Ел. инструментите. Консумативи.
plamen6703 - майстор
Варианта с нов е най-добър, а докато дойде опитай някакъв вариант с поялник и пластмаса да залепиш спукания.
vlax - майстор
съб май 25, 2019 5:38 pmplamen6703 написа:
Пробвай с това https://vipdental.beli-zubi.com/duracryl-plus-prah много добри резултати дава! :partyman:
Не знам дали ще стане,но съм ползвал дуракрил за различни неща и съм много доволен.Понеже е скъп може да изпросиш от някой зъботехник да ти даде малко,да не купуваш срещу :drinkers:
Може да рабереш дали ще ти свърши работа ,като предварително намажеш резервоара с течността и изчакаш малко.Ако материала на резервоара не реагира на течността ,не се размеква, най-вероятно дуракрила няма да ти свърши работа.
:partyman:
ПП Пламен ме е изпреварил и аз съм за нов.
plamen6703 - майстор
Това също е много добро лепило https://pascofix.de/eng/ предлага се в четири варианта като разфасовка, най-малката разфасовка е за около 25 лв. ползвал съм го и дава отлични резултати. Скъпо е, но когато няма друг вариант освен лепене може да се ползва при необходимост. :partyman:
ZMeyGorianin - майстор
Май ще се поръчва нов. Идеята беше да се справя с наличните лепила, ако стават.
lov - майстор
По принцип резервоарите ги правят от полиетилен. Най общо казано щото има няколко вида. Причината е че не се разтваря от никакви органични разтворители и най вече масла и бензини. Но пък това води и до другия проблем че няма и лепила. Всъщност който измисли лепило ще е следващия нобелов лауреат по химия. И за сега единствения познат начин е через термично спояване. Та може да пробваш някъде при тенекеджите където лепят авто брони. Но пак не е гарантирано че ще стане защото пукнатината е замърсена с масло и няма как да го почистиш идеално. За брони и други неща че не е херметично не е фатално но това е резервоар.
ZMeyGorianin - майстор
Тенекеджиите са ми далече. За това ще поръчам нов утре, а пукнатия ще опитам да залепя с поялника - ако стане да стои резерва.
kozl - майстор
С пищова за горещ въздух дали няма да стане + парчета от туба :?
Моя горчив опит е от поправка на стопа за дъртото пежо. Но стоповата пласмаса като се разтопи и се смесва с мехурчета. Като че ли кипи. Херметизацията стана като за стоп, но стопа е с кофти външен вид.
ZMeyGorianin - майстор
Пукнатината е около 3 см., а пищова духа на голяма площ - ще се размаже.
kozl - майстор
Явно немаш накрайник със стеснение :sad:
Chefo77 - майстор
нед май 26, 2019 8:22 amZMeyGorianin написа:
Пукнатината е около 3 см., а пищова духа на голяма площ - ще се размаже.
Звънни по-късно да ти дам преходник към 8 мм (по спомен), дали няма да ти свърши работа?

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: