• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21
Ел. инструментите. Консумативи.
Yulian - напреднал
Здравейте, честито Рождество Христово на всички християни. Пожелавам ви много здраве и щастие през 2007 г.
Някой може ли да ми каже разликата, между ексцентър и вибро шлайф?
При каква работа е по удобно да се използува едното и при каква другото? Благодаря предварително
:) :) :)
UNIOR - модератор
Те самите имена говорят за машините, и разликите между тях.
Ексцентър шлайфа е по производителната машина спремо вибро шлаифа, но пък консумативите са по скъпо поради типа на захват- велкро(залепване),по подходяша е за за обработка на плоскости с леки неравности(вдлъбнатини , издатини), като профи машините имат и функция за избор между два ексцентритета, за финно и грубо шлифоване, но не всички, такава имат например "МЕТАBO" ,дръг недостатък е самия плот чиити "езичета" които задържат шкурката с течение на времето а и според натовареноста на изпозване , бъквално се стопяват и в един момент не могат да задържат шкурката, и решението е само едно, смяна на плота.Цената на един плот например на Спарки е около 10лв. затова избора на тази марка е оправдан.
Вибро шлайфа както стана въпрос по горе е машината с по ниска поизводителност, но за сметка на това е по функционалния избор между двете, консумативите са по евтини и можем да обработваме почти всякакви повърхностии, и а обработваме ъгълчета на дървената дограма например тъй като плота е правоъгалед , като има и машии с квадратна и делташлифовачна форма на плота, които по принцип са за довършителни работи. Захвата на шкурката става по два начина , чрез оптягане(зашипване в двата края) или чрез залепване, по принцип профи машините или повечетоот тях са само с оптягане на шкурката, но има и изключения.
При шлиговачноте машини от този тип е важно и каква е твърдоста на плота, обикновенно се предлагат с някаква средна твърдост при любителските, и с по висока твърдост при профи машините.
Тука трябва да споменем и разликата на захват между плота и машината, при профи и хоби машините. При профи машините е с тампони(гумен цилиндър), а при хоби е чрез крачета.
Всичко останало са екстри. :-D

Прикачен файл

GEX-150-AC.jpg
ексцентър шлайф
GEX-150-AC.jpg (23.78 KиБ) Видяна 25728 пъти

Прикачен файл

BB_GSS230AE.jpg
вибро шлайф
BB_GSS230AE.jpg (49.45 KиБ) Видяна 25728 пъти

Прикачен файл

GSS140A.jpg
вибро шлайф(квадратна форма на плота)
GSS140A.jpg (62.08 KиБ) Видяна 25728 пъти

Прикачен файл

delta.jpg
делта-шлифовачен вибро шлайф
(за труднидостъпни места и за добършителна обработка)
delta.jpg (21.01 KиБ) Видяна 25728 пъти
comunikator - специалист
Колеги препоръчайте някакво прилично виброшлайфче за в къщи.
Да шлайфам малко МДФ и масив не много често,затова не ми трябва нещо скъпо,колкото да ми върши работа.
Досега бях с два Райдера за по 30лв :-D шлайфам веднъж - два и после в сервиза ми го сменят за нов,много голми боклуци.....,но им изтече гаранцията и сега ми трябва нещо по прилично.
Дайте мнения в диапазон от 100лв (в момента даже и тях нямам,но...)
Нещо подобно... http://www.stroi.bg/p/art0000512-vibros ... 351aa.html
или http://electron.bg/product_info.php?cPa ... s_id=26646
или пък http://www.stroi.bg/p/art0000090-vibrac ... 00-as.html
EDI - майстор
http://www.stroi.bg/p/art0000513-vibros ... 361aa.html аз имам този, само, че с датчика за натиск, иначе е със същите показатели и конструкция.Ползва шкурки велкро и обикновени, което е предимство.Мощността е достатъчна и машината е желязна.С нея си шлайфах дюшемето на вилата в екстремен режим - шкурка малко 40 и много 60 и газ до дупка.Спирах го на 30-40 минути, защото кръста ми се схващаше и да си почина.Перфектен е, няма загряване, няма късане на кордите.32 квадрата ги ударих за един ден.
P.S. сега видях, че си го показал, става дума за този на сайта на ЕЛЕКТРОН.
dpp - специалист
Има и Макита за 149лв . Понапъни се малко, щом за работа се взима , не е за един ден все пак..
comunikator - специалист
Тая Макита с квадратната плоча ли? 150лв са ми множко,и аз не обичам да купувам евтини работи,но в момента не мога да дам повече. За 2 бормашини,ръчен циркуляр,зеге,ел такер в последните няколко месеца съм дал 900лв изнемогвам вече :lol:
Kumay - майстор
Това се намира за 135.00лв със шкурки подарък!
Chefo77 - майстор
Абе Макита Макита, но няма велкро-захващането. Както и зеления Бош. Както и евтиния СКИЛ. А си е удобство.
Моят е Скил 7365 - мисля, че ЕДИ говори точно за него като модел.

http://www.preceni.com/details/skil-7365-aa/3304.html

Има си велкро, има си много (наистина много) здраво закрепване на обикновена шкурка. Има и контрол на натиска (нямам идея за какво точно служи, ама ИМААА), ниски вибрации. Абе след като аз, един виден враг на Скил, съм доволен - смяяятай :) :)
Ако бях се решил да дам 149 за Макита, щях да дам 189 за Бош син, квадратче. Не мисля, че щеше да е по-добър избор.
Kumay - майстор
Хората бягат от "велкро", той се бута :?
Щом ти се дават повече пари за шкурки - твоя воля! :yawinkle:
comunikator - специалист
Makitata е доста прилична,но ми е над бюджета.За Вас 30-40лв може да не са проблем ,но за мен са. В момента съм и безработен и са си още по голям проблем 8-[
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21

Тема "Ексцентър или вибро шлайф." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: