• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
Ел. инструментите. Консумативи.
pgt - специалист
+1 Chefo77
С мултито освен да шлайфаш, може и да режеш и др. :wink:
mchervenkov - напреднал
Мулти шлайф кътърите ги гледах на бош и скил и последния няма такова дразнещо вибриране в ръката. Но Ако се наложи да си купя сигурно ще да е скила за сега ще се пробвам да мина без такива разходи с макита Bo 3711 надявам се ъглите да мога да ги оправям него. Сравних макитата с зелен бош,скил няколко модела и най-конфортно бачка макитата.
griffin - майстор
mchervenkov написа:
Мулти шлайф кътърите ги гледах на бош и скил и последния няма такова дразнещо вибриране в ръката. Но Ако се наложи да си купя сигурно ще да е скила за сега ще се пробвам да мина без такива разходи с макита Bo 3711 надявам се ъглите да мога да ги оправям него. Сравних макитата с зелен бош,скил няколко модела и най-конфортно бачка макитата.
Е колега ти като ги сравняваш така все едно москве с мерцедес да сравниш :), различни класове са :)
Chefo77 - майстор
На Скил-а като му накупиш добавките, които има в комплекта на Бош-а (малкия зелен) и му остават само вибрациите :)
Скоро в Практикер малкия зелен Бош беше на 129 лева. Скила е около 90. Дъгообразния нож за стомана/дърво (има го в комплекта на Бош-а) е 38 лева.
juslen - специалист
Имате ли наблюдения върху вибро и ексцентършлайфа Parkside в Лидл? Мисля да ги забърша и двата.
EDI - майстор
За ексцентъра имаше добри отзиви из форума - здрава машина, вършеща работа, само май някой се оплакваше от вибрациите при дълга работа с него.
juslen - специалист
Взех ги. По-натам ще пиша как се представят. Някой ако му трябват да отива да взима, че утре може и да ги няма вече. Намаляват доста бързо.
vencil - специалист
Здравейте, имам два въпроса на които не знам отговора и ако някой навътре в занаята ме светне ще е супер :) . Имам Makita MT M9204 http://makitabg.intermix14.nl/productin ... _M9204.pdf , от няколкото пъти използване бих казал че е прекрасна машинка.
1. Кога по принцип е необходимо да се използват по-ниски обороти :?
2. Понеже моят шлайф не разполага с регулиране на оборотите ми се върти идея дали мога да монтирам един електронен регулатор за оборотите на един удължител и от там ако ми се налага да ги намалявам. Обаче идея си нямам това голяма глупост ли е или е съвсем осъществимо :? Нещо такова имам на предвид Изображение
PIP - майстор
Машинката не е мощна и е за фина работа, така че според мен е безсмислено да се занимаваш да и намаляваш оборотите.
vencil - специалист
Ами не е никак слаба, не знам тези 240W до колко са показателни за реалната и мощност :?, иначе наистина е малка и симпатична но и доста удобна за захват(първоначално си мислех че като няма дръжки ще е...) . Няколко пъти нарочно я натискам доста силно и не забелязвам някаква промяна в оборотите и. Може би си прав че едва ли си струва тази гимнастика с оборотите, ама нали знаеш човек като вземе да го човърка нещо и мира няма докато..... :lol:
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21

Тема "Ексцентър или вибро шлайф." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: