• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
Ел. инструментите. Консумативи.
MASTER - специалист
Разбира се ,че с торкс или аси глава ще е много по-лесно.

Само че идеята като се тества да е по трудно :wink:
vasilevn - специалист
Е този клип ме разби. Ако знаех нямаше да избера ударния, но за сега ми върши идеална работа и не съжалявам толкова
jivuzun - помощник
Здравейте,
Този модел FS 2700 на Макита предполагам е нов модел и трябва да замести 6821. Това Кумай или някой друг запознат с това може да отговори. Той много добре е илюстрирал разликата и наистина ако човек трябва да избира между двата не трябва да се колебае въобще. Само, че аз продължавам да твърдя, както го направих преди няколко поста тук, че този модел електрически винтоверт не е от най-удобните за универсална работа, за каквато предполагам ще го ползват повечето от дискутиращите тук. Все си мисля, че концепция без разни капачки, дълбочинни ограничители е по-добрия вариант. Поне според моето скромно мнение. Ползваният от мен електрически 6827 никога не се е повреждал досега, въпреки, че е завил доста винтове, но колкото и да се опитвам да го сравнявам като удобство за работа с винтове за дърво с други винтоверти, които ползвам с обикновени или други патронници, този е по-неудобен, дори и ако щете като регулиране на обороти, нещо с което човек трябва да свиква. Тук например можеше да бъде решено с ограничите на оборотите така както е при quadrill-а на festool например. Затова си мисля, че един винтоверт като дискутирания преди много вече постове модел на Скил или подобен е по-добър от тази Makita (тук не сравнявам качество на изработка или базпроблемна експлоатация, че аз съм потърпевш бивш собственик на няколко Skil-a :lol: ). Освен това мисля, че цената на тази FS2700 от 400 лв е висока. Изборът всеки сам прави дали да даде толкова пари за Makita, но ако сега аз трябва да купя такъв винтоверт, по-скоро бих купил втора употреба за малко повече от половината на тези пари еквивалента му на Hilti или Fein.

P.S.
Ако имаше повече хора като Kumay, колко по-лесен би бил всеки избор на инструмент. Например преди време, купувах един ударен винтоверт/гайковерт от един търговец, тук в София, и питах точно за разликата между моделите 6951 и TD101 на Makita. Отговорът разбира се, перефразирам тъй като не помня точно, но беше нещо от сорта "нямат нищо общо" и съответно аз казах "взимам 6951" а той ми казва пак "Е да, виж произведен е в Япония, не като другия", но нито се аргументира реално кой с какво е по-добър, как се държат и двата при завиване, камо ли да ми показва "на живо" това или още повече клипове да прави. Така, че който си е от Пловдив, в този случай си има късмет :)
Kumay - майстор
Моделът FS2700 е заместващия на твоя 6827. Далеч съм от идеята, че е универсален модел - просто смятам че е много по-добър при завиване на винтове в дърво. Също и за самонарезни винтове в метал.
На 6821 заместниците са FS4000 и FS4300. От двата препоръчвам FS4300, защото FS4000 има малко преблеми при дълбочинния ограничител и шумът при превъртането е много дразнещ. :?
Професионална машина втора употреба не бих си купил! Щом е бракувана от западняка, значи си е изработила нейното и предстои ремонт... който обикновено не е евтин.
Как да коментирам думите на "колегата", който ти е продавал 6951? Ами просто един продавач, не търговец... Него го интересува да ти вземе парите, пък после се оправяй! Как да те посъветва, като не е завил дори един винт за проба? Или като онези онлайн търговци, които имат много снимки, а не машини! От къде да знаят разликите, като не са виждали на живо машина!?

П.П. Правилно си избрал 6951 пред TD0101F! Не заради това, че е произведена в Япония, а заради това, че е много по-силна машина! Перфектна за навиване на АМО-винтове в бетон!
Chefo77 - майстор
jivuzun написа:
...Ако имаше повече хора като Kumay, колко по-лесен би бил всеки избор на инструмент...
Аз затова много пъти съм казвал, че Ники е перфектният КОНСУЛТАНТ, не търговец. Целта му не е да ти продаде нещо, а да те консултира какво точно ти трябва. И да те разубеди, ако трябва ... нещо, което търговеца или продавачът никога няма да направи :wink:
EDI - майстор
Предната седмица след дълга и достойна 8 годишна служба, почина едната ми батерия на синия БОШ GSR 12-2, NiCa 1,5 ампера :prayer: .Мир на праха и, свърши много работа =D> .Другата като я гледам, пък и с оглед смъртта на братчето и, и тя се очертава като болна, та няма да изкара сигурно това лято.Цената на нов пакет идва към 120-130 лева, та реших да си взема електрически винтоверт.Някой ден може да съживя умрялата батерия, ама няма да е сега.Спрях се на любимата ми марка СКИЛ :-D .Сега ходих до моите хора да видя на живо 6221АА.Хареса ми машината - добре ляга в ръката ми, 2 скорости, 20 степени на настройка, съединителя отцепва добре, здраво усилие, на книга 38 нютона, в ръка не се спира патронника след средните степени, пали ръката.Метално зъбно колело на мотора, пластик на редуктора, ама това си е нормално.Та ще преспя тази вечер и утре отивам да си я купя.
dikata1975 - специалист
EDI написа:
Предната седмица след дълга и достойна 8 годишна служба, почина едната ми батерия на синия БОШ GSR 12-2, NiCa 1,5 ампера :prayer: .Мир на праха и, свърши много работа =D> .Другата като я гледам, пък и с оглед смъртта на братчето и, и тя се очертава като болна, та няма да изкара сигурно това лято.Цената на нов пакет идва към 120-130 лева, та реших да си взема електрически винтоверт.Някой ден може да съживя умрялата батерия, ама няма да е сега.Спрях се на любимата ми марка СКИЛ :-D .Сега ходих до моите хора да видя на живо 6221АА.Хареса ми машината - добре ляга в ръката ми, 2 скорости, 20 степени на настройка, съединителя отцепва добре, здраво усилие, на книга 38 нютона, в ръка не се спира патронника след средните степени, пали ръката.Метално зъбно колело на мотора, пластик на редуктора, ама това си е нормално.Та ще преспя тази вечер и утре отивам да си я купя.






Само да споделя ,че мен нещо не ме очарова.За 3-ти път вече ще ходи на ремонт (изчезва плавният пуск)без да му се дава зор 50-60 видии макс и си е вече само една дрелка.В момента пак е така,гледам си градски мога да ти демонстрирам на живо.Дано направиш правилният избор.
EDI - майстор
Ще сервизират, ако стане проблем. :lol: Въпрос на късмет е какво ще се падне в тези времена.По принцип го предвиждам за по-тежки работи и няма да ме бърка, ако възникне проблем с плавното регулиране.За по-отговорни неща имам друг син БОШ GSR 18-2-Li, той се грижи за точността.Ама ще я смятам, още размислям и разглеждам.
fbr - майстор
Това ми се струва е обща болест. Купих си това като си правих гипскартона на таваните. Плавния пуск изчезна след няколкодневна работа, върнах го, ремонтираха го, след няколко дни пак нямаше плавен старт, пак го върнах, пак го направиха, пак същия дефект, смениха ми го, новия който ми го дадоха, сега ту има плавен старт, ту няма. Ама за сега рядко го ползвам и не ми се занимава с рекламации.
EDI - майстор
М, да възможно е.Вероятно не е сметнах като хората електронния модул.Ако си взема и даде проблем, след един-два сервиза ще му бръкна в червата да видя какво са сложили като блок. :lol:
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23

Тема "ЕЛЕКТРИЧЕСКИ ВИНТОВЕРТ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: