• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 23
Ел. инструментите. Консумативи.
Kumay - майстор
gosho_d написа:
А би ли споделил коя е гумаджийницата?
Едва ли има значение, но щом питаш - срещу пожарната в панаира. Бяха като бивши механици от F1! По един на гума - качва, завива и накрая друг "механик" обиколи с динамометричния ключ да ги стегне! =D>
gosho_d - напреднал
Kumay написа:
gosho_d написа:
А би ли споделил коя е гумаджийницата?
Едва ли има значение, но щом питаш - срещу пожарната в панаира. Бяха като бивши механици от F1! По един на гума - качва, завива и накрая друг "механик" обиколи с динамометричния ключ да ги стегне! =D>
Извинявам се за офтопика, ама в противен случай могат да останат в заблуждение доста хора...
Меча се оказа, че е кожен :-D във въпросната гумаджийница си стягат на общо основание джантите с "пистолета"! И накрая за парлама минава един и грам нищо не стяга, само ги цъкне с ключа една по една за проверка ли, за какво ли... И марката една - Force... при положение, че един по-професионален ключ, Пасторино примерно е на двойна цена, ясно е и колко са точни при такава употреба :lol:
Atlantius - напреднал
Виждам, че темата започва от преди няколко години. Мисля да купя такъв SKIL 6222. Все още ли е най-добрия избор? Ако някой знае къде е най-евтин в София в момента, да каже. Гледам, че навсякъде е 90 лева в момента. В момента нямам нито бургии, нито вложки нито други накрайници за винтоверт. Към Skil-a има ли някакви и ако не може ли да ми препоръчате комплекти.

Поздрави
Atlantius написа:
Виждам, че темата започва от преди няколко години. Мисля да купя такъв SKIL 6222. Все още ли е най-добрия избор? Ако някой знае къде е най-евтин в София в момента, да каже. Гледам, че навсякъде е 90 лева в момента. В момента нямам нито бургии, нито вложки нито други накрайници за винтоверт. Към Skil-a има ли някакви и ако не може ли да ми препоръчате комплекти.

Поздрави
Взех го вчера от Практикер, сега е на примоция 79 кинта плюс пет бургии за дърво и комплект от 5 бита - не лоши за домашна употреба впрочем. Има един сет на Метабо с битове, доста известен /малка кутийка/, може да го вземеш него за допълнителен.
Аз имам два комплекта тресчотки плюс битове в кутия и битовете си пасват перфектно и на Скила.

Кабелът е малко твърд и мнооого дълъг. Хубавото е, че има котешка лапичка, може 3/4 да си го държиш постоянно навит да не ти се мота в краката.
поздрави
Atlantius - напреднал
От днес и аз съм горд собственик на скила :) Трябва само да си купя комплект с битове и бургии. Какво може да ми препоръчате до 40тина лева. Аз харесах това http://shop.kirov.net/?cid=164&pid=3751 някакво мнение и съвет ако може да ми дадете :)

Поздрави
dyaneff - майстор
Atlantius написа:
От днес и аз съм горд собственик на скила :) Трябва само да си купя комплект с битове и бургии. Какво може да ми препоръчате до 40тина лева. Аз харесах това http://shop.kirov.net/?cid=164&pid=3751 някакво мнение и съвет ако може да ми дадете :)

Поздрави
Това http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=bg е по-добро.
Atlantius - напреднал
Благодаря ти. В моментя нямат наличност от него, но скоро май ще зареддят :)


EDIT: Сдобих се днес с тях и съм много доволен!
markov_75 - специалист
От една година имам електрически винтоверт на СКИЛ,много съм доволен от него,завил съм сумати 20см види директно в кирпича на къщата,10 метров навес с 10/10см греди захванати една за друга с види,въобще яка машина.
mitko64 - майстор
В темата основно се дискутира за Скил 6222 като единствена алтернатива на бормашина с многостепенен съединител и 220v захранване. Днес попаднах в нета на друга такава машинка, конкретно RTR Max RTM154 само че едноскоростна. Въпреки че съм доста резервиран към марката(големи ядове брах с една моторна коса), да попитам някой има ли впечатления от конкретния модел? Много ме блазни цената. Сега видях че и Скил са пусналинали нов едноскоростен модел-6220- 80лв.
trans - напреднал
Извинявам се ако прозвучи като оффтопик, но искам да попитам за въпросния skil който се обсъжда в темата като изключим батерията дали работи по същия начин както акумулаторен винтоверт? Купих си skil 6221 (май е по-нов модел от 6222) и останах неприятно изненадан от начина му на работа. Най-ниските обороти ту ги има ту изчезват. Натискам съвсем леко спусъка и завърта бавно, но след като увелича оборотите нямам повече ниски. При следващо натискане на спусъка тръгва от по високи. Като постои малко изключен от контакта отново има ниски. В крайна сметка го върнах тъй като нямаха друга бройка да се сравни, но продавача в магазина твърдеше, че според него му нямало нищо.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 23

Тема "ЕЛЕКТРИЧЕСКИ ВИНТОВЕРТ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: