• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 21
Ел. инструментите. Консумативи.
addicted - специалист
Не че са само за "профита", но да речем че при тях тази горилка по бързо отминава.
Знаеш ли колко евтини отвертки съм забравил по разни обекти? Щото аз не. А колко скъпи? Нито една.
А колко пъти съм си оставил инструмента без надзор, ами никога.
Може би и това е едно от качествата на скъпия инструмент, че се пази, и то не само от изгубване или кражба, ами и от издеваталстване.
Мойте дори ги пазя чисти. Голям кеф е като работиш с лъскав инструмент, нищо че масовите коментари по обектите са "ти това не си го вадил досега". Пък и жена ми ме мисли за малко луд...
Абе инвестирайте, струва си.

Както някой по нагоре беше казал "Радоста от ниската цена бързо се преминава в горчилка от лошо качество" (или нещо подобно).
addicted - специалист
Дублирам си поста като подкрепа за създаването на раздел за ръчни инструменти.
yanko78 - специалист
Аз разсъждавам, че не съм толкова богат, че да купувам ефтини неща. Използването на хубавия инструмент, си е цялостно изживяване. В частен случай като моя, си е балсам на душата, че ми е в куфара, задоволство от факта, че ако го ползват и моите деца и на тях ще им е кеф, че използват на баща си истинските инструменти.
Ако ги ползвах професионално, сигурно, щях да търся базови неща и да ги подменям постоянно.
kozl - майстор
Аз мога да поФала Книпекса за Гаргите с копчето за регулиранена захвата и клещите дето заместват гаечните ключове.
Много са удобни за работа. Имам е едни гарги Ротенберг, почти близнак на Книпекса, но копчето е доста по обемно и пречи да се завират там дето се пъха Книпекса. Това са уникално измислени инструменти. Сега гледам реплики от Топмастер, м-у 2 и 3 пъти по-евтини.
Фитилчо - майстор
чет фев 13, 2020 3:56 pmsevginsali написа:
Здравейте.
Искам да си взема хубави отвертки, за малки детайли, финни/часовникарски отвертки или там както се водят. Досега действах с едни незнайни войни взимани от руските пазари едно време. След десетилетие тънене в едни шкаф, разбрах че почти са разядени от ръжда и не става от тях нищо.
Гледам на вера има едни 12 парчета за 91 лв и не мога да оценя малко ли са много ли са за такова нещо. Някакъв линк с аналози? За какво ще ги използвам - за разглобяване на малки макети, детски играчки, и т.н. неща от дома и бита.
Имам една държалка за битове на вера с тресчотка и мога да подкрепя мнението по-горе. Най-грешно изхрачените 70 лв. Хубави са, но нищо уау..
Wera-та е надценена, особено за микро отвертките, и като гледам как се износват големите, не бих си купил
Моят съвет
За микро отвертки - Facom/USAG/Felo/Wiha/Hazet/Beta/PB Swiss Tools
Моят личен фаворит са Факом-а ,Felo и PB Swiss

не задължително в тоя ред, фелото е малко недодялано някакси, но това е в ниската серия,ot която имам торкс комплект, но ги ползвам много рядко и не ме брига
Facom
Изображение


В същност , има една серия на Wiha,която е страшно куче,не е от новите
тази(може и да са със жълти капачки отгоре)
Изображение

С тези двете няма също да си разочарован
Hazet
Изображение
Beta Tools
Изображение

Всъшност, Felo не е лош вариант но ТОЧНО В ТАЗИ СЕРИЯ ,която е всичко друго, но не и евтина

Изображение

Тук също си в топ 5 на микро отвертките (не съм бачкал с тях)
PB Swiss Tools
Изображение
пишман_майстор - майстор
Фитилчо написа:
В същност , има една серия на Wiha,която е страшно куче,не е от новите
тази(може и да са със жълти капачки отгоре)
Много хубав и голям комплект е. Страх ме е да го потърся в нета за цената му
yanko78 - специалист
Не, че да се хваля, ама да се изфукам :)
Изображение
Chefo77 - майстор
Баси как рязко ти завидях ...
Ай честито :)
yanko78 - специалист
пет фев 28, 2020 11:25 pmChefo77 написа:
Баси как рязко ти завидях ...
Ай честито :)
Мерси, остава въпроса за отверки. Днес гледах Вера, мноооого искам да са Вера, ноооооо, останах разочарован, не ми харесаха. Предложиха ми и Usag, също не ми допаднаха. Гладах и Книпекс, имаха в магазина само електричарски, а аз искам да да си обикновенни. Бахко гледах, пак не ми харесаха. Торксовете Вера са уникални! Факома тресчоткитех също много ми харесват. Искам и комплект отверки, които да ми лепнат в ръцете и да ги почувствам специални. Ако нещо секате, ще се радвам да ме подбутнете, както стана с тресчотките, по на горе в темата.
kozl - майстор
Aз заприходих 2 бр отвертки * - Felo електричарски. По захвата на дръжката не намирам разлика с Wera-та. Обаче с Bahco-то с по-малко усилие се стяга и излиза, че дръжките са им по-удобни за работа и по-невзрачни на изглед.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 21

Тема "Избор на качествени ръчни инструменти?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: