Ел. инструментите. Консумативи.
dragozow - майстор
Литиево-йонните батерии нямат така наречения "ефект на паметта". Имат живот определен брой цикли, дали ще я зареждате 2 часа или 2 дена няма никакво значение, спира да се зарежда като е готова. За да не се съсипе батерията не трябва да се държи без ток продължително. Например работите с машината, капва ви батерията, ползвате другата ама тая не я зареждате. Ползвате машината след месец и установявате че батерията държи ток 5 минути.
milen56 - специалист
Наистина съм забравил да напиша волтажа.Батерията на фотото е SANGER 3.0V 1400Ah CR-V3.Моля да споделите някакъв начин за зареждане.А стари телефони ми се намират, но само със зарядното ще стане ли или се изкарват и кабели от тел?
horgasz - специалист
Що си мисля, че тия батерии не са зареждаеми. Но пък и при 1400Ah - няма нужда от зареждане скоро :-D (бъзик де)
Много въпроси по темата но не видях точен отговор колко точно/часа/ се зареждат2бр.акумулаторни батерии 18650-6800mAh ,3.7v -едната-направо във фенера.Със зарядно 500 mA изходящ ток.Ха сега да ви видя.Батериите са във фенера а зарядното се включва във спец.букса.
burkov - специалист
18650 просто няма как да е 6800mah.
Дори и две трудно ще докарат тия параметри.
hidrazin - майстор
prodan523 написа:
Много въпроси по темата но не видях точен отговор колко точно/часа/ се зареждат2бр.акумулаторни батерии 18650-6800mAh ...
Колкото трябва - демек докато зарядното ти каже че е заредена.
Освен това burkov е прав - няма такова животно като 18650-6800mAh... :-D
:partyman:
Прикачен файл:
14964190014951353055710.jpg
токущо ги зареждам.
bat_danio - специалист
Най-висок реален капацитет за една клетка 18650 е на NCR18650G - 3600mAh.
както и на достъпните на пазара LG MJ1 - 3500mAh . Това към края на 2016......

Ако се загледа човек в батерите за ел.инструменти напримeр, на базата на 18650 клетки..
1,3 /1,5 /2.0 /2,5Ач са с по един ред последователни клетки, броя на които зависи от определеното напрежение.(3,4,5 и ..10,8-12в/14,4-16в/18-20в). Капацитети като 3/ 4/ 5/ 6Ач са с по два успоредни реда батерии ( съответно 6,8,10 за същите напрежения). Милуоки мисля имат и 9Ач съответно с 3 успоредни реда.... т.е Максималната рентабилна клетка цена/капацитет/отдаван ток/ брои цикли З/Р е в диапазона 2000-3000мАч. Това явно според Бош/Макита/Девелт....А китаеца е велик инГенер и може да направи на хартия НЕ 6800мАч ами и 8600мАч на цента на 1300мАч сериозен елемент.... А дано ама надали..

https://youtu.be/eOshOXcSkDA?t=115
Прегледах публикуваните отговори и понеже не съм спец съм съгласен.Най-вече със отговора на бат_даню.Даже и видеото прегледах.Благодаря.Тези китайци били наистина мошеници на дребно и ефтино.

Тема "li-ion батерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: