• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 21
Ел. инструментите. Консумативи.
griffin - майстор
Редувай едрините на шкурките в 60/80/100 или 120 не прескачай защото тогава може да се виждат следи. Аз шкуркам предимно чам и по тоя почин не остават такива следи които да ме дразнят :). Ако може да погледнеш машината повечето профи машини които се водят падовете им са с едни кукички които не се виждат с просто око, резултата шкурката е много близко до самия пад хваната и машината е по ефективна(според мен). Другия ефект от малките кукички е че траят повече големите имат склонност в един момент да се изпочупват и от там отиваш на смяна. От всички които си дал ти най-производителна е девалта, после тоя на спарки, после тоя на бош. На бош съм почти сигурен че пада на зелената серия вече е с късите кукички, но ако се завъртиш в магазините може да провериш. Всички които ти си дал са с регулиране на оборотите, лично аз не бих си зел без регулиране вече, но това е лично мнение :).
Лично аз предпочитам работа с една ръка т.е само девалта от тия които си дал би влязал в моята селекция :), другите поне на мен биха ми били неудобни въпрос на вкус. Аз лично гледам вибрациите но това вече е породено от друго.
За мактека, удобен е за една ръка, но пък няма регулировка на оборотите което ако шкуриш някой материал който задръства повече шкурките може да ти спести бая пари :), като свалиш оборотите шкурките не се задръстват толкова. Мактека е най-производителен от всички останали 2,8 е ексцентитета но не знам лично аз как е пада.

Дано ти се улесни малко избора.
pgt - специалист
Обърни внимание и, че на Maktec-а пада е 123 мм. Не е много разликата от стандартното 125, но за всеки случаи си питай Kumay, ако си решил да е този модел.
Stefan_62 - майстор
Да се похваля, че от днес съм притежател и на един хубав виблошлайф "Макита - ВО3711", благодарение на колегата "Kumay" за което му благодаря :partyman:
http://tomika.bg/index.php/detail/view/706
Очаквам с нетърпение да го изпробвам, но и това ще стане скоро.
Chefo77 - майстор
Stefan_62 написа:
Да се похваля, че от днес съм притежател и на един хубав виблошлайф "Макита - ВО3711", благодарение на колегата "Kumay" за което му благодаря :partyman:
http://tomika.bg/index.php/detail/view/706
Очаквам с нетърпение да го изпробвам, но и това ще стане скоро.
Амчи чиститу!
Той Ники е така - агитира, предлага хубави неща, после само се чудиш какво друго да си купиш ... :lol:
ZEDYCUS - майстор
Честито!
Голяма краста е ще знаеш. :)
griffin - майстор
Абе колега ти от орбитален мина на вибро шлайф.
Не знам какво те убеди в тая посока ама орбиталния вибрира и се върти тоест е по производителен, с това дето си го зел според мен ще видиш зор да изшлайфаш тия 15 квадрата дето каза че ще обработваш. Верно консумативите са по евтини ама са по ниско производителни.
Успех.
Stefan_62 - майстор
griffin написа:
Абе колега ти от орбитален мина на вибро шлайф.
Не знам какво те убеди в тая посока ама орбиталния вибрира и се върти тоест е по производителен, с това дето си го зел според мен ще видиш зор да изшлайфаш тия 15 квадрата дето каза че ще обработваш. Верно консумативите са по евтини ама са по ниско производителни.
Успех.
Значи доверих се на мнението на някой колеги. Първо дюшамето си е перфектно обработено
Изображение
и според мен даже не му е нужна допълнителна обработка. Понеже трябваше на места да се китнат леко някой смолни прорези и чепчета, затова се налага да му се направи едно леко шлайфане. Не е нужно да се отнема много и в случая с вибрационният шлайф ще се получи по-добре. Пък и се оказа, че има откъде да взема да ползвам ексцентричен шлайф, затова реших да си заприходя тоя. Не се занимавам с дърводелство и мисля, че виброшлайфа ще ми върши по-добра работа и за напред, ако се наложи да се шлайфа някоя дограма или някой друг детайл. :drinkers:
EDI - майстор
Да, добре изглежда.Този червен бор де го намери, струва ми се, че е старо дюшеме, не е слагано сега.
Stefan_62 - майстор
EDI написа:
Да, добре изглежда.Този червен бор де го намери, струва ми се, че е старо дюшеме, не е слагано сега.
Слагано е миналата седмица /бях писал в "Сухи и повдигнати подове"/, купих го от един склад в Русе, чисто ново е внос от Русия, а и цената му е добра :lol: - 36.65лв. за квадрат, но ми направиха 10% и ми излезе на 33лв. А бе за 15кв. ми излезе към 500лв., но съм доволен сухо е и с перфектна изработка.
Последна промяна от Stefan_62 на ср окт 29, 2014 11:50 am, променено общо 1 път.
EDI - майстор
АА, харно, харно, пропуснал съм нещо тази част за монтажа. :partyman:
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 21

Тема "Ексцентър или вибро шлайф." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: