бетон сравнително върши работа със зор но в стар бетон абсурд.Някой знае ли къде може да е проблема нещо в ударния механизъм ли се износва?Някой ми каза да натъпча грес там но ми се стори несериозно.
bat_danio - специалист
Не е несериозно ,но няма да изката повече от минута-две с греста... Износва се опръстена който играе сегмент компресионен на буталото най-често - сменява се с нов ако няма друг проблем разбира се. Специялен материал е, гумените също не изкарват много, не си заслужава разглабянето ако не се направи като хората.
mavryt4o - майстор
bat_danio написа:
Не е несериозно ,но няма да изката повече от минута-две с греста... Износва се опръстена който играе сегмент компресионен на буталото най-често - сменява се с нов ако няма друг проблем разбира се. Специялен материал е, гумените също не изкарват много, не си заслужава разглабянето ако не се направи като хората.
Незнам ако го закарам в хилти дали няма да ми отрежат главата.Ще го разглобя но до сега такова чудо не съм виждал надявам се да ми направят впечатление износените елементи и да си купя оригинални .Благодаря за насоката.
nautilus33 - майстор
Амам два въпроса- имам една бормашина black and decker kr85. Опитавам се да и махна безключовия патронник, за да го почистя и смажа, понеже не отваря докрай, но не успявам да отвия болта, който държи патронника. Заял е много здраво. Някой има ли идея как мога да го отвия?
jekasus - майстор
Спирачна течност, ако ръждясал.
  • 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 138

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: