• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 23
Ел. инструментите. Консумативи.
anabolicbeast - специалист
И преди съм писал в други теми и съм качвал клип с TD0101F срещу Raider Cdl02, който е 42 Nm по книга и смея да твърдя, че Макитата е с доста завишени параметри! Не рекламирам Raider и като качество и издръжливост няма място тук, но като сила точката е при него. Имам предвид, че дори не е ясно колко реални са тези 42Nm при Raider, така че ако се вземе маркова машина с подобни параметри там реалния въртящ момент ще е по-вероятно да отговаря на написаното. Аз лично не бих предпочел импакт пред обикновен винтоверт особено за дълги винтове в дърво, защото ги завива много по-бавно и защото дънданията е голяма! Бих се доверил в случая на колегата Kumay за "картонаджийския винтоверт".
EDI - майстор
Б.х маа му, че то няма място за сравнение в общи линии. :?
anabolicbeast - специалист
Kumay написа:
Ето обещаният клип
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ywuA_xRcvuM[/youtube]
С право бих се доверил на колегата! Разликата е огромна, само не мога да разбера защо така се разминават тия стойности дадени от Макита?
https://www.youtube.com/watch?v=-lzUDNjuQrc
Последна промяна от anabolicbeast на пон фев 02, 2015 4:03 pm, променено общо 1 път.
mitko64 - майстор
Мераците ми за 10,8v импакт драйвър се изпариха! :sad:
EDI - майстор
Е, те по принцип са си по-маломощни, независимо колко нютона им дават.По принцип бикновена видия за дърво ще се завива много по-добре от колкото този СПАКС за директно завиване в бетон.Та, машината според работата.
Kumay - майстор
EDI написа:
...Та, машината според работата.
И аз не спирам да го повтарям, ама малко хора слушат! :axe:
la_bamz - специалист
Много благодаря, моите също се изпариха да си допълня комплекта 10.8 :-) Определено ще закътам още някой лев !!! че до 400 лв пфффффффф ;-)
Kumay благодаря отново, определено ще си взема машинката от теб !!!

PS : Ей така се печелят клиенти макар и на 300 км :) :partyman: :partyman:
PS2 : Има ли нещо в комплекта ( куфар, накрайници ) ? Не питам от наглост, правя си сметката просто :)
Kumay - майстор
la_bamz написа:
... Има ли нещо в комплекта ( куфар, накрайници ) ? Не питам от наглост, правя си сметката просто :)
Не е в куфар и няма никаква окомплектовка - само машината.
vk - специалист
MASTER написа:
.... опитай да завиеш една серийка от 50 винта 6х160 или нещо по-голямо ,за предпочитане с PZ глава,и ще разбереш какво имам предвид.
Master, такива винтове не трябва ли да се търсят да бъдат с Torx глава и то задължително, за да няма превъртане, както става с PZ глава ? Според мен Torx глава е задължителна за винтове от 100 мм и нагоре (дори от 80 мм нагоре).
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 23

Тема "ЕЛЕКТРИЧЕСКИ ВИНТОВЕРТ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: