• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
Ел. инструментите. Консумативи.
пишман_майстор - майстор
Avas_co написа:
Каролус не бяха ли нещо дъщерно на гедоре?
Пък това Гедоре Ред, сефте чувам.
Гедоре ред не бях ги чувал и аз до момента , когато ми ги показаха наживо. Продавачът ми каза, че са каролус ( по-точно бившето им име ) , ама кой кого и какво е купил...там не знам . Знам само, че гедоре продават под гедоре ред бюджетната си серия инструменти . И това не ги прави по-калпава стока. Доста са си добри за парите си . Дори в колата си имам един куфар такъв за зор заман , ако нещо се смарангяса по пътя ( пу дан чуй .... ) Не съм го отварял дето се казва, дано и не се налага...
https://www.gedore.com/-/media/files/gw ... 2-2023.pdf
Трябва се внимава , че има много инструменти с подобни куфари, подобно оформление , подобна подредба на вложки и фасон на тресчотки , но под различни имена . И там вече става голям миш-маш кое става и кое -не.
MamaMy - майстор
Лошото на реномираните марки е, че са много фалшифицирани. Пазара е залят от ментета и трябва много да се внимава или човек да разбира.
Chefo77 - майстор
ср фев 08, 2023 9:37 pmMamaMy написа:
Лошото на реномираните марки е, че са много фалшифицирани. Пазара е залят от ментета и трябва много да се внимава или човек да разбира.
Лошото е само тогава, когато такива инструменти се купуват от битака. При покупка от реномиран магазин (онлайн или физически) няма такава опасност :) Историята помни много случаи за тарикати, решили да ударят кьоравото с някаква уникална онлайн оферта, които в най-добрия случай са получавали тотално менте.
kozl - майстор
чет фев 09, 2023 7:14 amChefo77 написа:
ср фев 08, 2023 9:37 pmMamaMy написа:
Лошото на реномираните марки е, че са много фалшифицирани. Пазара е залят от ментета и трябва много да се внимава или човек да разбира.
Лошото е само тогава, когато такива инструменти се купуват от битака. При покупка от реномиран магазин (онлайн или физически) няма такава опасност :) Историята помни много случаи за тарикати, решили да ударят кьоравото с някаква уникална онлайн оферта, които в най-добрия случай са получавали тотално менте.
На битака отдавна не съм ходил. Имаше и там много сполучливи попадения, но не от лъскави стоки. Когато на битака търговеца не знае какво предлага и е натрупал некви очукани, ръждиви инструменти, може да има късмет с покупката.

Обаче аз от битака се набутах с оригинални шарнирни болтове за ладата, но рециклирани и лъснати като за продажба. Е имаше и рискова уловка - гресирани и в комплект с маншона та да не им се види шийката при маншона. Изкараха към 50 км пробег :-D А лъскавите ментаци изкарваха многоо повече :-D
Но веднага и обратен пример. След като смених неколко амортесьора на пежо 305 и хванах промоция в СФА на предни амортесьори. Лъснати, с емблемата на пежо, но под лупата се оказаха рециклирани. Обаче аз повече предни амортесьори не сменях въпреки, че купих нови от обява с ниска цена за резерва, а с рециклираните от СФА се разделих и с колата.
nikolson - майстор
Моят принцип е, купувай най-доброто, което можеш да си позволиш. Ставали са издънки, но в масовия случай работи.
gruio - специалист
Здравейте, можете ли да дадете съвет за качествени шестограми и звезди? Чудя се между wera и wiha, за unior ми казаха също добри впечатления.

Иначе на книпекс си взех едни островърхи клещи и съм разочарован защото са преклано стегнати, пак вършат работа, но даже топмастър щяха да са по-удобни.
MamaMy - майстор
https://promachines.bg/product/10958/sh ... -4401.html
В този комплект има и дванадесетограми което е доста рядко, но напоследък все по-масово се използва в автомобилите.
Имам същият комплект на Рико на по-ниска цена. Също няма проблем с него.
пишман_майстор - майстор
пет авг 18, 2023 4:03 amgruio написа:
Здравейте, можете ли да дадете съвет за качествени шестограми и звезди? Чудя се между wera и wiha, за unior ми казаха също добри впечатления.

Няма значение от посочените кое ще е , водещо в случая ще е цена и евентуално ако се търсят с къси или дълги рамена и да речем в момента има наличност на дадения вид от дадената марка. Добри са и трите марки.
gogo7777 - майстор
пет авг 18, 2023 4:03 amgruio написа:
Здравейте, можете ли да дадете съвет за качествени шестограми и звезди? Чудя се между wera и wiha, за unior ми казаха също добри впечатления.

Иначе на книпекс си взех едни островърхи клещи и съм разочарован защото са преклано стегнати, пак вършат работа, но даже топмастър щяха да са по-удобни.
.....щом намираш косур на Книпекс значи, че не си в час....питаш за камък, Книпекс са далеко от питането ти. Всички реномирани марки имат камъни и ключове......
..та какво питаш?
vencil - специалист
Някой с лично впечатление от Ръчна отвертка с държач за битове, искам да е с добър захват, надеждно и на разумна цена разбира се.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21

Тема "Избор на качествени ръчни инструменти?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: