• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 21
Ел. инструментите. Консумативи.
dpp - специалист
EDI написа:
Ай честито, не си сгрешил хич даже. :partyman: Моя е същия, голямо зверче е, ползвам си го най-редовно.Между другото, гледах една брошура на ДЕВАЛТ, има бая страхотни машини на промоционални цени.
Аз лентов търся читав на примоция..Тея вибро и ексцентър бая дерат дървото ... :?
EDI - майстор
Аа, ней тъй.Лентовия е за грубо сваляне и с него можеш да дереш, като караш напреко на жилите или ако го оставиш на едно място.Ексцентъра изобщо не дере, не знам какво точно си ползвал.Преди 3 деня бях налепил два плота 900Х500 от чамово дюшеме.Отдолу имаше ба яза сваляне, та с лентовия и шкурка 60 си ги изравних от двете страни за отрицателно време, после с ексцентъра със 60 и 150 и станаха стъклени, макар да не им трябваше кой знае каква гладкост.Иначе лентовия ми е СКИЛ, корава машина, не загрява, има си и касетен филтър към нея, който за учудване работи идеално.
Анонимен1
dpp написа:
EDI написа:
Ай честито, не си сгрешил хич даже. :partyman: Моя е същия, голямо зверче е, ползвам си го най-редовно.Между другото, гледах една брошура на ДЕВАЛТ, има бая страхотни машини на промоционални цени.
Аз лентов търся читав на примоция..Тея вибро и ексцентър бая дерат дървото ... :?
Лентов има на Спарки и на Black and Decker в Ташев на промоция. Имам този на Black and Decker и добре работи, прахоулавянето не е много добро, бързо се задръства торбичката и не може да се слага на маса, тъй-като не е равен отгоре. Спаркито е равно и може да се сложи на маса, но не съм сигурен колко е качествено. Така като гледам и двете нямат регулация на оборотите.

http://tashev-galving.com/promo/5917/Шл ... 533х+76+мм

http://tashev-galving.com/promo/6131/Шл ... 457х+75+мм
Chefo77 - майстор
Виж зеления Бош. 100 пъти по-добре е от Спарки. Имах възможността да пробвам Спаркито и да ти кажа, Боша го бие отвсякъде, сори. Скила също не ми допадна особено, но пак е по-добре от Спаркито.
dpp - специалист
Скил мога да го зема с отстъпка и бош също..
пп ексцентър шлайфа прави микро кръгчета върху повърхността . Свалял съм лак и понеже си иска по едра шкурка, после дори минавайки с фината пак остават микро кръгчета/ от виброшлайфа/ или по дълбоки надирания от ексцентъра и като се загледа човек след като се лакира отново излизат наяве ..Затова искам да си зема лентов. Мисля че го обсъждахме това преди. :? Лентовия действайки по посока на дървото няма грижи предполагам..Ще погледан скила а и кекав ми се види..Зелен Бош малко вече се разграничавам. Макар че имах ексцентър 400В-ов зелен 125мм страшно животно излезе.. :-D
Много се бях наточил на Байкал - тея от Ловеч но не намирам ..Ако някой знае да са останали нейде из продаваите от Ловече да свирка.. :roll:
EDI - майстор
При мен не остават никакви следи от ексцентъра, след като мина със 150.Може до машината да е цялата работа :-D :lol: .Свалял съм ДЕВАЛТ-а лак първо с 60 жълта, после минавам пак с 60 за дърво без да натискам, оставям машината сама да си работи, после със 120 или 150 заглаждам и не остават следи след като мина с лака/ обикновено работя с цвят дъб или тик, при тях винаги си личи ако има дефект на повърхността/.И лентовия дере, като всеки шлайф, въпроса е да обработваш от едра към ситна, ако трябва и на 3-4 степени на едрината.А БАЙКАЛ скоро не съм виждал да предлагат, сигурно тази година не са раздавали.
griffin - майстор
Ако шкурките са с по кофти качество се виждат следи от ексцентъра. Пробвай по хубава марка и редувай шкурките през малки интервали 60-80-120-180, ако прескочиш от много едра на финна остават следи. При финните може да прескачаш повече номера. Ползвай молив да маркираш повърхността за да контролираш къде и колко шлайфаш.
forski - специалист
Колеги, един въпрос от " коневръза " :-D

Как точно работи ексцентрик шлайфа, получих вчера шлайчето но още не съм го пробвал в/у дърво, но като го пуснах за проба ми направи впечатление че повече вибрира отколкото да се върти :)
Някакъв, съединител ли има в механизма на шайбата който да я пуска и спира, веднага ли трябва да се завърти или не?
griffin - майстор
Няма нищо един мотор на който отдолу на изместения център има фиксиран лагер, а на лагера е закрепена плочата. Ако ти се набие лагера с боклуци почва да задържа повече плочата и като натиснеш шлайфа тя почва да спира. На ротора има две перки една за вентилация на мотора и една за прахоотвеждане.
forski - специалист
Пробвах го на дърво, всичко е наред, машинката е екстра :)
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 21

Тема "Ексцентър или вибро шлайф." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: