• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 21
Ел. инструментите. Консумативи.
kozl - майстор
вт яну 31, 2023 8:40 amnikolson написа:
От писаното да разбираме ли, че главите на винтовете са по-здрави от върха на отвертките? :? Имам едни отвертки на петнайсетина години, не съм забелязал замазани върхове. Леко излъскване - да, чак замазване - не.
Изпускат ли?
Може и да греша, но мисля, че повредените винтове повреждат и отверките. Верно че винтовете треба да са по-меки от отверките, но една отверка с колко винта се среща :?
Некои отвЪртки се повреждат и от 1 винт. И такива съм имал. Сега с битовете е така. Едни стават за по-дълга употреба, други и за еднократна не стават, а на външен вид си приличат :?
Бранда не ги прави пю-здрави. Мое да са ментаци.
И аз некъде съм запрашил гедоре Факом с размазани вложки 17 и 19 и усукан удължител :-D
nikolson - майстор
Разбира се, че ми е изплювало понякога. Но да се размазват чак, сигурно не съм толкова як в ръцете, че да успея. Имам и отвертки, които са откършени, наранени, имам даже една стра българска, на която стеблото е криво, а върха здрав. Явно са закалили само края.
qrt - специалист
Аз затова вече ако имам съмнения дали наръка ще се отвърти някой болт/винт директно с един малък гайковерт на макита (уж 100Nm).Така и главите са ок, и битовете.
nikolson написа:
Явно са закалили само края.
На няколко марки клипчета тип "как се прави" съм виждал, че все индукционно закаляват само върховете.То май няма смисъл да закаляват цяла отверка.Според мен се икономисва масово от вложените материали.Стари соц. отвертки ги изхвърлих след като от годините взе да им се разпадат дръжките, иначе си бяха ок като стомана.
kozl - майстор
Некога имах от Brinko само 1 отвертка и бях впечатлен.
Сега нямам идея как са Brinko :?
Магазина в София

Но няма цени в сайта им.
kozl - майстор
вт яну 31, 2023 9:22 amnikolson написа:
Разбира се, че ми е изплювало понякога. Но да се размазват чак, сигурно не съм толкова як в ръцете, че да успея. Имам и отвертки, които са откършени, наранени, имам даже една стра българска, на която стеблото е криво, а върха здрав. Явно са закалили само края.
Нямам представа какво е закалено. Е тва е на BAHCO-то звездата :-D

Прикачен файл:
screwdriver BAHCO_1.jpg
joro_kem - специалист
на Униор са добри отвертките и са произведени в Словения.
addicted - специалист
В чантата си имам още две счупени отвертки на USAG. И двете са PZ/S1, и двете аз лично ги счупих. Верно вече ме е срам да им нося за смяна... тия ще са четвърта и пета... Много контакти са монтирали, но според мен са прекалено закалени, и леко да излезе от винтчето, малко на криво да я напъна и се чупи едно от високите перата. Всички останали които имам са си перфектни, проблем имам само с малката PZ/S.
Ще поръчам такива и от Wera, да видим колко ще искарат. Топ майстор се счупи на първия ден, та той отпада. А пък един "дистрибутор" на Wiha ми иска 80 лева за малката, та отпадат и те.
Фитилчо - майстор
вт яну 31, 2023 8:48 amqrt написа:
пон яну 30, 2023 9:26 pmjoro_kem написа:
отвертките брандирани книпекс, са произведени от вера
А шестограмите ми на вера са чешки, и май са си изнесли напълно произв. от германия.
Ще поръчам от евтините отвертки на felo да ги видя как са.
Давай смело, топ са Felo !

Иначе като марка- PB Swiss е топа също, но цената е лоша
Djack - специалист
От тия инструменти "Тотал" някой има ли впечатление? Ясно е, че са брандирани китайци, ама къде са горе-долу по стълбичката ме интересува? Веригата ITT ги продава. Цената им е средна хубост, ама качеството не знам как е.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 21

Тема "Избор на качествени ръчни инструменти?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: