• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
Ел. инструментите. Консумативи.
Junos - напреднал
Мога да дам сравнение между екцентър и вибро. И да питам за моя проблем.

Китайски вибро - стена намазана с някаква ужасна жълта (може би едно време е била бяла), цапаща боя, при това доста дебело. Шлайфам с шкурка 60-80, за да падне. Отнема по час на 5кв, при това минавам по 4-5 пъти и пак остава.

Ексцентър daewoo 480 - купих си го онзи ден, като за коледа. Същите 5 кв на съседната стена - 15 мин. Тук обаче шкурките са по една на всеки 1-2 кв. Не знам защо, но като се напоят с прах и веднага падат. Взел съм bosh 60 и 80. Пробвах и такава без дупки, работи се малко повече и пак пада.

Някой може ли да даде съвет за шкурките, какви ползвате, ако има някой като мен заблуден, да шкури с това стени?
Пак ли падат толкова бързо? Ако вържа прахосмукачка, ще се подобри ли работата, праха не ме притеснява.

С жираф не съм имал такива проблеми, но много тежи и не ми е удобен за работа. Не виждам производителността и лекотата на работа да са по-добри за малки площи като на ексцентъра.
EDI - майстор
Евентуално да ползваш шкурки за боя, бели са.Друго не се сещам, на стена трудно нещо ще издържи дълго.
Junos - напреднал
Самата шкурка не се изхабява изобщо, но велкрото спира да държи.
EDI - майстор
Ясно.Проблема е по-скоро в дисковете на машините за мен.Вероятно е там да не е качествено велкрото.Аз сиработя само с БОШ и не съм имал проблем с шкурката никога, но съм виждал калпави плочи на ексцентри.
Junos - напреднал
EDI написа:
Ясно.Проблема е по-скоро в дисковете на машините за мен.Вероятно е там да не е качествено велкрото.Аз сиработя само с БОШ и не съм имал проблем с шкурката никога, но съм виждал калпави плочи на ексцентри.

Така изглежда. Сравних плот бош и макита с по-евтините. По-евтините изглеждат като текстилен захват с кукички и бързо загубват сцепление със захвата на шкурката. Бош изглежда като малки иглички, доста по-твърди.
Junos - напреднал
Junos написа:
EDI написа:
Ясно.Проблема е по-скоро в дисковете на машините за мен.Вероятно е там да не е качествено велкрото.Аз сиработя само с БОШ и не съм имал проблем с шкурката никога, но съм виждал калпави плочи на ексцентри.

Така изглежда. Сравних плот бош и макита с по-евтините. По-евтините изглеждат като текстилен захват с кукички и бързо загубват сцепление със захвата на шкурката. Бош изглежда като малки иглички, доста по-твърди.

Купих нови шкурки от някакъв сайт. Машината я сложих на 50% и няма проблем. На максимална мощност изхвърля всичко за мяколко минути.
rumen302 - специалист
от години ползвам всеки ден шлайфове всеки ден покрай дърводелството. Откак преди 2 години се взе ексцентър, останалите шлайфове стоят по шкафовете и събират прах. Почти всички са макита, имам в предвид, разликата не идва от различни класове марки, просто ексцентъра е в пъти по-производителен и човек трябва да не е наред, да предпочете вибро шлайф. Вярно, че консумативите са малко по-скъпи, но като се сметне времето, става същата работа.
Са за останалото, има шкурки, които по-бавно се изхабяват от други. Например миналата година пробвах с някакви от лидъл, цяла кутия шкурки се продаваше, на ниска цена, е, те се изхабяваха много бързо, което не беше изненада, обаче пък велкрото им беше направо нереално здраво. Отлепяха се с усилие от дъската. А бе има най-различни, като всички вършат работа. Проблема е, че се изхабява велкрото на самата машина и аз правя следното. Купувам подложка за ексцентър, която си има велкро и е направена да се лепи върху дъската, да стои между нея и шкурката. В общи линии, човек като се замисли, няма никаква файда от нея, защото шкурката товари и изхабява велкрото на подложката, а подложката прави същото и с велкрото на дъската, но когато дъската се похаби и е за смяна, а дъските на профи машинките са скъпи, взимам такава подложка и я лепя с хелметекс за дъската, така машинката може да се ползва още време, а когато подложката се износи, я отлепям и залепям нова. Една подложка е 2 лв. Машинката се ползва от 2 години при сериозно натоварване всеки ден, дъската от едно 20 месеца и кусур не може да лепи и е за смяна, но по тоя начин няма проблем. За цялото време сигурно съм сменил над 10 подложки, това ако трябваше 10 пъти да сменям дъската, машинката вече щеше да е златна.
winger - специалист
Здравейте
Имам нужда от малко помощ.
Първо в избора дали да е ексцентър или вибро шлайф, машинката която да взема
Второ към конкретен модел.

Най-главният ми критерий е да е корава машина. Бях се ориентирал към ексцентърите, но малко ме отказва това, че се изхабява плочката с велкрото и ако разликата между ексцентъра и вибрационния е, че ексцентъра е само, че е малко по-бърз в работата, може би клоня към виброто :)

за ексцентър се колебаех между
https://www.onlinemashini.bg/ekscenter6 ... 3-mm-/6292
https://www.onlinemashini.bg/6layf-eksc ... 5-mm/30956

За вибрационен ако може да препоръчате нещо от класа на тези горе.
На мен ми хваща окото :
https://www.onlinemashini.bg/vibro6layf ... 2-mm-/1056
https://www.onlinemashini.bg/vibro6layf ... 93-mm-/787
https://www.onlinemashini.bg/vibro6layf ... 05-mm-/919
https://bosch-bg.com/vibracionen-shlayf-bosch-gss-23-ae
Може би клоня към Бош-а от 238лв заради регулацията на оборотите и системата на хващането. А си има и куфар :). Но пък и Макитата е така, а е доста по-евтина. Оправдана ли е по-високата ценан а Боша?

Може би измежду всичките тези се търси, коя ще е най-здрава и корава и няма да се чупат някви чарколяци :)
Kumay - майстор
Здравей!
Ексценрикшлайфа сваля по-бързо, виброто по-финно.
За Бошовете не мога да кажа нищо, защото не съм ги продавал!
ВО3711 на Макита е здрава машинка и е много добре защитена от прах. Ползват се и професионално в дърводелството без проблеми.
Ако се спреш на нея ние предлагаме по-добра цена от тази в линка.
EDI - майстор
Winger, вземай ексцентър.Доста от нас, вкл и аз, работят с Девалта - и с този модел и с по-старияи са доволни, има доста отзиви.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21

Тема "Ексцентър или вибро шлайф." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: