• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
Милен - майстор
Здравейте интересуваме някой може ли да ми каже схемата на свързване на бормашина Sparky по-точно начина на свързване на ключ с реверс и регулиране на оборотите към намотките на статора и четките.
Ключа е тип Marquardt 1298.7201 6/250~
Като гледам схемите върху него за захранване и за реверсния ключ си правя следните расъждения:

Захранването от кабела се включва на 1 и 2 със стрелки;
Четките на 7 и 8;
Началото на първата намотка от статора на 6, края на втората на 5;
Начало на втора намотка на 1;

Единия извод на филтъра на 1 другия на 2 или 2а :?
Края на първата намотка на 2 или 2а :?

На прав път ли съм. Въпроса ми е към някой който е свързвал подобен ключ да ли знае точната последователност.

Прикачен файл

Revers.gif
Схена на реверсния ключ
Revers.gif (940 Байта) Видяна 17538 пъти

Прикачен файл

Zahranvane.gif
Схема на захранването
Zahranvane.gif (1.88 KиБ) Видяна 17538 пъти
velsi - Почетен майстор
А що не написа модела на дрелката?

Прикачен файл

sparky.jpg
sparky.jpg (108.3 KиБ) Видяна 17530 пъти
Милен - майстор
BUR2 250E.
Не го написах щото очаквах да получа като отговор точно тези картинки, а и на сайта от който са няма схемата на въпросната дрелка :)
На тях не се вижда номерацията на ключа a моя е с друго разположение на захранващите изводите и двата са отдолу. Най близка до моя случай е схемата на BUR130E http://www.bib-sparky.com/shop/flash/BUR130E.html но при това качество разбирането на схемата на свързване си е чиста фантазия :cry:
Дрелката си седи без ключ и разколачена над година, споменатия ключ го имам също от доста време и сега му намерих малко време да я събера. Лошото е че нямам под ръка цяла дрелка с такъв ключ, да и видя схемата на място.
velsi - Почетен майстор
Милен написа:
Не го написах щото очаквах да получа като отговор точно тези картинки..
Хубаво де.

Прикачен файл

bur250e.jpg
bur250e.jpg (101.73 KиБ) Видяна 17506 пъти
Милен - майстор
Супер си. От къде я извади схемата. :)

И за нея важи същото за качеството. От долната страна на ключа влизат точно 6 кабелчета в 6 буксички една до друга :? Кабелите ги виждам по схемата кой кой е но кой кабел в коя буксичка влиза на ключа въобще не може да се разбере.
velsi - Почетен майстор
така как е?

Прикачен файл

bur250e_.jpg
bur250e_.jpg (56.56 KиБ) Видяна 17493 пъти
Милен - майстор
Като за налучкване става :) Твоето качество на скиците е доста по добро от това в сайта който открих щом позволява такова увеличение. На последната схема ключа е малко по различна конфигурация :? Наличния ключ който имам ми прилича на този от http://www.bib-sparky.com/shop/flash/BUR130E.html velsi ако не те затруднявам можеш ли да ми качиш и тази схема, че на тази от линка при увеличение излизат само точки.
velsi - Почетен майстор
Нямаш грижи.

Прикачен файл

bur130_2.jpg
bur130_2.jpg (107.93 KиБ) Видяна 17476 пъти

Прикачен файл

130e_1.jpg
130e_1.jpg (79.66 KиБ) Видяна 17476 пъти
Милен - майстор
Благодаря velsi. Вече се ориентирах.
Явно като съм купувал ключа преди време съм взел за друга дрелка. :roll: Но мисля че и този ще стане.
Привет на всички DIY почитатели!

Искам да споделя за ключовете, които битуват на пазара напоследък. Закупих онлайн следния продукт
Прикачен файл:
IMG_20170510_103124715.jpg
Прикачен файл:
IMG_20170510_103158774.jpg
Ключа е напълно пригодим за Sparky машини, с една уговорка - нямате плавно регулиране на оборотите, стартирате на пълна мощност и може би не това Ви трябва нали?

При проверка на клема 2б след натискане имате пълна проводимост вместо непроводимост (съвсем кратък зум преди това до запушване на P/N прехода) осигурена от Triac свързването, което регулира оборотите. С други думи този ключ няма Triac чип, а и на самия него никъде няма символа му
Прикачен файл:
Triac_s.png
Triac_s.png (1.6 KиБ) Видяна 8228 пъти
.

На пазара предложения много. Повечето обявяват, че ще Ви доставят MARQUARDT ключ, но като стигнете до поръчка Ви казват, че доставчика им е сменил позицията и други заблуждения, даже Ви намалят цената като правдоподобно действие. Ценовите диапазони варират с до 8 лева разлика в зависимост от това колко е по-близо до China производителя или е тамошен.

Като отидете на https://ozhat.com.tr/GetFile.aspx?ID=736654 за да погледнете свързването на тези юнаци на 32стр.
виждате това
Прикачен файл:
DGQ_switch.GIF
DGQ_switch.GIF (16.36 KиБ) Видяна 8228 пъти
, където под "електроника" можеш да рзбираш всичко 1 теристор или диод и всичко е вярно, но Triac в този ключ НЯМА.

Проверявайте дали имате символа върху изделието, което търсите и за което плащате!
  • 1
  • 2

Тема "Схема на свързване на бормашина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: